Jak powiedzieć o ciąży mężowi i najbliższym? Najciekawsze sposoby

napis boy

Oznajmienie światu, że jesteś w ciąży jest niezwykle ekscytującą rzeczą. W pierwszej kolejności o ciąży dowiaduje się zazwyczaj ojciec dziecka i wasi najbliżsi. Jak przekazać im tę niesamowitą wiadomość? Podsuwamy kilka ciekawych rozwiązań jak powiedzieć mężowi o ciąży. 

7 sposobów jak powiedzieć mężowi, że zostanie tatą

  1. Schowaj  pozytywny test ciążowy. Ukryj pozytywny test w miejscu, w które często zagląda twój ukochany. Może to być jego ulubiony kubek w którym codziennie pije kawę lub koszulka, którą każdego dnia zakłada na jogging. Efekt zaskoczenia gwarantowany. 
  2. Zrób koszulkę z napisem. T-shirt który bez problemu przekażę wiadomość o ciąży bez używania słów. Możesz nałożyć go na siebie, lub podarować mężowi, jako prezent. Test może być prosty, ale jednoznaczny np. “Najlepszy tata na świecie”
  3. Napisz liścik. Spersonalizowana wiadomość, którą umieścisz np. na lustrze w łazience lub na kierownicy samochodu. Fajnym pomysłem jest połączenie informacji o ciąży z pasją partnera. Np. dla fana piłki nożnej można napisać “Za 9 miesięcy Real Madryt zyska kolejnego kibica” do fana sportu “Tatusiu! Zaczniesz biegać z wózkiem?” itd.  
  4. Podaruj małe buciki. Śliczne, miniaturowe buciki automatycznie kojarzą się z ciążą. Kiedy twój mąż je otrzyma, wszystko stanie się jasne – Będziecie rodzicami!
  5. Kup książkę. W księgarniach jest aktualnie mnóstwo poradników dla przyszłych rodziców. Kup mężowi książę na temat ojcostwa, wychowania dziecka lub pomysłów na zabawy z niemowlakiem. Powinien bez trudu zrozumieć, że ma 9 miesięcy na przygotowania. 
  6. Upiecz tort lub ciasto. Słodkości zawsze są świetnym elementem do świętowania dobrych wiadomości. Do tortu możesz dodać sugestywną wiadomość: “Niedługo zacznę tyć, a Ty razem ze mną”. 
  7. Zainstaluj mu na telefonie aplikację. Pobierz aplikację do śledzenia rozwoju dziecka na telefon swojego męża i skonfiguruj powiadomienia push. Nie spodziewa się, że zobaczy na ekranie słowa „Jesteś dziś w 5 tygodniu ciąży! Dziecko jest wielkości ziarenka maku ”.

Wiesz już, ak powiedzieć o ciąży mężowi? Tort, czy buciki? Czas na babyshower!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!