Monitor oddechu – czy warto go kupić?

monitor oddechu

Wśród niezbędnych elementów wyprawki dla dziecka wielu rodziców wskazuje monitor oddechu. Jest to urządzenie, które monitoruje oddech dziecka w czasie jego snu. Tego typu sprzęt może pozwolić zarejestrować kłopoty z oddychaniem, takie jak bezdech czy płytszy oddech. Niewątpliwie monitor snu może pomóc w uniknięciu śmierci łóżeczkowej.

Monitor oddechu – co to jest?

Młodzi rodzice spodziewając się pierwszego dziecka często kupują wszystkie akcesoria dla niemowląt dostępne na rynku. Jednym z coraz popularniejszych gadżetów, które możemy znaleźć w pokoiku dziecięcym jest monitor oddechu. Rejestruje on zapis oddechów dziecka w czasie snu w łóżeczku, jest to szczególnie ważne w czasie nocnego snu. W razie bezdechu, spłyconego oddechu lub braku aktywności urządzenie informuje rodziców o potrzebie nagłej interwencji.

Komu zaleca się zakup monitora oddechu?

Niektóre dzieci ze względów medycznych powinny mieć monitor oddechu w pobliżu swojego miejsca odpoczynku. Kiedy warto zakupić taki sprzęt komponując wyprawkę dla dziecka?

  • dziecko jest wcześniakiem,
  • maluch otrzymał niskie oceny w skali APGAR,
  • noworodek ma problemy z oddychaniem,
  • lekarz stwierdził większe ryzyko wystąpienia SIDS,
  • rodzice palą papierosy,
  • wady serca u dziecka,
  • przypadki bezdechu w najbliższej rodzenie.

Czy warto kupić monitor oddechu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wielu rodziców uważa, że jest to zbędny wydatek jeśli dziecko jest zdrowe i prawidłowo się rozwija. Niemniej jednak lekarze i specjaliści mówią, że jeśli rodziców stać na dodatkowy wydatek tego typu urządzenie może poprawić bezpieczeństwo noworodka. Monitor oddechu na pewno nie zaszkodzi zdrowiu dziecka, a w niektórych przypadkach może uratować mu życie. Koszt takiego sprzętu to kwota około 500 zł.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!