Joga twarzy, czyli jak odnaleźć zen codziennej pielęgnacji

joga twarzy

Joga twarzy to znakomite rozwiązaniem dla mam i wszystkich kobiet, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Jest to zestaw ćwiczeń, które należy wykonywać regularnie, aby zredukować zmarszczki oraz uwydatnić kości policzkowe. Trendy się zmieniają i również do kwestii pielęgnacji kobiety podchodzą inaczej, joga twarzy łączy się z filozofią smart aging, która mówi o holistycznym podejściu do zdrowia. Dzięki podejściu do pielęgnacji jak do całościowego projektu, możemy mieć wpływ na naturalne procesy starzenia się skóry i ciała.

Jak dbać o skórę zgodnie z filozofią smart aging?

Joga twarzy to nic trudnego, a te ćwiczenia mogę nie tylko poprawić wygląd naszej skóry, ale również porządnie nas zrelaksować. Zgodnie z wytycznymi smart aging powinnyśmy doceniać naszą urodę i nie ingerować w nią np. zabiegami chirurgicznymi. Poza odpowiednio dobranymi kosmetykami ważna jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna i pozytywne podejście do życia. W walce o piękną skórę warto zmienić swoje nawyki na zdrowsze, zawsze zmywać makijaż przed pójściem spać, używać peelingów oraz nie zapominać o tonizacji skóry.

Jak zacząć uprawiać jogę twarzy?

Świetnym nawykiem który z łatwością możemy wprowadzić do codziennego rozkładu dnia jest joga twarzy. To proste ćwiczenia, które wykonujemy wykorzystując mimikę twarzy. Jest to zaangażowanie i uruchomienie mięśni twarzy, które stają się lepiej ukrwione i dotlenione. Taką gimnastykę twarzy można wykonać w domu, w pracy czy nawet w poczekalni u lekarza. Jak mówią specjaliści efekty można zobaczyć już po kilku tygodniach regularnej jogi, skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!