Jak powiedzieć rodzinie, że jesteś w ciąży podczas świąt?

w ciąży

Boże Narodzenie to czas spotkań z rodziną, śpiewania kolęd i zajadania się smakołykami. To idealny okres, aby podzielić się z rodziną i przyjaciółmi tą wspaniałą nowiną, że spodziewacie się dziecka. Podsuwamy kilka ciekawych i zabawnych sposób na oznajmienie w święta, że jesteś w ciąży!

Święta to bardzo rodzinny czas, a poinformowanie w tym czasie o dziecku sprawia, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Jak przekazać tę nowinę oryginalny sposób? Pisaliśmy już o sposobach na powiedzenie partnerowi i najbliższym o ciąży, jednak święta są fajną okazją, aby zrobić to w trochę inną metodą.

Jak poinformować rodzinę, że jesteś w ciąży?

Czasami najlepsze są te najprostsze sposoby na przekazanie informacji o dziecku. Po rodzinach najczęściej o ciąży dowiadują się dziadkowie maluszka. W Boże Narodzenie można przygotować dla nich specjalną świąteczną kartkę, która będzie śmieszna i urocza. W środku mogą być zawarte gratulacje, dla przyszłych dziadków, zdjęcie bobasa z datą, kiedy pojawi się na świecie lub zabawny komis, gdzie dobre informacje przekazuje rodzinie dzieciątko Jezus. Taka kartka to cudowna pamiątka i wyjątkowy prezent, a wystarczy tylko odrobina kreatywności.

Inną opcją jest zrobienie pudełka z niespodzianką i położenie go pod choinkę razem z innymi prezentami. W pudełku można umieścić akcesoria lub malutką część garderoby, która od razu kojarzy się z dzieckiem np. parę małych bucików. Poza tym, można dodać kartkę z terminem porodu i zdjęcie z USG.

Jeśli wasza rodzina lubi wspólne gry i zabawy podczas świąt możecie wykorzystać ten fakt na przekazanie informacji o ciąży. Idealnie posłuży do tego przygotowanie puzzli, które po złożeniu będą przestawiały symbol oczekiwania na potomstwo może to być legendarny bocian z zawiniątkiem w dziobie lub kłębek kapusty. Możecie z mężem przygotować również grę w kalambury i jednym z haseł będzie informacja o ciąży.

Piękną pamiątką jest nakręcenie filmu podczas którego mówicie rodzinie, że spodziewacie się dziecka. Święta to idealny czas kiedy spotykacie się wspólnie i spędzacie czas razem.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!