High Need Baby, czyli wymagająco dziecko

High Need Baby

Wielu młodych rodziców czuje się bezsilnymi wobec faktu, że ich niemowlę ciągle płacze, chce być noszone na rękach i prawie nie śpi. Pierwszym odruchem jest szukanie pomocy u lekarzy i specjalistów, Jednak nawet w pełni zdrowe dzieci mogą mieć po prostu większe potrzeby, Takie maleństwa nazywane są High Need Baby, czyli dziećmi wymagającymi. Sprawdź czy twoje dziecko zalicza się do tej grupy.

Po czym rozpoznać High Need Baby?

Dzieci, które można nazwać bardziej wymagającymi już od urodzenia, wykazują większą wrażliwość oraz mają większe potrzeby niż ich rówieśnicy. Ich płacz jest bardzo intensywny, rozdzierający, ale również wyrażanie pozytywnych emocji jest bardziej ekspresyjne. To typ dziecka, które nie umie czekać i domaga się uwagi rodziców w tempie natychmiastowym. Efektem tego płacz, krzyk, który przez brak reakcji raczej się napędza niż słabnie. High Need Baby to również dzieci, które są bardzo aktywne już od samego urodzenia. Dlatego nie akceptują krępowania ruchów i ograniczeń. Są ciekawe świata, dlatego interesuje je wszystko co dzieje się naokoło. Problemem z którym zmaga się wielu rodziców są częste wybudzenia oraz problemy z zasypianiem wymagających dzieci. Nawet najmniejszy hałas potrafi wybudzić je ze snu, a noce są prawdziwym koszmarem, bo dziecko potrafi prawie wcale nie spać.

Nadwrażliwość u wymagających dzieci

Wiele dzieci w pierwszych miesiącach życia najchętniej spędzałoby czas na rękach rodziców. Takie dzieci uwielbiają, kołysanie, bujanie i tulenie. Dobrą pomocą dla opiekunów może być chusta lub nosidło. High Need Baby są również wrażliwe na zmiany w otoczeniu, nie lubią hałasów, nadmiernych dźwięków oraz zmian. Ciężko je przekonać do podróży w foteliku oraz często nie akceptują również spacerów w wózku. Wielu rodziców wymagających niemowląt mówi, że dużym utrudnieniem jest to, że maluchy są nieprzewidywalne i to co jednego dnia się sprawdza, innego może być źródłem płaczu. Dzieci te najlepiej czują się blisko rodziców, dlatego nie czerpią radości zabawy zabawkami i nie potrafią zająć się sobą. Niestety wiążę się to często z tym, że dziecko chce być z rodzicem non stop, nawet w nocy.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!