Jaki wózek spacerowy wybrać dla dziecka? Porady i ranking wózków spacerowych

Jaki wózek spacerowy wybrać dla dziecka? Porady i ranking wózków spacerowych

Wygodny wózek spacerowy to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku komfortu i bezpieczeństwa w trakcie zakupów, spacerów oraz wycieczek rodzinnych. Jakie modele spacerówek są obecnie dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych? O czym warto pamiętać przed zakupem wózka spacerowego dla swojego dziecka? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku zakupowym oraz rankingu najpopularniejszych i najlepiej ocenianych wózków spacerowych. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach więc każdy rodzic powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb swojego dziecka.

Co to jest wózek spacerowy?

Wózek spacerowy, określany również jako spacerówka to standardowy wózek przeznaczony dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać i utrzymać siedzącą postawę ciała przez dłuższy okres czasu. Większość dostępnych modeli spacerówek jest przeznaczona dla maluchów powyżej 6 miesiąca życia, natomiast w sklepach można znaleźć również regulowane modele dedykowane dla dzieci, które ukończyły 3 lub 4 miesiąc życia.

W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy znaleźć wiele wariantów i rodzajów wózków spacerowych, różniących się od siebie wielkością, konstrukcją, opcjami dotyczącymi regulacji, a także obecnością lub brakiem dodatkowych funkcji i zabezpieczeń, takich jak blokada kół czy obecność moskitiery lub folii przeciwdeszczowej. Opiekunowie planujący zakup spacerówki mogą wybierać pomiędzy uniwersalnymi wózkami spacerowymi, modelami typu parasolka, wózkami biegowymi, kubełkowymi oraz wielofunkcyjnymi wózkami 3w1.

Jakie są rodzaje wózków spacerowych?

KLASYCZNA SPACERÓWKA KLASYCZNA SPACERÓWKA
+ Składana konstrukcja
+ Regulacja położenia siedziska
+ Duży wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych
+ Uniwersalny wybór
– Część spacerówek nie posiada funkcji leżenia
SPACERÓWKA TYPU PARASOLKA SPACERÓWKA TYPU PARASOLKA
+ Lekka konstrukcja
+ Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
+ Wygodne siedzisko
+ Łatwa do złożenia
– Nieodpowiednia dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia
SPACERÓWKA KUBEŁKOWA SPACERÓWKA KUBEŁKOWA
+ Wyprofilowane siedzisko
+ Ułatwia dziecku utrzymanie prawidłowej postawy ciała
+ Odpowiednia dla dzieci powyżej 4-5 miesiąca życia
+ Odciąża kręgosłup
– Ograniczona możliwość regulacji siedziska

Jak wybrać wózek spacerowy? Najważniejsze parametry

Rodzaj
Rodzaj

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spacerówek, różniących się od siebie wielkością, konstrukcją, możliwością regulacji poszczególnych części oraz zalecanym przeznaczeniem wózka. Opiekunowie mogą wybierać pomiędzy standardowymi spacerówkami, wózkami typu parasolki, modelami kubełkowymi, biegowymi, podwójnymi oraz nowoczesnymi wózkami wielofunkcyjnymi, które rosną wraz z dzieckiem.

Dopasowanie do wieku i wagi dziecka
Dopasowanie do wieku i wagi dziecka

Wiek i waga dziecka to jedne z najważniejszych czynników, jakie warto wziąć pod uwagę przed zakupem spacerówki. Większość standardowych wózków spacerowych jest odpowiednia dla dzieci powyżej 5-6 miesiąca życia, natomiast w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć również modele przeznaczone dla znacznie młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Standardowe maksymalne obciążenie spacerówek wynosi od 15 do 20 kilogramów, a w przypadku wózków podwójnych wartość ta wynosi około 30-40 kilogramów.

Hamulce i blokada kół
Hamulce i blokada kół

Mocne hamulce to niezbędny element wyposażenia każdej spacerówki, zapewniający komfort i bezpieczeństwo zarówno dziecku, jak i opiekunowi. W większości standardowych modeli spacerówek występują uniwersalne hamulce ręczne lub nożne, natomiast w droższych i nowoczesnych modelach można znaleźć hamulce elektroniczne. Blokada kół jest dostępna w znacznej większości spacerówek, natomiast przed zakupem, warto zwrócić uwagę na jej skuteczność oraz orientacyjny czas reakcji.

