Organizacja roczku – jak zaplanować pierwsze urodziny dziecka?

balon jedynka

Pierwsze urodziny dziecka to ważny moment dla malucha i jego rodziców. Zastanawiasz się, jak wygląda organizacja roczku? To nic trudnego, ale warto pamiętać o kilku szczegółach.

Zaproszenia na pierwsze urodziny

Organizacja roczku wymaga sporządzenia listy gości i przygotowania zaproszeń. Jeśli chcesz, by zaproszenia na pierwsze urodziny Twojego dziecka były spersonalizowane i np. zawierały zdjęcie pociechy, musisz zamówić je z wyprzedzeniem, a następnie rozesłać bliskim około 3 tygodni przed imprezą.

Kartki z zaproszeniem mogą być także ozdobione motywem przewodnim imprezy i wyglądać tak, jak ozdoby na roczek. Możesz wybrać gotowe wzory dżungli, dinozaurów, księżniczek, czy cyrku albo mogą one powstać specjalnie według Twojego pomysłu.

Dekoracje na roczek

Jeśli wybierzesz motyw przewodni, cała organizacja roczku zostanie mu podporządkowana. W takim przypadku wystarczy zamówić zestaw dekoracji na roczek z określonym wzorem. Mogą się w nim znaleźć takie gadżety na roczek jak:

  • balony,
  • etykiety na słomki,
  • plakat powitalny,
  • plakat na życzenia lub odciski palca gości,
  • winietki,
  • pikery do babeczek,
  • papierowe talerzyki,
  • papierowe kubeczki.

Lista prezentów na roczek

Goście mogą pytać Cię o Wasze potrzeby i pomysły na prezent. Warto przygotować sobie listę propozycji w różnych cenach i udostępnić ją zainteresowanym bliskim. Sami nie wiecie, co spodoba się dziecku? Sprawdźcie nasze propozycje!

Menu na roczek – organizacja roczku w domu i restauracji

Menu na roczek zależy od Ciebie i Twoich gości. Organizacja roczku w domu zapewni swobodę i rodzinny klimat, ale może być wymagająca dla rodziców. Możesz zatem rozważyć catering lub pomoc znajomej kucharki, która przygotuje dania w Twojej kuchni. W restauracji otrzymasz natomiast kilka propozycji menu, z których będziesz mogła wybrać najlepsze opcje dla Waszej rodziny.

Jeśli Twoi bliscy przyjeżdżają z daleka zapewnij im ciepły posiłek zamiast samego słodkiego poczęstunku! Nie musi być to tradycyjny rosół i kotlet z ziemniakami. Możesz zaszaleć z ciekawymi przystawkami, szaszłykami i sałatkami.

Tort na pierwsze urodziny

Ważnym elementem przyjęcia urodzinowego jest tort! Zdecyduj się na wcześniejszą degustację albo zamów go w znanej sobie cukierni. Zwróć uwagę, by był lekki i przyjemny w smaku. Ciasto na roczek nie powinno być pełne sztucznych konserwantów i barwników. Szczególnie jeśli planujesz podać symboliczną odrobinkę maluchowi.

Wróżba na roczek i inne zwyczaje

W wielu rodzinach przyjęło się na roczek wróżyć dziecku jego przyszłość. W tym celu przed dzieckiem rozkłada się różne przedmioty symbolizujące ścieżki kariery i czeka na jego wybór. Co kładzie się dziecku na roczek? Różaniec (jako drogę duchową), pieniądze (jako ścieżkę biznesu), kieliszek (jako skłonność do rozrywkowego stylu życia) albo książkę, obrączkę, długopis, czy nici. Wszystko zależy od rodzinnych zwyczajów.

Organizacja roczku trochę Cię przeraża? Nie przejmuj się! Pierwsze urodziny Twojego dziecka mają być miłą uroczystością. Zrób wszystko, jak chcesz!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!