Dlaczego nie jest łatwo zaprzyjaźnić się z inną mamą?

zaprzyjaźnić

Nie jest łatwo nawiązywać nowe przyjaźnie będąc młodą mamą. Młode kobiety, które zostają mamami obawiają się oceniania i osądzanie przez innych. Niestety pojawienie się małego dziecka w życiu powoduje, że wieloma przyjaciółkami trudniej znaleźć wspólny język. Krąg znajomych często się zmienia na te pary, które również mają małe dzieci. Tematy do rozmów, problemy czy formy spędzania czasu są tożsame dlatego łatwiej znaleźć wspólny język niż z osobami bezdzietnymi.

Jak zaprzyjaźnić się z inną mamą?

Wiele mam, które przebywają na urlopie macierzyńskim czują się samotne i przytłacza je fakt, że nie mają osoby dorosłej z którą mogły porozmawiać. Wydaje się, że istnieje mnóstwo miejsc jak place zabaw, park czy kawiarnie przyjazne dzieciom gdzie młode kobiety mogą nawiązywać nowe znajomości. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Jak relacjonują znane nam mamy łatwo wymienić z inną kobietą kilka uprzejmości, ale rzadko dochodzi do umówienia się ponownie lub wymienienia telefonami. Jest to tym bardziej dziwne, bo nasze dzieci w kilka minut potrafią zyskać nowych przyjaciół w piaskownicy.

Co powstrzymuje młode mamy przed zawieraniem przyjaźni?

Jak mówią specjaliści, wiele mam różnie podchodzi do kwestii wychowania swojego dziecka. Ma przeświadczenie, że jej wybory są słuszne, ale nie chce być wyśmiana czy oceniona przez inne kobiety. Aktualnie istnieje wiele kontrowersyjnych tematów na które każdy rodzic może mieć własne zdanie. Patrząc na wypowiedzi mam na formach internetowych często posiadanie odmiennej opinii budzi gorącą dyskusje i wzbudza ogromne emocje.

Dlaczego potrzebujemy kontaktu z innymi mamami?

Nie zawsze da się znaleźć mamy, które będą naszymi przyjaciółkami od serca, jednak warto mieć kogoś z kim można porozmawiać na „dzieciowe” tematy. To ważne, żeby móc podzielić się swoimi wątpliwościami, frustracjami czy czystą radością z bycia mamą. Tylko inna mama może zrozumieć jak bardzo czasami bywasz wściekła i jak marzysz o przerwie od swoich dzieci.

Gdzie można zaprzyjaźnić się z innymi mamami?

Dla jednych nawiązywanie nowych kontaktów to bułka z masłem, inny muszą przełamać wiele swoich barier aby się zaprzyjaźnić. Jak znaleźć mamy, które również szukają towarzyszki na spacery z wózkiem? Pomocne mogą być różne grupy na mediach społecznościowych, gdzie mamy wymieniają się poradami, sprzedają rzeczy czy szukają wsparcia. W Polsce jest aplikacja dedykowana specjalnie mamo, które chcą się zaprzyjaźnić z innymi dziewczynami. Działa ona podobnie jak aplikacje randkowe, ale ma za zadanie znaleźć mamę w podobnej sytuacji.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!