Najstarszy noworodek świata, ma prawie 30 lat

Najstarszym noworodkiem świata okrzyknięto Molly, która przyszła na świat 26 października. Jej „narodziny” miały jednak miejsce 27 lat temu, kiedy zamrożono zarodki przygotowane do metody in vitro. Dziewczynka z Tennessee mogłaby teoretycznie być koleżanką swojej mamy. Jest dzieckiem urodzonym z najdłużej zamrożonego embrionu.

Najstarszy noworodek świata

Zarodek Molly zamrożono w październiku 1992 roku. Dopiero niedawno dzięki metodzie in vitro użyto go i dzięki niemu rodzicami zostali Tina i Ben Gibsonowie. Dlaczego ten fakt jest taki niesamowity? Embrion zamrożono kiedy Tina miała zaledwie 18 miesięcy. Molly jest drugim dzieckiem państwa Gibson. Pierwsza córka Emma również jest dzieckiem poczętym dzięki metodzie in vitro i co ciekawe to ona wcześniej nosiła tytuł dziecka urodzonego z najdłużej zamrożonego embrionu. Obie dziewczynki są zdrowe i rozwijają się prawidłowo.

Niesamowite jak rozwój nauki i medycyny sprawia, że wiele par może zostać szczęśliwymi rodzicami. Dlatego ta historia jest tak niesamowita i wzruszająca. Ciekawe czy niedługo dowiemy się, że inny maluch pobił rekord Molly i stał się najstarszym noworodkiem świata.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!