Rodzaj pasów i ilość punktów mocowania
Rodzaj pasów i ilość punktów mocowania

Dobry wózek spacerowy powinien posiadać solidne i wytrzymałe pasy bezpieczeństwa. Większość dostępnych na rynku spacerówek jest wyposażona w pasy 3-punktowe lub 5-punktowe. Ze względów bezpieczeństwa znacznie lepszym rozwiązaniem są pasy 5-punktowe, które stanowią silniejszą ochronę i w większym stopniu zabezpieczają malucha przed ewentualnym wypadnięciem z wózka.

Wygodne i bezpieczne siedzisko
Wygodne i bezpieczne siedzisko

Siedzisko w spacerówce powinno być wygodne i odpowiednio wyprofilowanie po to, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort w trakcie spacerów z opiekunami. Przed zakupem warto również zwrócić uwagę na to, czy w wybranym modelu wózka jest dostępna funkcją umożliwiająca regulację kąta nachylenia siedziska, pozwalająca dostosować jego położenie do sylwetki oraz indywidualnych potrzeb dziecka.

Opcje i zakres regulacji siedziska
Opcje i zakres regulacji siedziska

Możliwość regulacji siedziska pozwala dostosować wózek do wieku, sylwetki oraz indywidualnych potrzeb dziecka. Większość dostępnych na rynku spacerówek posiada funkcję umożliwiającą zmianę ułożenia siedziska pod wybranym kątem, natomiast tylko nieliczne modele posiadają obracane fotele, które w zależności od potrzeb można ułożyć przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Budka
Budka

Przed wyborem wózka spacerowego, warto również wziąć pod uwagę wielkość oraz kształt wbudowanej w wózek budki. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jej głównym celem jest ochrona dziecka przed wiatrem deszczem, słońcem oraz śniegiem. W przypadku wątpliwości, najlepiej wybierać spośród spacerówek wyposażonych w duże i regulowane budki, które będą chroniły dziecko w różnych pozycjach ułożenia oparcia oraz siedziska.

Przystosowanie do zmiennych warunków pogodowych
Przystosowanie do zmiennych warunków pogodowych

Przed zakupem spacerówki, warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrany model wózka jest przystosowany do zmiennych warunków pogodowych. Dobra spacerówka powinna posiadać moskitierę, folię przeciwdeszczową oraz wbudowany klips, na którym opiekun mógłby zamocować parasolkę. Takie rozwiązania mogą okazać się niezwykle przydatne w okresie jesienno-zimowym. Obecność wyżej wymienionych akcesoriów pozwoli ochronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Podnóżek i zakres regulacji podnóżka
Podnóżek i zakres regulacji podnóżka

Wózki spacerowe wyposażone w regulowane podnóżki są w stanie zapewnić dziecku większy komfort i wygodę w trakcie spacerów. Możliwość regulacji ułożenia podnóżka może okazać się niezwykle istotna w trakcie drzemek dziecka. Gdy maluch zaśnie i nie będzie miał na czym oprzeć nóg zwisających mu w stronę ziemi, to może szybko się wybudzić i frustrować. Natomiast w momencie, gdy dziecko może oprzeć stopy, odpoczynek staje się dla niego o wiele bardziej komfortowy.

Rodzaj kół
Rodzaj kół

Odpowiednie koła stanowią znaczne ułatwienie w codziennym użytkowaniu wózka, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej spacerówki. Oczywiście rodzaj wbudowanych kółek powinien być dostosowany do rodzaju podłoża po jakim będziemy najczęściej spacerować z dzieckiem. Inne kółka sprawdzą się na rzadziej uczęszczanych, wyboistych ścieżkach, a inne na równych chodnikach i gładkich ścieżkach w miejskim parku.

