Praca w domu dla mamy – Jak pracować będąc mamą?

Bycie mamą wiąże się z wieloma obowiązkami, zwłaszcza jeśli dziecko jest jeszcze małe. Nie każda kobieta może jednak pozwolić sobie na zajmowanie się dzieckiem, bez jakiejkolwiek aktywności zawodowej. Młode mamy chcą spełniać się i rozwijać lub też potrzebują większej ilości gotówki, przez co po urodzeniu dziecka dosyć szybko poszukują dochodowego zajęcia.

Pogodzenie pracy z macierzyństwem wymaga przede wszystkim dużej samodyscypliny oraz konsekwencji. Warto szukać takiego zajęcia, które będzie elastyczne, dzięki czemu łatwiej będzie pogodzić obowiązki związane z opieką nad maluchem z czasem poświęconym pracy.

Jak pracować będąc mamą- propozycje pracy w domu

Praca dla mamy w domu – Opieka nad dziećmi

Kobieta, która zajmuje się swoją pociechą, może zarobić dodatkowe pieniądze, biorąc pod opiekę również inne dzieci. Takie domowe przedszkola są chętnie wybierane przez rodziców, co ważne wynagrodzenie jest dosyć atrakcyjne. Młoda mama może sama określić, ile dzieci chce otoczyć opieką.

Praca dla mamy w domu – Wirtualna asystentka

Praca biurowa, która obejmuje wprowadzanie danych, kontakty z klientami, planowanie spotkań, zarządzanie wiadomościami e-mail czy social media. Media społecznościowe są ważnym narzędziem reklamy dla wielu firm. Wystarczą podstawowe umiejętności obsługi nimi w najpopularniejszych serwisach.

Nauka języka obcego

Kolejną propozycją jest dawanie korepetycji, o ile zna się dobrze dany język. Można je udzielać także online, nie wychodząc z domu. Wynagrodzenie może być bardzo korzystne zwłaszcza dla osób o dużym doświadczeniu i wyższym wykształceniu.

Praca dla mamy w domu – Wypełnianie ankiet

Sposób na dodatkowe pieniądze, które można zarobić w łatwy sposób. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu, aby móc wypełniać ankiety. Nie trzeba żadnego wkładu finansowego, aczkolwiek praca ta nie przyniesie dużych pieniędzy, gdyż ankiet jest ograniczona ilość, zazwyczaj są one dopasowane tematycznie do danej grupy osób.

Praca dla mamy – Call center, konsulting

Pomoc techniczna online czy też przez telefon jest opłacalnym zajęciem. Może się nim zając osoba posiadająca wykształcenie w zakresie instalacji, tworzenia sieci, wsparcia technicznego, oprogramowania, napraw, czy też innych powiązanych z branżą IT. W podobny sposób działają konsultantki. Mama posiadająca wiedzę z dziedziny administracji, finansów, marketingu, medycyny, pracy socjalnej czy zasobów ludzkich bez problemu znajdzie zajęcie do pracy w domu. Inną propozycją jest praca w Call Center, gdzie można kontaktować się z klientami telefoniczne, bez wychodzenia z domu.

Blogerka, translatorka, copywriterka

W przypadku mamy posiadającej zdolności pisarskie dobrą propozycją jest prowadzenie bloga o konkretnej tematyce. To sposób na wykazanie się, podzielenie się spostrzeżeniami i swoimi doświadczeniami z osobami, które będą czytać takiego bloga. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza blogi o podróżowaniu, kuchni, sporcie, wychowywaniu dzieci czy modzie. Wystarczy potrafić ciekawie pisać i być osobą kreatywną, co pozwoli na zarobienie atrakcyjnych pieniędzy. Blogowanie to świetna propozycja dla mam, gdyż pozwala na dużą elastyczność i dowolność terminu pracy. Można także rozpocząć współpracę z serwisem jako copywriter. Po wyrobieniu renomy można liczyć na stałe i dobrze płatne zlecenia. Kolejną propozycją jest tłumaczenie dokumentów, o ile mama posługuje się biegle jakimś językiem obcym. Taki sposób na zarobek pozwala również na udoskonalanie umiejętności językowych, dzięki czemu kobieta ma szansę się rozwijać. Wiele serwisów zamieszcza oferty oraz zlecenia tłumaczenia teksów i dokumentów online.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!