Żywa choinka idealnym dopełnieniem świątecznego klimatu w domu

Święta Bożego Narodzenia wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z pięknie ubraną choinką, która zdobi wnętrze domu. Sprawia, że w pomieszczeniu panuje niepowtarzalny, magiczny klimat. Trudno wyobrazić sobie grudniowe wieczory bez tego elementu wystroju. No bo przecież, gdzie indziej można umieścić prezenty świąteczne? W tym roku szczególnie zadbaj o wystrój swojego salonu i zainwestuj w żywą choinkę.

Żywe choinki świąteczne- skąd wzięła się na nie moda?

Nie da się ukryć, że choinki żywe cieszą się o wiele większym zainteresowaniem, niż sztuczne drzewko. Właścicielom domów, czy mieszkań zależy przede wszystkim, by stworzyć w pomieszczeniu magiczny, świąteczny klimat. Wielu z nich odchodzi od dawnej tradycji obwieszania sztucznych choinek łańcuchami i bombkami w najróżniejszych kolorach. Aktualnie panuje raczej moda na naturalne, skromne drzewa z akcentami w postaci niedużych dodatków. To właśnie żywa, pachnąca choinka jest głównym elementem dekoracyjnym domu, w trakcie świąt.

Choinki żywe- czym kierować się przy ich zakupie?

Przy wyborze choinek żywych najważniejszym kryterium jest oczywiście miejsce, którym dysponujemy. Głównie chodzi o wysokość pomieszczenia. To ono określa, jak duże drzewko jesteśmy w stanie umieścić w salonie, tak by całość wyglądała estetycznie. Drugą ważną kwestią jest wybór rodzaju drzewka. Choinka w donicy sprawdzi się w sytuacjach, gdy chcemy, aby drzewko zdobiło salon dłużej niż tylko w trakcie świąt. Choinka w wersji ciętej jest za to doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na uzyskaniu najlepszego efektu dokładnie w trakcie Bożego Narodzenia. Przy zakupie drzewka warto zwracać uwagę na wygląd jego igieł. Powinny mieć one żywy, zielony kolor. Każdy żółty fragment może oznaczać, że drzewko jest chore i niedługo zacznie usychać. Gatunkami najczęściej wybieranymi przez Polaków są jodła kaukaska oraz świerki pospolite.

Choinki świąteczne i stojaki choinkowe- gdzie kupić najlepsze?

Wygląd choinki żywej jest tak naprawdę najważniejszym aspektem, który należy brać pod uwagę przy jej wyborze. Drzewko powinno być eleganckie i zdrowe. W takich sytuacjach najważniejszą rolę odgrywa hodowla. Plantacja choinek musi zapewniać swoim drzewkom odpowiednie warunki do rozwoju. Również sam proces wycinania i transportu powinien odbywać się z zachowaniem najwyższej ostrożności. Tylko dzięki temu drzewka będą mogły rosnąc zdrowo, a później cieszyć oczy w domach, przez wiele tygodni. Kupowanie drzewka, które wytrzyma tylko tydzień, jest nieopłacalne. Zdecydowanie lepiej wybrać choinkę ze sprawdzonej plantacji.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!