7 gadżetów, które ułatwią Ci karmienie piersią

karmienie piersią

Karmienie piersią to piękna, ale często trudna i wyboista droga. Odpowiednie przystawianie dziecka, wygodna pozycja mamy, ewentualne odciąganie pokarmu jego przechowywanie. Te wszystkie czynności można nieco ułatwić zaopatrzając się w gadżety i akcesoria pomagające karmić piersią. Sprawdź czy coś z naszej listy nie okaże się strzałem w 10!

7 produktów, które ułatwią karmienie piersią

  1. Poduszki do karmienia. To specjalnie wygięta poduszka w kształcie rogala, która może pomóc poprawnie przystawić dziecko do piersi. Podpiera malucha w czasie karmienia, jest bardzo pomocna zwłaszcza dla mam, które lubią karmić dziecko w pozycji spod pachy.
  2. Stanik do karmienia. Odpowiednia garderoba i bielizna mogą bardzo pomóc młodej mamie karmić dziecko piersią. Dzięki temu, że biustonosze do karmienia pozwalają na szybki dostęp do piersi bez konieczności zdejmowania całego stanika.
  3. Koszula do karmienia. Nocne karmienie to normalna sprawa, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne koszule i piżamy, które pozwalają łatwo nakarmić dziecko.
  4. Laktator. Nawet jeśli nie potrzebujesz odciągać pokarmu i podawać dziecku w butelce warto mieć w domu laktator na wszelki wypadek, Może być pomocny przy powstałych zastojach, pobudzeniu laktacji lub przy konieczności ściągnięcia mleka z piersi. Polecane są zarówno laktatory ręczne jak i elektryczne.
  5. Wkładki laktacyjne. Niezbędny gadżet każdej mamy karmiącej, wkładki które pozwalają chodzić w ubraniach bez obecności mokrych plam z mleka. U niektórych kobiet po ustabilizowaniu laktacji stają się zbędne u innych jest to must have całego okresu karmienia piersią.
  6. Lanolina na brodawki. Początkowo nauka ssania piersi sprawia, że dziecko rani i podrażnia nieprzyzwyczajone do tego procesu brodawki. Warto w tym czasie smarować je maściami i preparatami, które złagodzą ból i przyśpieszą gojenie. Naturalnymi sposobami na tę dolegliwość jest częste wietrzenie brodawek oraz smarowanie ich mlekiem z piersi.
  7. Herbatki laktacyjne. U mam które mają mało pokarmu często występuje konieczność picia herbatek laktacyjnych. Poza nimi warto pić duże ilości wody, gdyż odpowiednie nawodnienie ma wpływ na laktację.

Jakie są wasze sposoby i akcesoria na ułatwianie sobie karmienie dziecka piersią?

Czytaj też: 5 rzeczy, które trzeba zrobić jeszcze przed porodem

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!