Znaczenie tatuaży – co oznacza Twój tatuaż?

Tatuaż na ramieniu brunetki

Każdy tatuaż może być osobisty i opowiadać historię. Z tego właśnie powodu ludzie zdobią swoje ciało. Przeświadczenie, że „tatuaż zdobi człowieka” i ma znaczenie jest często bardzo silne. I ma pokrycie w rzeczywistości. Znaczenie tatuażu może być inne dla noszącego, jak i oglądającego.

Wiele osób, które postanowiły ozdobić swoje ciało uważa, że każdy rodzi się jako puste płótno. To trochę jak z wizytą u znajomych podczas świąt Bożego Narodzenia. Choinka nigdy nie jest pusta. Jest ozdobiona. To wynika z natury człowieka – lubi ozdabiać i upiększać. I robi to z domami, samochodami, a także ciałami.

Igły niespokojne, potargały nas

Niektórzy decydują się przeżyć życie, nie robiąc nic ze swoim płótnem. To jest w porządku. Ale inni mogą zmieniać włosy, nosić kolczyki, robić tatuaże lub w jakiś sposób modyfikować swój wygląd. To kolejna cecha ludzi – wszyscy jesteśmy różni. Wszyscy jesteśmy pustymi płótnami, dopóki nie zaczniemy widzieć kolorów i wzorów, fryzury, kolczyków lub jakiejkolwiek innej rzeczy, która jest w nas stanie zainspirować. Może to być jakieś wydarzenie, moment w życiu, cokolwiek. Dlaczego nie upamiętnić tego tatuażem?

Serce

Jeden z najbardziej klasycznych motywów. W przeważającej większości oznacza miłość. I o to chodzi, trzeba kolekcjonować mocne wrażenia.

Jest wiele odmian tatuaży serca, a każdy z nich ma znaczenie. Symbol może służyć jako przypomnienie złamanego serca i być łączony z innymi symbolami jak nieskończoność lub średnik. Może być używany do upamiętnienia ukochanej osoby po jej przedwczesnym odejściu lub być prostym, ale silnym wyrazem miłości i pożądania. Różne kolory mogą również nadać symbolowi znaczenie. Jeśli chcemy upamiętnić przyjaźń lub uczucie, czerwone serce to odpowiedni wybór. Czarne symbolizuje smutek. Symbol pozostaje jednym z najpopularniejszych i rozpoznawalnych we wszystkich kulturach.

Wskazówka profesjonalistów. Dawno temu też zaufaliśmy pewnej kobiecie, wtedy dalibyśmy sobie za nią ręce uciąć. I wiecie, co… I byśmy teraz, kurde, nie mieli rąk.

Mitologia japońska

Tatuaże japońskie, czyli irezumi to m.in. karp koi, smok, feniks, węże, samuraje, Sakura (kwitnąca wiśnia), maska Oni, tygrys, Lew Chiński, lotos, chryzantema. Każdemu z motywów przypisuje się różne znaczenia i symbolikę. Piwonia to bogactwo oraz szczęście oraz delikatne piękno. Sakura wywodzi z tradycji samurajów. Oznacza nieskończony cykl życia, odnawianie się po śmierci, radość każdej chwili i gotowość na śmierć. Karp koi oznacza moc, odwagę oraz zmianę. Lew wywodzi się z shintoistycznej religii, gdzie jest przedstawiany jako opiekun. Podobnie jak tygrys chronił przed złymi mocami i duchami, zapewniać zdrowie i bogactwo.

Jeśli twoje ciało jest pokryte kompletnym tatuażem z japońskimi motywami, to może oznaczać jedno. Jesteś członkiem yakuzy. Gratulujemy. To ogromna odpowiedzialność. Japończycy opisują yakuzę jako „ninkyō”. Dosłownie oznacza to „pomoc tym niżej”. Tatuaże podkreślają, że są dostatecznie silni, aby pomagać słabszym. Ale nie afiszują się nimi przed światem.

