3 świetne podcasty dla młodych mam i kobiet w ciąży

słuchanie

Podcasty są fantastyczną formą spędzania wolnego czasu. Można słuchać ciekawych i wciągających wywiadów, felietonów czy historii i jednocześnie spacerować, przygotowywać obiad czy po prostu odpoczywać. Przygotowaliśmy propozycję 3 podcastów dla mam, które są wspaniałym źródłem wiedzy o macierzyństwie, porodzie i noworodkach.

Aktualnie Internet przeżywa wysyp różnego rodzaju podcastów. Wśród nich można znaleźć wiele interesujących treści poświęconych byciu mamą, wychowaniu dzieci. Większość podcastów jest darmowa i można ich słuchać na iTunes. Spotify. YouTube. Spreaker. Stitcher. PlayerFM. Pocket Casts, Castbox.

3 podcasty dla mam

Poranek z położną Kasią

To świetne, merytoryczne odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące spraw związanych z ciążą, porodem, karmieniem piersią. Prowadzi ja położna Katarzyna Płaza- Piekarzewska, która już swoim kontem na Instagramie udowodniła, że ma wspaniałą misję, edukowania kobiet. Podcast będzie szczególnie przydatny dla kobiet w ciąży bo porusza tematy pakowania torby do szpitala, przygotowania zwierzaka do przyjścia na świat noworodka czy te, które dotyczą położnej środowiskowej. Seria dopiero się rozkręca, więc warto obserwować kolejne ocinki poranków z położną Kasią.

Będziemy poruszać tematy związane z niepłodnością, ciążą, porodem, narodzinami dzieci, karmieniem piersią i macierzyństwiem. Co mnie porusza w sercu o tym o tym możesz posłuchać odcinków tylko ze mną bądź moimi gośćmi. #ciąża #poród #narodziny #macierzyństwo #macierzynstwo #karmieniepiersia #laktacja

Matka też człowiek

Ten podcast jest jak spotkanie z najlepszymi przyjaciółkami przy dobrej kawie. Prowadzącą jest Justyna Szyc- Nagłowska, która do każdego odcinka zaprasza dwie gościnie. Rozmowy są na naprawdę ciekawe tematy, poznajemy macierzyństwo z bardzo ludzkiej strony, bez presji i napięcia. Polecamy i czekamy na więcej, aktualnie dostępne są dwa sezony pięknych i potrzebnych rozmów.

Justyna Szyc-Nagłowska pokazuje prawdziwe rodzicielstwo, bez instagramowego filtra. Podcast „Matka też człowiek” to miejsce, gdzie rodzice mogą stanąć w prawdzie i opowiedzieć o tym, z czym mierzą się każdego dnia. Większość gości Justyny stanowić będą kobiety – matki. Pracujące i nie pracujące, ekspertki z różnych dziedzin, kobiety z własnym biznesem, ale też takie, które skupiają się na wychowaniu dzieci. Każda jest inna, każda jest wyjątkowa. Nie zabraknie też jednak męskich głosów, w mediach nader często pomijanych. A przecież tatusiowie też mają dużo emocji i przemyśleń odnośnie rodzicielstwa. Podcast „Matka też człowiek” będzie stawiał na swobodną atmosferę, idealną do szczerych rozmów o całym wachlarzu emocji, które towarzyszą rodzicielstwu – od momentu starania się o dziecko, przez ciążę, poród i połóg, i dalej – wychowanie, ale też czas, kiedy dzieci opuszczają rodzinny dom, a my, rodzice, żyjemy dalej. Nie zabraknie humoru, ale i refleksji.

Tylko dla mam – podcast dla rodziców

Podcasty dla mam świetnie reprezentuje swoim podcastem Anna Janowska. Tytuł nie powinien odstraszać ojców, babć, dziadków i każdego kto opiekuje się małym dzieckiem. To krótkie felietony około 15 minutowe, które poruszają bardzo ważne, a niekiedy pomijane lub bagatelizowane rozterki wychowawcze. Ania daje świetne rady dla rodziców podparte nauką, wiedzą psychologiczną i swoim wieloletnim doświadczeniem. Koniecznie sprawdź!

Chcesz mieć szczęśliwe dziecko? Od 2005 r. pomagam mamom takim jak ty osiągnąć ten cel. Nazywam się Anna Jankowska. Jestem mamą, pedagogiem i autorką 10 książek dla rodziców i nauczycieli. Masz pytania związane z wychowaniem i rozwojem dziecka? Dobrze trafiłaś.

Podcasty dla mam idealnie sprawdzają się przy opiece nad noworodkiem. Początki to długie karmienie piersią, spacery, dużo bliskości. Nie zawsze mamy wolne ręce, aby czytać książkę czy zająć się porządkami. A cicho puszczona rozmowa może nam przyjemniej spędzić ten cudowny czas z maluszkiem.

Czytaj też: Aplikacje na telefon dla kobiet w ciąży

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!