Czy oczyszczanie twarzy należy powtarzać dwa razy dziennie?

Jak sprawić, aby nasza cera była pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości? Podstawą jej pielęgnacji jest nie tylko nawilżanie, ale przede wszystkim oczyszczanie. Ta czynność wydaje się niezwykle prosta i oczywista dla wszystkich osób, jednak w rzeczywistości wielu z nas nie jest w tej kwestii regularnym lub samą czynność wykonuje w nieprawidłowy sposób. Najczęstszym błędem popełnianym w tym przypadku jest oczyszczanie twarzy tylko raz dziennie. Dowiedz się, dlaczego należy robić to częściej.

Oczyszczanie twarzy – dlaczego jest tak ważne?

Podstawą właściwej pielęgnacji jest nie sam demakijaż, a przede wszystkim oczyszczanie twarzy. Jeśli zaniedbujemy ten etap lub wykonujemy go w sposób niedokładny, w bardzo krótkim czasie będziemy w stanie zauważyć, że na naszej skórze zaczynają się pojawiać nieestetyczne i uporczywe niedoskonałości.

Nasza skóra, niezależnie od tego, czy nosimy makijaż, czy nie, narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Obecne w powietrzu zanieczyszczenia, kurz, a także niesprzyjające warunki pogodowe czy promieniowanie UV są w stanie sprawić, że nasza skóra po całym dniu może być w gorszej kondycji. To właśnie dlatego właściwe oczyszczanie twarzy powinno zaraz po demakijażu stanowić kolejny etap pielęgnacji. 

Oczyszczanie twarzy rano i wieczorem – dlaczego jest niezbędne?

Demakijaż i oczyszczanie twarzy po długim dniu w pracy bądź na uczelni jest dla nas oczywiste. Niestety znaczna liczba osób zapomina o tej czynności po przebudzeniu przed aplikacją kremu i nałożeniem makijażu. Dlaczego oczyszczanie twarzy rano jest równie ważne jak wieczorem? Przed snem aplikujemy na skórę twarzy odpowiedni krem na noc, którego skład i działanie są dopasowane do potrzeb naszej skóry. Nie należy zapominać, że krem na noc charakteryzuje się znacznie bogatszą konsystencją i bardziej intensywnym działaniem niż krem na dzień. Oprócz tego w trakcie snu nasza twarz pozostaje w kontakcie z poszewkami na kołdrę i poduszki. Nawet jeśli zmieniamy je regularnie, gdy śpimy, na skórze osadzają się mikroorganizmy jak roztocza, kurz czy zanieczyszczenia. Ich stała obecność na skórze może powodować zaburzenie równowagi mikrobiomu, a także doprowadzić do zatkania porów i powstawania na niej niedoskonałości. To właśnie przede wszystkim dlatego oczyszczanie twarzy powinno być jedną z pierwszych czynności, jakie wykonujemy po przebudzeniu.

Czym oczyszczać skórę twarzy?

Najlepszym sposobem na oczyszczanie skóry twarzy jest wykorzystanie do tego celu wody oraz odpowiedniego produktu myjącego. Warto pamiętać, że mycie twarzy samą wodą zawsze będzie niewystarczające. Przede wszystkim nie pozwoli nam na całkowite pozbycie się zanieczyszczeń i paradoksalnie może prowadzić do przesuszenia i pogorszenia stanu naszej cery. W tym celu pomocne okażą się zarówno żele, jak i pianki do mycia twarzy o działaniu oczyszczającym.

Aby dobrze wybrać produkt do mycia twarzy, warto kierować się potrzebami naszej skóry. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kosmetyków oczyszczających do każdego typu cery. Warto też zwracać uwagę na składniki, jakie są zawarte w danym produkcie. Zdecydowanie należy unikać silnych detergentów czy alkoholu, gdyż mogą one nadmiernie przesuszyć i podrażnić skórę.

Krem na noc – dlaczego jest istotny w pielęgnacji?

Wieczorne oczyszczanie skóry twarzy powinno zakończyć się tonizacją, a następnie nałożeniem odpowiedniego kremu na noc, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. Dlaczego stosowanie kremu na noc ma aż tak duże znaczenie? Przede wszystkim to produkt, który charakteryzuje się dużą koncentracją składników aktywnych, które w przypadku kremu na dzień nie zdałyby egzaminu. Nocą dochodzi do regeneracji naszej skóry, dlatego też warto zaaplikować na nią składniki, które charakteryzują się właściwościami odbudowującymi barierę ochronną skóry, a także pobudzają odnowę komórkową. Są to na przykład ceramidy, kwas hialuronowy, witamina C czy koenzym Q10. Oprócz tego w kremach na noc bardzo często spotkamy naturalne oleje i masła roślinne, które dodatkowo regenerują skórę, a w ciągu dnia mogłyby okazać się zbyt obciążające dla naszej cery.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!