Social media a macierzyństwo – jaki mają na nas wpływ?

Media społecznościowe pokazują macierzyństwo, opiekę nad małym dzieckiem i ciążę w samych różowych barwach. Coraz więcej czasu spędzamy przeglądając telefon, więc social media stają się nieuniknioną częścią naszego życia. W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy jaki wpływ mają na nas konsumowane tam treści.

Duża część tego co widzimy trafia do naszej podświadomości. Treści, zdjęcia, filmy, newsy są przedstawiane tak, aby użytkownicy spędzali na klikaniu jak najwięcej czasu. Nie uważamy, że wszystkie konta i profile są złe i szkodliwe. Jest wiele treści edukacyjnych oraz mądrych i wartościowych wpisów. Ważne jest, aby czas spędzony w sieci był świadomy i bezpieczny, ponieważ wpływa mocno na twoje samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Macierzyństwo w social mediach

Rodzicielstwo na w mediach społecznościowych przedstawia się jako przyjemny, uroczy czas z niemowlakiem. Rzeczywistość jest jednak nieco inna niż to, co widać na ekranie. Sama wiesz, że bycie mamą to nie tylko wspaniałe chwile i czas dla siebie kiedy dziecko śpi. Oglądając zdjęcia popularnych matek, musisz pamiętać, że fotografia to tylko skrawek ich życia. Większość twórców chce dzielić się tylko dobrymi chwilami, pomijając problemy, stres i wyrzuty sumienia, które są częścią wychowania dziecka. Kiedy po obejrzeniu kilku kont mam w idealnych stylizacjach widzisz, że twój humor się psuje i robisz się posępna zrezygnuj z tego. Ta dawka udawanej perfekcji sprawia, że czujemy się gorzej jako matki czy kobiety. Musisz dostrzec, że zdjęcia w social mediach nie są rzeczywistością.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Social media nie zniknął całkowicie z naszego życia i przestrzeni. Jednak możemy świadomie z nich korzystać. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie czasu spędzone w social mediach i mądry, przemyślany wybór treści jakie tam obserwujemy. Śledzenie profilów z idealnymi zdjęciami z życia mamy może zakłócać twój spokój i samocenę. Na pewno detoks od mediów społecznościowych pomoże cieszyć się tym co masz oraz skupić się na radości z macierzyństwa.

Czytaj też: Idealny serial Netflix dla przyszłych rodziców

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!