Biustonosz w ciąży: jak dobrać rozmiar stanika?

stanik na ciuchach

Ciąża to bardzo ważny czas przygotowania naszego ciała i umysłu do przyjścia na świat naszego malutkiego dziecka. Jedną ze znaczących zmian jest powiększenie się piersi, które przygotowują się do produkcji mleka, aby wykarmić naszego noworodka. Jak dobrać biustonosz w czasie ciąży i podczas karmienia piersią? Wszystkiego dowiesz się z artykułu poniżej. 

Jak zmienia się biust w czasie ciąży?

Jednym z pierwszych objawów ciąży jest powiększony biust i tkliwie piersi, ale na tym nie kończą się zmiany. Biust kobiety w trakcie trwania ciąży może zwiększyć się nawet o trzy rozmiary. Wraz z rosnącym brzuchem również może zmienić się obwód pod biustem. Oznacza to jedno – nasze dotychczasowe staniki mogą po prostu już na nas nie pasować. Przypominamy, że odpowiednio dobrany stanik to podstawa dbania o wygląd i zdrowie biustu. 

Duża zmiana może nastąpić po porodzie. Kilka dni po urodzeniu dziecka może pojawić się nawał mleczny, to bardzo pożądane zjawisko u mam, które chcą karmić swoje dziecko piersią. W tym czasie piersi mogą powiększyć się do bardzo dużych rozmiarów. Rozmiar biustu może zmienić się praktycznie z dnia na dzień. Wraz z karmieniem swojego dziecka, biust wróci do standardowych rozmiarów. Wygląd piersi po ciąży i okresie karmienia to najczęściej kwestia genetyki, ale można pomóc swoim piersiom zakładając staniki dobrej jakości, śpiąc w staniku oraz używając kosmetyków ujędrniających. 

Czym jest jest biustonosz ciążowy? Czym różni się od standardowego stanika?

Biustonosz ciążowy to stanik odpowiedni dla kobiet w ciąży. Większość biustonoszy ciążowych jest specjalnie zaprojektowana do noszenia w czasie ciąży. Niektóre „zwykłe” staniki mogą również działać jako staniki ciążowe, jeśli mają odpowiednie cechy. Oto kilka cech, na które należy zwrócić uwagę w staniku ciążowym:

  • Biustonosze ciążowe powinny pasować na najciaśniejsze zapięcie przy pierwszym mierzeniu, aby mieć zapas miejsca w miarę rozszerzania się klatki piersiowej
  • Staniki bez fiszbin świetnie sprawdzą się  trzecim trymestrze ciąży
  • Biustonosze ciążowe powinny zawsze zapewniać wsparcie kręgosłupa i zapewniać wygodę, aby zapobiegać bólom pleców

Jeśli nie chcesz wydawać sporej sumy na na biustonosze ciążowe, polecamy zaopatrzyć się  w biustonosze do karmienia i nosić je już w czasie ciąży. Biustonosze do karmienia mają wiele funkcji zapewniających komfort, których są niezbędne w staniku ciążowym i będą niezbędnym elementem naszej garderoby po porodzie. 

Dlaczego powinnam nosić stanik ciążowy?

Dobry biustonosz ciążowy sprawi, że będziesz czuć się bardziej komfortowo, gdy twoje piersi będą rosły. Noszenie biustonosza ciążowego pomaga podtrzymywać piersi, zapobiegając bólom pleców, a nawet redukuje rozstępy. Ponieważ Twoje piersi są najcięższe w czasie ciąży i karmienia piersią, szczególnie ważne jest, aby nosić dopasowany stanik. Wiele biustonoszy dla kobiet w ciąży zaprojektowano tak, aby były wolne od alergenów i toksyn dla skóry wrażliwej. W celu jeszcze lepszego dobrania rozmiaru stanika w czasie ciąży polecamy wybrać się na konsultacje z brafitterką

Czytaj też: Lista badań przed ciążą

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!