Halloween – ciekawostki i propozycje zabaw

przsebranie na halloween

Jesień oznacza zbliżające się Halloween! Co to takiego? Jak urządzić halloweenową imprezę dla dzieci i w co przebrać się na spotkanie dla dorosłych? Mamy dla Was porady oraz ciekawostki.

Kiedy jest Halloween? Skąd pochodzi zwyczaj?

Halloween to obecnie głównie amerykańskie święto obchodzone 31 października wieczorem. Zwyczaj dzieci przebierających się w kostiumy i chodzących od drzwi do drzwi sięga jednak średniowiecza i rytuałów Samhain. W tamtym czasie uważano, że duchy chodzą po ziemi w noc Samhain, dlatego ludzie zakładali kostiumy, by je odstraszyć. Z czasem pogańskie święta zaczęto zastępować świętami katolickimi jak Dzień Zaduszny. Doszło wtedy do pewnych modyfikacji. Biedne dzieci zaczęły chodzić od drzwi do drzwi przyjmując pożywienie w zamian za modlitwy.

Makijaż na Halloween

Wybierając się na przebieraną imprezę warto zadbać o odpowiedni makijaż. Dorośli mogą zaszaleć z wieloma makijażowymi trikami, a najlepsi tworzą na buziach sztuczne rany lub efekt braku nosa. Dla dzieci koniecznie wybierajcie atestowane farby do malowania twarzy, bo ich skóra jest bardzo wrażliwa i może ulec podrażnieniu w kontakcie ze standardowymi kosmetykami.

Przebranie na Halloween

Przebrania dla dorosłych mogą być inspirowane strasznymi opowieściami, ale także postaciami historycznymi lub kinem, czy literaturą. Idealne są stroje czarownic, duchów, mumii lub postaci historycznych. Dzieci mogą się przebrać za psotne duszki, kowbojów lub ulubione postacie z bajek.

Gry Halloween

Urządzasz imprezę dla dzieci? Oprócz menu musisz pomyśleć o grach i zabawach, dlatego mamy dla Ciebie kilka propozycji.

  1. Piniata w kształcie ducha.
  2. Mumia z papieru toaletowego.
  3. Przebijanie balonów – włóż do pomarańczowych balonów (nie wszystkich) karteczki z nazwami “nagród” i przymocuj je w kształcie dyni na ścianie lub drzwiach. Dzieci przebijają balony i cieszą się nagrodami.
  4. Przypnij ogon…kotu czarownicy! – zastąp standardowego osiołka obrazkiem czarnego kota. Inna wersja to przygotowanie obrazka ze szkieletem i przypinanie mu muszki z zawiązanymi oczami.
  5. Halloween bingo!
  6. Kalambury w stylu Halloween.

Dynia na Halloween

Podczas zabawy nie może zabraknąć dyni, dlatego udekoruj nią dom i pobaw się z dziećmi lub przyjaciółmi w wycinanie zabawnych (i strasznych) min.

Udanej zabawy!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!