Seks w ciąży – co czuje dziecko ?

Niektórzy ludzie nie mają żadnego problemu, jeśli chodzi o seks w czasie ciąży, podczas gdy inni nie są to tego przekonani. Jednak znajomość faktów na temat seksu w ciąży może pomóc złagodzić wszelkie obawy, na przykład o to, co czuje dziecko podczas seksu w ciąży albo czy seks może na nie negatywnie wpłynąć. Kiedy jesteś w ciąży, stajesz się bardzo świadoma, że twoje ciało nie jest tylko twoje. Wszystko, każdy kęs jedzenia lub łyk napoju, które dostanie się do twojego ciała, są dzielone z dzieckiem. Jak sprawa wygląda z seksem? Jeśli twój partner lub ty boicie się, że dziecku mogłaby stać się krzywda, ważne jest, aby zrozumieć, że jest ono dobrze chronione i nie ma się czym martwić!

Jak chronione są dzieci w łonie matki?

Całe szczęście, między dzieckiem schowanym w macicy a penisem w pochwie znajdują się warstwy tkanki i płynów. Dziecko jest w zamkniętym balonie z wodą, zwanym workiem owodniowym, a płyn owodniowy chroni je przed uderzeniami podczas seksu. Balon z wodą znajduje się w macicy, grubym mięśniu, który rozszerza się wraz z rozwojem dziecka.

Kobiece ciało jest absolutnie w stanie doskonale chronić dziecko przed wszystkim, co dostać może się do twojej pochwy, czy to w czasie badań ginekologicznych, czy w czasie seksu. Bobas nie odczuwa więc tak naprawdę niczego. W dolnej części macicy, tuż na górze pochwy/kanału rodnego, znajduje się mięsień zwieracza, który utrzymuje twoją macicę szczelnie zamkniętą aż do czasu tuż przed porodem. Pomyśl o całej tej konstrukcji jak o odwróconym worku na śpiwór – szyjka macicy to sznurek utrzymujący dziecko w środku. Zamknięta szyjka macicy to gruby mięsień o długości około 3 centymetrów, który także chroni maleństwo przed wszystkim, co mogłoby mu zagrażać z tej strony. 

Czy dziecko czuje twój orgazm?

Niektóre kobiety są zaniepokojone tym, co dziecko może czuć podczas wielkiego finału — orgazmem. W końcu jest do doświadczenie, które wpływa na całe kobiece ciało, więc czy dziecko tego nie zauważy? Specjaliści uważają, że jeśli dziecko odczuwa skutki orgazmu, prawdopodobnie będzie to dla niego tylko minimalnie odczucie i nic niepokojącego. Wyjaśniają, że dziecko jest przyzwyczajone do kołysania się przez ruchy mamy i do wszelkiego rodzaju skurczów macicy podczas ciąży.Jeśli twoja macica kurczy się z powodu orgazmu, położna dziecko prawdopodobnie tego nie zauważy. Jednak jeśli odeszły ci wody, w worku owodniowym jest mniej płynu owodniowego i wtedy dziecko może już wyczuć skurcz. Nie jest to jednak tak bardzo istotne, ponieważ i tak nie zaleca się uprawiania seksu już po odejściu wód. Podsumowując, wszystko zależy od momentu ciąży. W miarę jej postępu i powiększania się dziecka maluch może zacząć odczuwać skurcz spowodowany orgazmem.

Czy dziecko będzie bardziej aktywne lub czy będzie kopać podczas seksu w ciąży?

Jedną z powszechnych obaw par jest to, że spokój dziecka będzie zakłócony podczas seksu w ciąży. Niezależnie od tego, czy kopią więcej, czy stają się ogólnie bardziej aktywne, może być to niepokojące, jeśli po seksie mama poczuje, że dziecko rusza się więcej niż zwykle. Każdy ruch kobiety „ożywia” dziecko, jeśli tylko nie śpi, chociaż łatwiej jest dostrzec ruchy dziecka, gdy matka odpoczywa. Jest to także wysoce zindywidualizowane ze względu na rodzaj płci i każde wyjątkowe dziecko.Tak więc, chociaż uczucie, że twoje dziecko porusza się bardziej lub kopie po seksie, może się zdarzyć, bardziej prawdopodobne, że dzieje się tak, ponieważ po seksie odpoczywasz i bardziej to odczuwasz. Jednak podczas samego aktu twoje dziecko prawdopodobnie będzie po prostu spało, ponieważ wykonywane ruchy będą je dosłownie kołysały.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!