Waga wózka
Waga wózka

Waga wózka spacerowego może mieć duży wpływ na komfort opiekuna w trakcie przenoszenia oraz codziennego użytkowania spacerówki. Wagi dostępnych w sklepach wózków spacerowych wahają się od kilku do nawet kilkunastu kilogramów. Za najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie można uznać zakup modelu o średniej wadze wynoszącej od 5 do 8 kilogramów. Cięższe spacerówki mogą stanowić duży problem przy przenoszeniu, natomiast lżejsze modele są często pozbawione dodatkowych elementów, takich jak podnóżek czy rozkładane oparcie.

Materiał wykonania
Materiał wykonania

Dobry wózek dziecięcy powinien składać się z solidnej i wytrzymałej konstrukcji, która zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennych spacerów. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj oraz jakość materiałów, z jakich wykonany jest wybrany model wózka. Oczywiście bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie zakup lepszego jakościowo, wodoodpornego modelu niż tańszego wózka wykonanego z długoschnących i nieoddychających materiałów.

Opcja wygodnego i łatwego składania
Opcja wygodnego i łatwego składania

Praktyczna spacerówka powinna być łatwa do samodzielnego złożenia, a po złożeniu powinna zajmować stosunkowo mało miejsca. Czynniki te mogą mieć szczególnie duże znaczenie w trakcie podróży, gdy potrzebujemy złożyć wózek i umieścić go w bagażniku samochodowym, gdzie ilość wolnej przestrzeni jest z reguły mocno ograniczona. Niektóre modele można złożyć do rozmiarów, umożliwiających zabranie wózka na pokład samolotu i umieszczenie go w luku bagażowym.

Posiadane atesty i certyfikaty jakości i bezpieczeństwa
Posiadane atesty i certyfikaty jakości i bezpieczeństwa

Wybierając wózek dziecięcy, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada niezbędne certyfikaty i atesty, które świadczą o jego standardzie oraz wysokiej jakości. Najważniejszym certyfikatem, jaki powinna posiadać każda spacerówka jest EN 1888:2012. Oznaczenie to jest przyznawane wózkom, które spełniają wymagania techniczne oraz normy bezpieczeństwa, jakie obowiązują obecnie na terenie UE.

Ranking wózków spacerowych

Lionelo Annet

★★★★★
Lionelo Annet
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 10 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 22 kg
Sprawdź cenę

Dodatkowe wyposażenie

Wielofunkcyjny wózek spacerowy Lionelo Annet to model przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze 22 kg. Spacerówka została wyposażona w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, wśród których można wyróżnić moskitierę, pokrowiec na nogi, poręczny uchwyt na kubek, pojemny kosz na zakupy oraz wyjmowaną nakładkę na rączkę wykonaną z wysokiej jakości ekoskóry.

Budka XXL

Spacerówka Lionelo została wyposażona w głęboką budkę w rozmiarze XXL. Tak duży daszek gwarantuje dziecku najwyższą ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem, a dodatkowo zwiększa ilość wolnego miejsca w wózku, dzięki czemu maluch może mieć większą swobodę ruchów w trakcie codziennych spacerów. W górnej części budki znajduje się niewielkie okienko, za pomocą którego opiekun może obserwować malucha oraz kontrolować jego bezpieczeństwo w trakcie zakupów lub rodzinnych, pieszych wycieczek.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ Moskitiera w zestawie
+ Kosz na zakupy
+ 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Piękny wózek,solidnie wykonany,łatwo się składa , polecam serdecznie.” – Anna, Białystok
“Lekka, zwrotna spacerówka. Najlepszy wybór.” – Marta, Kostrzyn

Kinderkraft

★★★★★
Kinderkraft
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 7.6 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 15 kg
Sprawdź cenę

Nowoczesna konstrukcja

Funkcjonalna spacerówka Kinderkraft została zaprojektowaną z myślą o współczesnych rodzicach. Model wyróżnia się bardzo dobrą amortyzacją, która zwiększa komfort prowadzenia wózka nawet na trudniejszych i nierównych nawierzchniach. Na uwagę zasługują również przednie koła, które obracają się o 360 stopni, co może stanowić znaczne ułatwienie podczas zakupów oraz spacerów w przestrzeni miejskiej.

