Chustowanie. Skąd pomysł na noszenie dziecka w chuście?

chustowanie

Na ulicach można zobaczyć coraz więcej rodziców którzy wózek zamieniają na chustę. Dzięki temu dziecko czuje bicie serca rodzica, jego kroki zastępują kołysanie i jest zapewniona potrzeba bliskości z opiekunem. Czy chustowanie jes bezpieczne dla dziecka i skąd pomysł na noszenie dziecka w chuście?

Na czym polega noszenie dziecka w chuście?

Noszenie dziecka w chuście często wydaje się czymś nowoczesnym, a nawet ekstrawaganckim. Okazuje się, że tradycja chustowania jest ogromna na całym świecie. A zalety tak duże, że coraz więcej mam rezygnuje z wózka na rzecz chusty. Wystarczy kawałek elastycznego płótna i kilka prób wiązania chusty, aby zacząć ten sposób praktykować w swoim domu. Najlepiej udać się na kurs lub zaprosić specjalistę od chustonoszenia do swojego domu. To świetny sposób, aby uspokoić dziecko, dać mu poczucie bliskości oraz bezpieczeństwa. Noszenie w chuście można rozpocząć już od pierwszych dni życia dziecka.

Zalety chustowania

Noszenie dziecka w chuście ma wiele zalet zarówno dla dziecka, jak i dla wygody, komfortu rodziców. Naukowcy znaleźli bezpośredni wpływ bliskości, jaką zapewnia chustonoszenie oraz szybszego dojrzewania mózgu dziecka. Poczucie bezpieczeństwa i obecności rodzica lub opiekuna daje dziecku pole do lepszej stymulacji, tym samym do szybszego rozwoju. Jest to również remedium na płacz dziecka oraz kolki. Pozycja jaką przyjmuje dziecko znajdując się w chuście pozytywnie wpływa na pracę jelit i niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego. Pozycja żabki jaką przyjmuje dziecko noszone na piersi rodzica jest korzystna również przy problemach z bioderkami. Dużym plusem dla rodzica jest to, że w czasie noszenia ma uwolnione ręce a jego kręgosłup jest odciążony.

Koszt zakupu chusty

Kosz zakupu chusty zależy jest bardzo różny, zależy to od materiału i rodzaju. Dobrej jakości chusta będzie kosztować w okolicach 200-300 zł. Jednak przed zakupem warto przetestować takie rozwiązanie ze swoim dzieckiem wypożyczając chustę. Jest to produkt, który nie traci na wartości, dlatego z łatwością można kupić chustę używaną, a kiedy dziecko z niej wyrośnie można ją z powodzeniem sprzedać.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!