Prezent na roczek – co kupić na pierwsze urodziny dziecka?

prezent

Pierwsze urodziny dziecka to zwykle ważny moment dla młodych rodziców, dlatego z tej okazji organizują przyjęcie dla rodziny i przyjaciół! Dostałeś zaproszenie? Czas zastanowić się nad prezentem! Podpowiadamy, co może przydać się dziecku i rodzicom.

Co kupić na roczek? – 15 ciekawych pomysłów

Wybór prezentu na roczek bywa trudny. Na taką okazję chce się zwykle wybrać coś, co posłuży dziecku trochę dłużej i będzie dobre dla jego rozwoju. Warto zatem skupić się na dobrych jakościowo produktach i bezpieczeństwie. Prezent na roczek, jak każdy upominek dla dziecka powinien posiadać atesty, być pomalowany nietoksyczną farbą i nie mieć zbyt małych elementów dla danego wieku.

Przedstawiamy kilka naszych pomysłów!

Uniwersalny prezent na roczek

 1. Deska balansująca – zabawka, która wspiera motorykę dużą oraz zmysł równowagi, a dodatkowo może być wykorzystana jako zjeżdżalnia.
 2. Kulodrom – w zależności od modelu może rozwijać wyobraźnię przestrzenną lub zdolności konstruktorskie. Dla najmłodszych dobrym rozwiązaniem są jednak te najprostsze modele, które zdecydowanie sprawiają im sporo radości.
 3. Przybijak – rozwija koordynację ręka-oko i zdolności motoryczne dziecka.
 4. Pchacz – roczne dziecko jest zwykle na etapie nauki chodzenia. Na rynku dostępne są zarówno drewniane pchacze np. z klockami, jak i te plastikowe z melodyjkami i światełkami.
 5. Tipi –namiot to piękna dekoracja dziecięcego pokoju i wspaniały element wielu zabaw! Zdecydowanie posłuży maluchowi kilka dobrych lat.

Prezent na roczek dla dziewczynki

 1. Wózek dla lalek – na rynku znajdziemy wózki drewniane, wiklinowe i plastikowe w różnych stylistykach. Dostępne są m.in. miniatury różnych modeli standardowych wózków, więc mała dziewczynka może wozić lalki w takim samym wózku, w jakim sama jest lub była wożona!
 2. Lalka – mały bobas, którym trzeba się zaopiekować to wyzwanie, którego może podjąć się już roczna dziewczynka. Dobrze wybrana lalka posłuży jej jednak dużo dłużej.
 3. Kostium – dzieci uwielbiają zabawy związane ze wcielaniem się w różne postacie i role. Inwestycja w kuchenny fartuszek albo pelerynę wróżki o uniwersalnym rozmiarze napewno będzie trafiona!
 4. Drewniana kuchnia – prezent na roczek, który posłuży dziecku kilka lat! Jesteśmy na tak!
 5. Instrumenty muzyczne – rozwój muzykalności u dzieci powinien zacząć się jak najwcześniej! Zestaw marakasów lub tamburyno zdecydowanie ucieszą każdego malucha!

Prezent na roczek dla chłopca

 1. Jezdnia dla autek – to idealny prezent na roczek dla chłopca. Drewniana lub gumowa jezdnia składająca się z kilkudziesięciu elementów zapewni mu godziny zabaw przez kilka lat!
 2. Klocki –klocki to zawsze świetny pomysł. Gumowe, plastikowe lub drewniane rozwijają zdolności motoryczne oraz wyobraźnie dziecka.
 3. Auto do ciągnięcia – gdy maluch umie już chodzić, chętnie zabiera na swoje piesze wycieczki także zabawki. Samochód na sznurku będzie idealny.
 4. Warsztat – kolejna propozycja na prezent, który posłuży dziecku bardzo długo. Drewniany warsztat będzie miejscem majsterkowania, naprawiania autek i rozwijania motoryki małej.
 5. Hulajnoga – na rynku dostępne są hulajnogi z siedziskiem, które sprawdzą się dla najmłodszych, chodzących dzieciaków!

Oryginalny prezent na roczek- czym się wyróżnić?

Chcesz, żeby Twój prezent na roczek był inny niż wszystkie? Zapomnij o zabawkach! Po konsultacji z rodzicami wybierz voucher na zajęcia dla maluchów lub karnet do zoo, czy naukę pływania dla najmłodszych. Będzie to czas, który dziecko spędzi z bliskimi, a do tego wykorzysta go na rozwój poprzez zabawę!

Oryginalny prezent na roczek to także plakat z obrazem nieba w dniu narodzin dziecka lub wyhaftowana metryczka.

Życzenia na roczek – jak złożyć je w ciekawy sposób?

Życzenia na roczek można wypisać na kolorowych balonach wypełnionych helem lub nagrać w postaci ciepłego, rodzinnego filmiku. Ten ostatni będzie wspaniałą pamiątką na całe życie.

Bawcie się dobrze!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!