Tester płodności – narzędzie do naturalnego planowania rodziny

kobieta w łóżku

Kolejnym narzędziem po termometrze owulacyjnym zaliczanym do tych przydatnych w naturalnych metodach planowania rodziny jest tester płodności. Jest to nieskomplikowane, nieinwazyjne urządzenie, które przynosi dużą wiedzę na temat cyklu rozrodczego danej kobiety. Czy jest skuteczny i rzeczywiście zwiększa szansę na poczęcie dziecka? 

Czym jest tester płodności?

Tester płodności to innowacyjna i nowoczesna metoda na obserwowanie miesięcznego cyklu rozrodczego kobiety. Ma na celu lepsze poznanie organizmu kobiety i jej możliwości do zajścia w ciążę. Głównym zadaniem jest jasny sygnał dla pary, kiedy rozpoczynają się dni płodne, podczas których istnieje możliwość zajścia w ciążę. Tester płodności swoim wyglądem przypomina miniaturowe laboratorium, które bada każdego dnia skład kobiecej śliny. Analizując skład tej wydzieliny urządzenie wyłapuje wzrost elektrolitów oraz estrogenu. Test śliny pokazuje, kiedy w jej składzie obecna jest sól, która wskazuje na okres płodny. 

Czy warto korzystać z testera płodności?

Zaletą korzystanie z tej metody naturalnego planowania rodziny jest na pewno możliwość lepszego poznania swojego cyklu, nawet przy nieregularnych miesiączkach. Jest to narzędzie, które dostarcza dokładniejszych danych niż samo wyliczanie dni płodnych czy mierzenie temperatury. Test ślinowy, mimo że nie daje stuprocentowej gwarancji, jest dość czułą i precyzują metodą opartą na badaniach naukowych. Do plusów można zaliczyć fakt, że urządzenie jest niewielkich rozmiarów, dlatego można je nosić w torebce i a test wykonać w dyskretny sposób. Koszt testera płodności to około 200 zł. Wiele urządzeń ma też dedykowane aplikację, dzięki którym wyniki można zapisywać i porównywać w wygodny, czytelny sposób. 

Tester płodności może być pomocnym akcesorium dla par starających się zajść w ciążę, gdyż zwiększa szansę na ustalenie odpowiedniego momentu na zapłodnienie. Do innych czynników świadczących o owulacji można zaliczyć: bóle owulacyjne, podniesioną temperaturę ciała oraz przeźroczysty śluz. Tester na pewno będzie bardziej potrzebny przy nieregularnych cyklach, kiedy ustalenie momentu owulacji jest problematyczne. 

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!