JP

Nie oceniaj książki po okładce. Jeśli zdecydowałeś się zrobić taki tatuaż, mamy nadzieję, że miałeś ku temu znaczący powód. Z pewnością oznacza, że jesteś Polakiem i nic co polskie nie jest ci obce. Więc schabowy, bocian, orzeł, Smok Wawelski; Wanda, co nie chciała Niemca, a także litr wyborowej i ogórki również. Wielu tak naprawdę nie wie, o co chodzi z tym JP…

Selena Gomez

Motyla noga. To może oznaczać jedno. Jesteś Justinem Bieberem i naprawdę strasznie przykro nam z tego powodu. W zasadzie to nie, żartowaliśmy. Nie jest nam przykro. Absolutnie do samego końca. Twojego lub jej. Tak po prawdzie rozczula nas prostolinijność kanadyjskiego piosenkarza. Tatuaż Seleny na nadgarstku jest jednym, którego żałuje. – To moja była dziewczyna, więc próbowałem ją przerobić, stosując pewne zacienienie, ale ludzie i tak nadal wiedzą – ćwierkał z żalu Bieber.

Jednego nie można odmówić gwieździe popu. Uwielbia wyrażać siebie – zwłaszcza jeśli chodzi o tatuaże. Tatuowanie zaczął w swoje 16 urodziny i od tego czasu nie przestał. Do tej pory zgromadził ponad 60 projektów. – Uwielbiam sztukę i uczyniłem swoje ciało płótnem. To świetna zabawa powiedział Kanadyjczyk. Na jego ciele jest kilka tatuaży, które poświęcił aktualnej żonie Hailey Baldwin. Niektóre są naprawdę słodkie. Aby uczcić trzeci singiel z albumu „Justice” – odpowiednio zatytułowany „Peaches”, wytatuował brzoskwinię na karku. Katty Perry zrobiła podobnie – na nodze wytatuowała truskawkę, aby uczcić jeden z jej motywów muzycznych.

Piórko, jaskółki, motylki, lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka…

Zwyczajne tatuaże zwyczajnej dziewczyny albo chłopaka. Czy jeśli wytatuuję sobie jaskółkę, która oznacza zwiastuna dobrych wiadomości, wolność i odnowę, nadzieję i sukces, ale stwierdzę, że to hipopotam, to nadal będzie znaczyć to samo? Czy każdy tatuaż ma mieć znaczenie? No, właśnie. Panie! Widzisz pan tam „s” na końcu?! No, to proszę czytać wyraźnie!

Motto, cyfry i liczby

Z pewnością daty, imiona i motta mają znaczenie. Wiążą się często z wyjątkowymi wydarzeniami w życiu, które warto upamiętnić. Narodziny dziecka, oświadczyny, ślub, uczczenie osób, a nawet zwierząt. Decydując się na takie tatuaż, można mieć przeświadczenie, że umie się czytać i pisać. Nic bardziej mylnego.

Któż nie zna uroczej Ariany Grande? Aby uczcić wydanie piosenki „7 Rings”, piosenkarka wytatuowała sobie tatuaż, który miał oznaczać „7 Rings”. Okazało się, że ozdoba oznacza dosłownie „japoński palec do grilla”. – Może i ten tatuaż jest wieśniacki, ale taki właśnie ma być. Może Ariana nie wierzy w aniołków, re… inkarnację, podwodne cywilizacje ani Świętego Mikołaja. A historii tego tatuażu i tak byśmy nie zrozumieli. Więc o co to halo?

Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać

Tatuaże z pewnością dla wielu są niezwykłym sposobem na opisywanie swojego życia. Tatuaże mogą oznaczać wszystko – więzi z rodziną, , wydarzenia, uczucia, a także nas samych. Skóra może stać się prawdziwą zagadką, którą na ogół tylko najbliżsi będą w stanie ułożyć w całość. Chyba że jesteś kimś sławnym, wtedy liczba doszukujących się i poszukujących znaczenia zdecydowanie się powiększa.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!