Przydatne funkcje podgrzewacza do butelek, o których nie wiedziałaś

Podgrzewacz do butelek, jak sama nazwa wskazuje, służy do podgrzewania mleka do odpowiedniej temperatury. To jednak niejedyna funkcja, w jaką wyposażone są elektroniczne podgrzewacze do butelek. Młode mamy z pewnością docenią wbudowany w urządzenie termostat, pozwalający na utrzymywanie temperatury posiłku oraz sterylizator, dzięki któremu można zadbać o higienę akcesoriów dla maluszka. Sprawdź, jakie możliwości oferuje nowoczesny podgrzewacz do butelek.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek jest urządzeniem, bez którego trudno obejść się podczas opieki nad niemowlęciem. Kupując ten niewielki sprzęt, zyskujesz praktyczne naczynie do podgrzewania mleka i dań w słoiczku. Zasada działania podgrzewacza do butelek jest bardzo prosta i opiera się na kąpieli wodnej. Do podgrzewacza wlewa się odpowiednią ilość wody, zanurza w niej butelkę i ustawia odpowiednie parametry pracy, w tym temperaturę grzania. Pokarm ogrzewa się stopniowo, dzięki czemu nie traci swoich właściwości odżywczych.

Wszystkie rodzaje podgrzewaczy, w tym klasyczny podgrzewacz elektroniczny, a także podgrzewacz samochodowy i podgrzewacz bezprzewodowy, można nabyć m.in. w sklepie BabyBoom.net.pl. Znajdziesz w nim wielofunkcyjne podgrzewacze do mleka marek Lovi, Chicco, Avent czy Canpol.

Podgrzewacz do butelek Avent

Sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym

Podgrzewacze do butelek cenione są za swoją prostotę i praktyczność. Z ich niewielką pomocą przygotujesz ciepłe mleko w zaledwie kilka minut. Ale czy wiesz, że wiele modeli podgrzewaczy pełni również funkcję sterylizatora? Na rynku znajdziesz również wyparzacze i podgrzewacze do butelek w jednym. Jeśli zależy ci na urządzeniu wielofunkcyjnym, wybierz podgrzewacz 2 w 1 lub 3 w 1, a nie będziesz musiała martwić się, czy butelki lub inne akcesoria dziecięce (np. smoczki lub gryzaki) są sterylnie czyste.

Dodatkowe funkcje w podgrzewaczach do butelek

Na co zwrócić uwagę, wybierając podgrzewacz do butelek? Dobre podgrzewacze mają wbudowany termostat odpowiadający za utrzymywanie stałej temperatury oraz funkcję programowania służącą do zaplanowania czasu, w którym automatycznie rozpocznie się podgrzewanie. Pamiętaj, że im wyższa moc urządzenia, tym szybciej może ono podgrzać posiłek.

Niektóre podgrzewacze do butelek można uznać za mini roboty kuchenne. Oprócz wspomnianej już funkcji sterylizacji, urządzenia te pozwalają też na rozmrażanie pokarmów, co skraca czas oczekiwania na przygotowanie ciepłego posiłku. Dużą popularnością cieszą się również podgrzewacze z opcją blendowania, za pomocą których można mieszać różne składniki potraw i tworzyć własne dania dla maluszka, także techniką gotowania na parze.

Podgrzewacz do butelek z cyfrowym timerem

Podgrzewacze samochodowe idealne na każdą podróż

Jeśli często podróżujesz z dzieckiem i musisz w tym czasie nakarmić malucha, przyda ci się podgrzewacz samochodowy. Wystarczy podłączyć go do gniazdka zapalniczki samochodowej i odczekać ok. 20 minut. W tym czasie mleko zostanie podgrzane do pożądanej temperatury. W przypadku, gdy nie masz możliwości podłączenia urządzenia do prądu, rozważ zakup podgrzewacza do butelek na baterie.

Równie przydatny jest podgrzewacz bezprzewodowy, choć działa on nieco inaczej niż podgrzewacz do samochodu. Ten typ podgrzewacza z wyglądu przypomina termos. Przed użyciem należy wlać do niego gorącą wodę, a następnie umieścić butelkę z mlekiem. Ciepło oddawane przez wodę ogrzewa butelkę wraz ze znajdującym się w nim pokarmem w kilka minut. Zaletą podgrzewaczy bezprzewodowych jest utrzymywanie temperatury aż do 6 godzin.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!