5 powodów, dlaczego warto kupować drewniane zabawki

drewniane zabawki

Coraz większa liczba rodziców świadomie podchodzi nie tylko do tematu rodzicielstwa, ale również ekologii. Zamiast kolejnej plastikowej rzeczy wolą kupić dziecku coś trwalszego i bardziej rozwijającego. Okazuje się, że znakomitą alternatywą są drewniane zabawki. Klocki, puzzle czy figurki wykonane z drewna to znakomity sposób na połączenie zabawy z rozwojem malucha.

5 zalet jakie mają drewniane zabawki

  1. Wspomagają rozwój zdolności manualnych i motorycznych dziecka. Dziecko uczy się przez eksplorację, badając i obserwując zabawkę. Drewniane klocki, domek dla lalek czy samochodziki dają mnóstwo możliwości na zabawę przy użyciu różnych zmysłów.
  2. Są to rzeczy ponadczasowe i trwałe. Drewniane zabawki są odporne na uszkodzenia, dlatego można beztrosko się nimi bawić bez obawy przed uszkodzeniem. Zabawki z drewna przez lata mogą zachować idealny wygląd, dlatego z powodzeniem może bawić się nimi również młodsze rodzeństwo.
  3. Pomagają rozwijać wyobraźnię. Zabawki wykonane z drewna znakomicie pobudzają kreatywność. Nie narzucają dziecku gotowego scenariusza na zabawę, a raczej stymulują do realizacji własnych pomysłów.
  4. Zabawki z drewna są ekologiczne. Tego typu przedmioty są zazwyczaj produkowane w warunkach przyjaznych środowisku. Przez to, że materiał jest trwały zabawki nie niszczą się tak szybko i można z powodzeniem bawić się nimi przez lata. Obcowanie dziecka z naturalnym drewnem również wpływa pozytywnie na jego zmysł dotyku.
  5. Drewniane zabawki są bezpieczniejsze. Przedmioty wykonane z drewna zazwyczaj nie mają skomplikowanej formy i wielu dodatkowych elementów. Ponad to do ich produkcji nie są używane szkodliwe i sztuczne substancje. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy dana zabawka ma certyfikaty i atesty potwierdzające jej bezpieczeństwo.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!