Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Oczyszczanie skóry twarzy jest kluczowym etapem w każdej pielęgnacji twarzy, a nawet i najważniejszym, bez którego dalsza pielęgnacja nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli chcemy cieszyć się zdrową, promienną cerą, bez żadnych niedoskonałości nie wolno zapominać o tym etapie pielęgnacji. Wbrew zdziwieniu i niewiedzy wielu osób codzienne oczyszczanie twarzy to nie tylko użycie płynu lub mleczka do demakijażu i przemycie skóry wodą. Prawidłowe oczyszczanie twarzy wiąże się z kilkoma etapami i bardzo istotne jest to, aby o żadnym z nich nie zapomnieć i wykonywać je systematycznie.

Dlaczego prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy jest tak ważne ?

Skóra jest siedliskiem wielu bakterii, zarazków i kurzu, mimo iż często nie ,jesteśmy tego świadomi przenosimy na nią wiele zanieczyszczeń między innymi z telefonu, klamek, różnych produktów w sklepach i wielu innych rzeczy. Dlatego prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy jest bardzo ważne i powinno być czynnością równie ważna, jak mycie rąk czy zębów.

Top 6 błędów w oczyszczaniu twarzy, których nie możesz popełniać:

 • mycie twarzy samą wodą rano lub/i wieczorem.
 • dotykanie twarzy brudnymi rękoma.-używanie tego samego ręcznika do wszystkich części ciała/rzadka zmiana na czysty ręcznik.- pozostawienie na skórze resztek płynu do demakijażu, niezmycie go żelem.- mycie twarzy gorącą wodą, co prowadzi do jej podrażnienia i przesuszenia.- zbyt częste używanie peelingów mechanicznych bądź urządzeń do mycia twarzy.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Poranna pielęgnacja:

 • Etap pierwszy: umycie twarzy delikatnym żelem do skóry twarzy
 • Etap drugi: tonizacja

Po wykonaniu tych kroków można przejść do nawilżania i dalszej pielęgnacji.

Wieczorna pielęgnacja:

 • Etap pierwszy: dwuetapowy demakijaż skóry twarzy. Dokładne zmycie makijażu przy użyciu płynu, mleczka balsamu lub oleju do demakijażu.-następnie myjemy skórę żelem do mycia twarzy (przy wieczornej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się mocniejszy, który zmyje wszystkie zanieczyszczenia, bakterie itp.)
 • Etap drugi: tonizacja – użycie toniku w celu przywrócenia prawidłowego Ph skóry twarzy.
 • Etap trzeci:- wykonujemy raz w tygodniu.-peeling skóry twarzy, istotny element w pielęgnacji, który pozwoli dogłębnie oczyścić pory, usunąć martwy naskórek, dzięki regularnemu peelingowi skóra staje się gładsza, rozjaśniona i przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji.Rodzaje peelingów:- peelingi kwasowe-peelingi gruboziarniste-peelingi drobnoziarniste. Jednak najlepiej, sprawdzają się peelingi kwasowe ze względu na to ze nie uszkadzają naskórka i nie naruszają warstwy hydrolipidowej skóry.
 • Etap czwarty:-tonizacja
 • Etap piąty:- wykonujemy 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb skóry.-maseczka oczyszczająca, detoksykująca.
 • Etap szósty – wykonujemy 1-3 razy w tygodniu.-maseczka nawilżająca, rozjaśniająca.
 • Etap siódmy:-tonizacja. Po wykonaniu tych czynności można przejść do nawilżania i dalszej pielęgnacji.

Korzyści z prawidłowego oczyszczania twarzy

Jeśli nie chcesz, aby twoja skóra zbyt szybko się zestarzała i wyglądała młodo i promienie nie pomijaj etapu pielęgnacji twarzy, a zobaczysz jak szybko przyniesie Ci to wiele korzyści i pozytywnie wpłynie na twój wygląd. Oto zalety wynikające z prawidłowego oczyszczania twarzy:- Uwalnia twarz od wszelkich zanieczyszczeń.- Przygotowuje skórę na kolejne etapy pielęgnacji.- Wzmacnia wchłanialność substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.- Poprawia kondycje skóry przez co makijaż utrzymuje się znacznie dłużej i wygląda lepiej.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!