Bezpieczny wybór

Wózek spacerowy marki Kinderkraft może zapewnić dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennych spacerów. Model został wyposażony w solidne, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zostały dodatkowo wzmocnione miękkimi nakładkami, co pozwala ochronić szczególnie wrażliwe części ciała dziecka. O komfort dziecka zadba również głęboka budka, która chroni dziecko przed nadmiernym słońcem oraz działaniem innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
+ Bardzo dobra amortyzacja
+ Pojemny kosz na zakupy
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry wózek, świetnie się podbija, ma ogromną budkę i spore siedzisko. Bardzo dobry wybór.” – Piotr, Police
“Wszystko w porządku. Wózek jest dokładnie taki jak na zdjęciu. Synek bardzo go lubi, Polecam.” – Marianna, Szczecin

Kidnort

★★★★★
Kidnort
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 5 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 15 kg
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

Spacerówka marki Kidnort o wymiarach 43x75x94 cm to doskonały wybór dla rodziców poszukujących solidnie wykonanego i przystępnego cenowo wózka spacerowego. Rama wózka została wykonana z wytrzymałych metali, cechujących się stosunkowo wysoką odpornością uszkodzenia i odkształcenia. Na uwagę zasługuje również niewielka waga wózka wynosząca jedynie 5 kg, dzięki której model jest mobilny i nie stanowi większego problemu w transporcie.

Łatwy do złożenia

Wózek spacerowy Kidnort został stworzony z myślą o aktywnych rodzicach, poszukujących nowoczesnego i mobilnego wózka do poruszania się po chodnikach, parkach, sklepach oraz budynkach użytku publicznego. Model cechuje się prostą, łatwą do złożenia konstrukcją, a po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki temu bez przeszkód można umieścić go w bagażniku, zabrać ze sobą w podróż i rozłożyć w dowolnym momencie.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Nowoczesny wygląd
+ Stabilna konstrukcja
+ Możliwość regulacji podnóżka
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Jestem naprawdę bardzo zadowolona z zakupu. Jest to ładna, zgrabna, lekka spacerówka, Polecam.” – Weronika, Gdańsk
“Świetnie mi się go prowadzi. Bardzo dobry wybór do spacerów w mieście.” – Katarzyna, Wrocław

MoMi Estelle

★★★★★
MoMi Estelle
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 7 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 15 kg
Sprawdź cenę

Wygodny w użytkowaniu

Nowoczesna spacerówka MoMi Estelle została wyposażona w lekkie, amortyzowane koła, dzięki którym prowadzenie wózka jest bardzo przyjemne i komfortowe. Model posiada również głęboki kosz, który może okazać się bardzo pomocny w trakcie robienia większych zakupów z dzieckiem, ale może również służyć do przechowywania pieluszek, mokrych chusteczek oraz ulubionych przekąsek malucha.

Lekka konstrukcja

Wózek spacerowy marki MoMi waży jedynie 7 kg, dzięki czemu jest mobilny i nie stanowi większego problemu w transporcie. Model został wyposażony w możliwość regulacji kąta ułożenia podnóżka oraz oparcia, co umożliwia dostosowanie konstrukcji wózka do wieku, sylwetki oraz indywidualnych potrzeb dziecka. Spacerówka jest przeznaczona dla dzieci o maksymalnej wadze wynoszącej 15 kg.

ZALETY
WADY
+ Lekka konstrukcja
+ Wysoka jakość wykonania
+ Nowoczesny design
+ Bardzo dobra amortyzacja
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Wózek jest bardzo lekki i wygodny w prowadzeniu, szczerze polecam!” – Mateusz, Pilchy
“Świetny wybór w przystępnej cenie. Wszystko zgodne z opisem.” – Aneta, Chojna

Colibro

★★★★★
Colibro
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 6.3 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 15 kg
Sprawdź cenę

Bezpieczny wybór

Wózek spacerowy Colibro został wykonany z solidnych i trwałych materiałów, których wysoka jakość została potwierdzona certyfikatem EN 1888:2012, który przyznawany jest wózkom spełniającym wymogi techniczne oraz standardy bezpieczeństwa obowiązujące obecnie na terenie UE. Model został wyposażony w automatyczną blokadę złożonego wózka, która stanowi znaczne ułatwienie w transporcie.

