Jak określić datę porodu oraz zaplanować zakup wyprawki?

Nie ma znaczenia, czy ciąża była zaplanowana, czy jest dla nas niespodzianką. Fakt kiedy zerkamy na test ciążowy i widzimy dwie kreski to moment, który sprawia, że zaczyna się nam kręcić w głowie, a świat na moment staje w miejscu. Pojawia się mnóstwo pytań, których odpowiedzi zaczynamy poszukiwać.

Jak określić datę porodu?

Jak określić datę porodu? Ciąża to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej kobiety, wywracające wszystko do góry nogami, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Każda z nas dowiadując się o ciąży chciałaby wiedzieć, kiedy nastąpi moment rozwiązania.  Kalkulator ciąży to narzędzie, które pozwoli nam upewnić się co do daty porodu, jest w tej sytuacji wręcz niezastąpione. Za jego sprawą bezproblemowo określimy w którym tygodniu ciąży jesteśmy. Rzecz jasna datę określimy w przybliżeniu. Problemem może być sytuacja, kiedy mamy miesiączki w nieregularnym cyklu. Znając datę ostatniej miesiączki, termin porodu obliczymy na podstawie metody Naegelego.  Franz  Naegele to niemiecki ginekolog, który oparł się na założeniu, że poprawnie prowadzona ciąża zwykle trwa około 280 dni, czyli 40. tygodni. Ginekolog skupił się także na fakcie, że owulacja występuje w 14. dniu standardowego cyklu trwającego 28 dni. Stosując tę zasadę należy dodać 7 miesięcy do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki, następnie odjąć trzy miesiące i dodać rok. Metoda Naegelego zastosowana jest w kalkulatorze ciąży na stronie dobreliski.pl – to sklep w którym każda ciężarna mama może liczyć na fachową pomoc położnej oraz obsługi sklepu w doborze produktów dla swojego maleństwa. To nie tylko sklep internetowy, ale również sklep stacjonarny, który znajduje się w Białymstoku, gdzie po przekroczeniu progu czujemy się jak w krainie dzieciństwa.

Jak zaplanować zakup wyprawki?

Stworzenie listy zakupów dotyczących wyprawki dla wielu z nas bywa problemem, szczególnie jeśli ma się zostać mamą po raz pierwszy. Nie zawsze rady koleżanki, mamy, babci będą kompletne, może więc warto poczytać specjalistów? W temacie wyprawki wszystko można znaleźć tutaj w Poradniku Wyprawkowym sklepu dobreliski.pl, gdzie zakupy wyprawkowe podzielone zostały na grupy:

  • tkaniny – kocyki, otulacze, pieluszki,
  • pokój/kącik niemowlęcy – a w nim między innymi łóżeczko, komoda, przewijak lub lampka,
  • higiena, pielęgnacja, apteczka,
  • pierwsze zabawki, przytulanki,
  • akcesoria i przydatne gadżety – pas do noszenia fotelika, waga niemowlęca czy parasol,
  • przydatne akcesoria poza domem,
  • garderoba noworodka,
  • karmienie piersią, akcesoria i butelki oraz
  • wyprawka do szpitala dla mamy.

Temat jak widać obszerny, dobrze więc będzie jeśli poświęcimy chwilę na przeczytanie, przeanalizowanie i zaplanowanie.

Prezent dla młodej mamy

Nie ukrywajmy, że wyprawka to niemały koszt, a przecież rodzina w sytuacji, kiedy pojawia się dziecko, zawsze szykuje dla młodych mam prezent. Może warto przejrzeć, co nam jeszcze brakuje. Zrobić listę i poprosić rodzinę, by kupując dla nas upominek, skorzystali z naszej propozycji. W obecnych czasach nikt się już za coś takiego nie pogniewa, a wręcz przeciwnie – jeśli babcia, ciocia, kuzynka, mają się zastanawiać godzinami, co kupić – nasza propozycja będzie bardzo dobrze przyjęta, a my odetchniemy z ulgą, bo odejdzie nam zakup na przykład łóżeczka.

Ciąża ma być spokojnym okresem, bez nerwów i niepotrzebnych stresów. Korzystajmy z porad osób, które zajmują się tym na co dzień.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!