Pierwsze Święta Twego dziecka – jak je przygotować?

pierwsze święta dziecka

Święta Bożego Narodzenie zbliżają się dużymi krokami. Jeśli masz w domu maluszka, do którego Mikołaj przyjdzie po raz pierwszy warto nadać tym dniom wyjątkowy charakter. Magia świąt na nowo umacnia się i jest bardziej celebrowana kiedy przy świątecznym stole są obecne dzieci. Nie chodzi, aby kupować górę prezentów, a raczej o stworzenie własnych świątecznych tradycji i rytuałów. Pierwsze święta dziecka i tak zazwyczaj będą jego wspomnieniem jedynie ze zdjęć, jednak warto zadbać o szczegóły i sprawić, że końcówka grudnia będzie piękna.

Pierwsze Święta Bożego Narodzenia z maluszkiem

Pojawienie się nowego członka rodziny sprawia, że wiele dotychczasowych planów i działań musi zostać podporządkowanych dziecku. Również w święta wolicie zamiast spotykać się z wszystkimi ciociami i kuzynami zorganizować kameralną uroczystość w gronie najbliższych. Warto pamiętać, że nowe twarze, hałas oraz zmienione otoczenie mogą przebodźcować dziecko, co sprawia, że jest płaczliwe i marudne. Mimo, że nasz maluch nie będzie pamiętać swoich pierwszych świątecznych prezentów warto zasugerować najbliższym jakie podarki będą najlepsze. Znakomicie sprawdzą się różne zabawki sensoryczne oraz wszelkie książeczki dopasowane do wieku dziecka. Przygotowaliśmy mały prezentownik, który może znakomitym źródłem inspiracji.

Twórzcie własne tradycje bożonarodzeniowe

Pierwsze święta z dzieckiem to fantastyczny moment na tworzenie własnych tradycji i rytuałów bożonarodzeniowych. Może to być wspólne przygotowywanie pierniczków, ubieranie choinki słuchając świąteczną playliste czy coś co jest ściśle związane z waszą rodziną, Tradycje rodzinne są cudowne. Przy odrobinie szczęścia są przekazywane rodzinie przez pokolenia. Mają jednoczyć lub wiązać ludzi. Pomyśl o rzeczach, które przybliżą rodzinę w tym wyjątkowym dniu. Może to być również: czytanie historii bożonarodzeniowej, film ( np. Kevin sam w domu), wybranie się na świąteczny jarmark, oglądanie lampek choinkowych itp.

Dziecko a wigilijny stół

Dzieci, które już jedzą normalne posiłki mogą zjeść kolację wigilijną razem z resztą domowników. Jedzenie świąteczne jednak bywa dość tłuste i ciężkostrawne, dlatego warto zadbać o menu, które mogą skosztować również najmłodsi. Potrawy wigilijne dla dzieci powinny być proste, zawierać małe ilości soli oraz nie powinny zawierać cukru.

A jak w waszym domu wyglądały lub będą wyglądać pierwsze święta Bożego Narodzenia z dzieckiem?

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!