Jesienna pielęgnacja dla mam i kobiet w ciąży

Jesień jest idealną porą, aby zadbać o swoją skórę, paznokcie i włosy. Dzięki prostym metodom może urządzić domowe spa i zadbać o kondycję cery. Letnie upalnie dni nie są łaskawe dla stanu skóry twarzy czy włosów, dlatego wraz z nadejściem jesieni warto zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację dla mam i kobiet w ciąży. To doskonały sposób na relaks, odpoczynek i poprawienie samopoczucia.

Jesienna pielęgnacja dla mam

Pielęgnację dla mam warto rozpocząć od szczotkowania ciała na sucho specjalną szczotką. Jest to świetny sposób na poprawę krążenia i gładszą, elastyczniejszą skórę. Jest to również bardzo korzystna metoda dla kobiet w ciąży do zredukowania rozstępów. Za sprawą podwyższonego stężenia hormonów w czasie ciąży większość kobiet ciesz się w tym okresie piękną cerą i lśniącymi włosami. Po porodzie i w związku z dużymi zmianami hormonalnymi ta sytuacja może się zmienić, często pojawiają się niedoskonałości na skórze, a włosy zaczynają wypadać. Jest to na szczęście etap przejściowy i po kilku miesiącach wszystko wraca do normy.

Jak zadbać o skórę jesienią?

Kluczem do zdrowej i zadbanej cery jest dobranie odpowiednich kosmetyków do naszego typu skóry. Wiele kobiet popełnia błąd stosując jeden rodzaj produktów od czasów licealnych. Skóra nastolatek różni się znacznie od tej, którą mamy gdy zakończymy etap dojrzewania. Jeśli masz problem z rozpoznaniem typu cery jaki posiadasz możesz skorzystać z usług kosmetologów i dermatologów.

Do jesiennej kuracji skóry świetnie nadadzą się maseczki, peelingi oraz naturalne oleje. Naturalne kosmetyki doskonale wpływają na wygląd i kondycję cery dzięki odpowiedniemu nawilżeniu. Warto postawić na produkty przeznaczone dla pielęgnacji dla mam i kobiet w ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o nawilżanie skóry brzucha, ud, pośladków i pleców. Te partie ciała są najbardziej narażone na wystąpienie rozstępów ciążowych.

Jak dbać o włosy w czasie ciąży?

Pielęgnacja dla mam to nie tylko zatroszczenie się o wygląd skóry, równie ważne są włosy. Co zrobić, aby były silne, zdrowe i pełne blasku? Najlepszym sposobem jest nie zmienianie swoich dotychczasowych nawyków pielęgnacyjnych. Ciąża nie jest idealnym czasem na eksperymenty i testowanie nowych produktów.

Czytaj też: Jak celebrować jesień. Propozycje dla mam i kobiet w ciąży