Długi – czy to powód do wstydu?

Szacuje się, że ponad 2 mln Polaków nie może się uporać z przeterminowanymi długami – takie dane opublikował Główny Urząd Statystyczny w 2021 roku. Mowa tutaj tylko o osobach, które nie spłacają swoich zobowiązań regularnie. A ile jest osób, które musi wziąć pożyczkę lub kredyt by kupić wymarzone mieszkanie? Znacznie więcej.

Ceny stale rosną w górę. Paliwo jest dużo droższe. Podstawowe produkty żywieniowe również poszły mocno w górę. Z tego powodu powstała nawet akcja #PaniePremierze w której nawet celebryci publikowali swoje rachunki ze sklepów. Sytuacja wygląda tak, że wydajesz 100 zł i tak naprawdę nic sensownego z tego nie masz. Banknot o tym nominale stracił na swojej wartości. Z tego powodu ale i nie tylko, bo pamiętajmy, że również swoje trzy grosze dorzuciła panująca Pandemia, która pozamykała mnóstwo małych i średnich firm – trudno jest regulować zaczerpnięte kredyty i pożyczki. Z tego też powodu wiele osób popadło w spiralę zadłużenia z której nie jest w stanie się wydostać.

W 2020 roku pisano, że długi Polaków przekroczyły aż 81 miliardów złotych. A kwota ta stale rośnie. Dłużników przybywa…

Czy długo to wstyd?

Często osoby zadłużone traktuje się jako te gorszego sortu. Pewnie nie potrafiły zarządzać pieniędzmi, brały pożyczki na prawo i lewo. Wydawały pieniądze na głupoty. Prawda w wielu przypadkach jest jednak inna. Często zdarza się tak, że dłużnikami są osoby którym nie udało się przetrwać na rynku pracy. Ich firma – często nie z ich winy – nie osiągnęła sukcesu, bądź jak w przypadku wyżej wspomnianej pandemii , nie przetrwała tej próby czasu. Wiele osób zaciąga olbrzymie pożyczki i kredyty na start. Własna firma bez wkładu finansowego nie rozwinie się odpowiednio. Każdy podejmuje wtedy takie ryzyko.

Długi też mogą być odziedziczone. Mogą trafić do dłużnika przez jego mamę lub tatę, którzy nabrali kredytów i pożyczek, a potem nie zdążyli ich spłacić. Winowajcą może być mąż lub żona, czyli osoba która może być współwłaścicielem nieruchomości. Jeżeli nie opłaca jej regularnie, nie spłaca rat to długi rosną, a komornik w ostatecznym rachunku może zainteresować się drugą osobą, która ma lepsze dochody, stałą pracę lub ogólnie lepsze warunki do tego, by takowy dług pobrać.

Jak pozbyć się długu?

Z pomocą może przybyć Ogólnopolski Program Oddłużania Polaków, który prowadzony jest przez Fundacje Ochrony Osobom poszkodowanym w Egzekucji „Tęcza”. Akcja fundacji określana jest hasłem „Rodzina Bez Długów”. Ideą fundacji jest pomoc Polakom w wyjściu z zadłużenia, a jest to możliwe dzięki Upadłości Konsumenckiej. Upadłość Konsumencka to postępowanie sądowe w ramach którego umorzone może zostać nawet 100% długów. Daje to możliwość zaczęcia wszystkiego od nowa, jak to się mówić – można zacząć żyć z czystą kartą.

Odwiedź stronę: www.rodzinabezdlugow.pl

Upadłość Konsumencka – wymogi

  • W przypadku braku spłat zobowiązań finansowych (od min. 3 m-cy) i posiadania zadłużenia większego niż majątek możesz złożyć wniosek o upadłość.
  • Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego głównym celem jest umorzenie całości lub części zadłużenia.
  • Upadłość mogą ogłosić osoby, które doprowadziły do zadłużenia z premedytacją.
  • Osoba chcąca ogłosić upadłość nie musi podawać już powodów niewypłacalności.

Wypełnij wniosek: www.rodzinabezdlugow.pl/formularz

Masz długi? Nie wstydź się tego problemu. Nie jesteś gorszą osobą! Wykorzystaj możliwość jaką daje Upadłość Konsumencka i zacznij żyć na nowo!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!