Jak szybko zajść w ciążę – sposoby dla par

Kobieta w ciąży stojąca nad łóżeczkiem dla dziecka w którym są wiszące zabawki

Gdyby istniał poradnik, jak zajść w ciążę szybko i skutecznie, stałby się zapewne bestsellerem. Wiele kobiet na świecie każdego dnia zastanawia się bowiem, jak przyspieszyć zajście w ciąże lub co pomaga zajść w ciążę! Złotego środka wciąż nie ma, ale istnieje kilka sposobów, aby zwiększyć swoje szanse i szybko zajść w ciążę!

Jak szybko zajść w ciążę? Po pierwsze, przygotuj swoje ciało!

Zanim oficjalnie powiesz „chcę zajść w ciążę” i zaczniecie z partnerem starania, warto sprawdzić w jakiej kondycji są wasze organizmy. Wizyta u lekarza, który dobierze dobre witaminy prenatalne zawierające m.in. kwas foliowy w odpowiedniej postaci to konieczność! Lekarz sprawdzi także, czy nie masz problemów zdrowotnych, które powinny być pod kontrolą, zanim bezpiecznie zajdziesz w ciążę.

Badania, które warto wykonać to:

  • konsultacja ginekologiczna z USG,
  • badania krwi,
  • badanie moczu.

Żadne metody zajścia w ciążę nie pomogą także, jeśli nie masz świadomości swojego cyklu miesiączkowego. Jego zrozumienie pomaga określić, kiedy jesteś najbardziej płodna, Owulacja to najlepszy czas na zajście w ciążę, a jej objawy to m.in. zmiana śluzu. Zwykle staje się on bardziej śliski i rzadki. Niektóre kobiety w tym czasie mogą również odczuwać jednostronny ból. U kobiet z 28-dniowym cyklem występuje tendencja do owulacji w 14 dniu cyklu. Jest to jednak kwestia indywidualna i występują zarówno dłuższe i krótsze cykle, więc konieczna jest uważna obserwacja własnego organizmu.

zajście w ciąże
Zdjęcie USG w ciąży

Co zrobić, żeby zajść w ciąże po braniu antykoncepcji?

Wiele kobiet wciąż ma świadomość starszych zaleceń, które zakładały odczekanie określonego czasu po zakończeniu przyjmowania środków antykoncepcyjnych. Obecne doniesienia medyczne zakładają, że równie dobrze można zacząć próbować począć dziecko tuż po zaprzestaniu stosowania leków.
Zastanawiając się, jak szybko zajść w ciąże po odstawieniu leków, trzeba mieć na uwadzę, że poczęcie dziecka jest zależne od wielu czynników. Płodność może powrócić już w pierwszym cyklu, ale niezdrowy tryb życia (zła dieta, palenie itp.) oraz indywidualne cechy organizmu, mogą opóźnić ten proces.

Co pomaga zajść w ciążę? Obalamy fałszywe metody zajścia w ciążę!

Istnieje wiele mitów na temat tego, jak przyspieszyć zajście w ciąże! Wiele kobiet zastanawia się, co robić po stosunku, aby zajść w ciąże i wpada w pułapkę mitów dotyczących m.in. najlepszych pozycji do zajścia w ciążę. Nie ma naukowych dowodów na to, że pozycja misjonarska jest lepsza niż jakiekolwiek inne pozycje, jeśli chodzi o maksymalizację szans na poczęcie dziecka. Wiadomo jednak wiedzieć, że pozycje przeciwstawne grawitacji mogą „zniechęcać” plemniki do płynięcia w stronę szyjki macicy. W trakcie starania się o dziecko mniej polecane są zatem np. pozycje stojące. Najważniejszy jest jednak komfort psychiczny partnerów. Stres i bardziej mechaniczne podejście do seksu wpływają negatywnie na parę, dlatego lepiej cieszyć się bliskością tak, jak lubicie!

Kolejnym mitem z działu „jak skutecznie zajść w ciążę” jest leżenie po stosunku z uniesionymi nogami. Nie jest to prawda, a raczej rodzaj „półprawdy”. Dobrze jest bowiem leżeć w łóżku przez kilkanaście minut po stosunku, ale nie ma konieczności unoszenia nóg. Miednica nie zmienia wtedy bowiem swojego położenia.
Do mitów należy także uprawianie seksu każdego dnia, nawet podczas owulacji! Taka forma niekoniecznie zwiększy szansę poczęcia. Plemniki mogą bowiem żyć do 5 dni w ciele kobiety, dlatego najlepszą opcją są stosunki co 2-3 dni w okolicy czasu owulacji.

Jak skutecznie zajść w ciążę? – dobre sposoby na zajście w ciążę

Idealne i zawsze skuteczne sposoby na zajście w ciąże nie istnieją. Wart jednak znać kilka wskazówek.
Chcąc jak najszybciej zajść w ciąże, uprawiaj seks w czasie zbliżającej się owulacji średnio co 2-3 dni.
Rzuć palenie! Wpływa ono negatywnie na płodność i poziom estrogenów.
Ćwiczenia to zdrowy nawyk, ale zbyt dużo forsującego organizm wysiłku może spowodować problemy z owulacją.

Babcine sposoby na zajście w ciąże nie istnieją! Kieruj się znajomością swojego ciała i wiedzą medyczną. W aptekach znajdziesz m.in. testy owulacyjne. Leż kilkanaście minut po stosunku. Nie musieć unosić nóg!

85% kobiet zachodzi w ciąże w ciągu roku od rozpoczęcia starań o dziecko. Nie stresuj się zatem każdego miesiąca! Czasem trzeba poczekać.

Zajście w ciąże to marzenie wielu kobiet! Nie warto jednak zaprzątać sobie myśli tym, jakie są sposoby na szybkie zajście w ciąże. Zdarza się, że na poczęcie trzeba poczekać i nie ma w tym nic złego. Nie zniechęcaj się, a wszelkie wątpliwości konsultuj z lekarzem ginekologiem.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!