Świadczenie 500 plus. Jakie zmiany w 2021 roku?

500

Program 500 plus to świadczenie pieniężne, które mogą pobierać rodzice, co miesiąc na każde dziecko do 18 roku życia. Aby otrzymać 500 zł należy złożyć odpowiedni wniosek. Czy w 2021 zajdą jakieś zmiany odnośnie przyznawania świadczenia?

Program 500+ w 2021 roku – jakie zmiany?

Budżet w 2021 roku zapowiada kontynuację programu 500 plus, czyli wsparcia dla rodzin w formie comiesięcznego świadczenia pieniężnego. Wniosek trzeba składać ponownie co roku. Jednak jeżeli rodzic złożył wniosek o 500 plus po 30 czerwca 2019 r., to świadczenie przyznano do dnia 31 maja 2021 r. Najważniejszą zmianą w programie 500 plus w 2021 r. będzie zmiana okresu świadczeniowego programu. Wraz z początkiem nowego roku okres ten będzie naliczany od 1 czerwca do 1 maja następnego roku. Wiąże się to z koniecznością złożenia nowego wniosku o wypłatę świadczenia. Jeżeli tego dotrzymamy odpowiednich terminów, pieniądze z programu nie zostaną przyznane i tym samym wypłacone. Wnioski można składać drogą elektroniczną od 1 lutego 2021 roku, a w urzędzie od 1 kwietnia 2021 roku.

Wniosek może był złożony przez matkę, ojca, opiekuna faktycznego dziecka, opiekuna prawnego dziecka albo dyrektora domu pomocy społecznej. Dokumenty składa się w urzędzie gminy lub miasta właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie.

Wniosek można złożyć przez Internet:

  • kanał bankowości elektronicznej,
  • portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz
  • PUE ZUS

Czytaj też: Formalności po urodzeniu dziecka – co trzeba wiedzieć

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!