Praktyczny stelaż

Spacerówka Colibro składa się z lekkiego, aluminiowego stelaża, dzięki któremu cały produkt jest niezwykle mobilny, a jego waga wynosi jedynie 6,3 kg. W modelu zastosowano dwupunktowy system składania Dual Fold, który sprawia, że wózek po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Funkcja ta jest niezwykle istotna, ponieważ w większości dostępnych na rynku spacerówek stosuje się jednopunktowe systemy składania, przez które złożone wózki zajmują około 50% więcej miejsca niż model marki Colibro.

ZALETY
WADY
+ Dwupunktowy system składania
+ Przystępna cena
+ Solidne wykonanie
+ Lekka konstrukcja
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Zwrotny, lekki wózek. Świetnie się u nas sprawdza.” – Wojtek, Dębno
“Wózek jest lekki i bardzo łatwo się go prowadzi. Polecam serdecznie.” – Tomasz, Katowice

Carello Quattro

★★★★★
Carello Quattro
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 9.8 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 22 kg
Sprawdź cenę

Praktyczny wybór

Lekka spacerówka Carello Quattro to doskonały wybór dla opiekunów poszukujących solidnego, całorocznego wózka spacerowego na każdy teren i na każdą pogodę. Model został wyposażony w regulowany podnóżek, który umożliwia dostosowanie konstrukcji wózka do wzrostu oraz sylwetki dziecka, zapewniając maluchowi większy komfort i wygodę w trakcie spacerów.

Bezpieczna konstrukcja

Wózek spacerowy marki Carello został wyposażony w solidne, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku komfort i zabezpieczają malucha przed ewentualnym wypadnięciem z wózka. Spacerówka posiada również głęboką, powiększaną budkę z filtrem UV, która chroni dziecko przed słońcem, wiatrem i deszczem, a jednocześnie umożliwia opiekunowi podglądanie malucha w trakcie spacerów.

ZALETY
WADY
+ Kosz na zakupy
+ Możliwość regulacji oparcia
+ Funkcja wentylacji
+ Obciążenie do 22 kg
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobra spacerówka w przystępnej cenie. Polecam serdecznie.” – Agata, Stargard Szczeciński
“Solidny, lekki wózek. Bardzo dobrze się u nas sprawdza, synek zadowolony.” – Zuzanna, Mińsk Mazowiecki

Kiddy

★★★★★
Kiddy
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 6.8 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 25 kg
Sprawdź cenę

Dobra amortyzacja

Zielony wózek dziecięcy marki Kiddy to funkcjonalny i solidny model dedykowany nowoczesnym rodzinom prowadzącym aktywny tryb życia. Spacerówka wyróżnia się bardzo dobrą amortyzacją, zarówno w przednich, jak i tylnych kołach, dzięki czemu jest łatwa do prowadzenia i sprawdza się w różnych warunkach. Wózek marki Kiddy jest przeznaczony dla dzieci o maksymalnej wadze wynoszącej 25 kg.

Pięciopunktowe pasy

Spacerówka Kiddy została wyposażona w solidne, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennych spacerów. Poszczególne części pasów zostały dodatkowo wzmocnione i obszyte miękkim pokryciem, które zabezpieczają skórę dziecka w obrębie najbardziej wrażliwych części ciała. Pasy są regulowane więc można z łatwością dopasować je do sylwetki i wzrostu dziecka.

ZALETY
WADY
+ Chroni przed słońcem i deszczem
+ Solidne wykonanie
+ Wodoodporny daszek
+ Możliwość regulacji podnóżka
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny wózek. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i w lesie. Polecam.” – Martyna, Poznań
“Solidny, lekki wózek spacerowy. Wszystko zgodne z opisem.” – Klaudia, Kartuzy

Summer Baby

★★★★☆
Summer Baby
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 10 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 15 kg
Sprawdź cenę

Wysoka jakość wykonania

Wózek spacerowy Summer Baby został wykonany z solidnych materiałów, zapewniających dziecku maksymalny komfort i wygodę podczas codziennych spacerów z opiekunami. Wygodna rączka oraz barierka zabezpieczająca zostały dodatkowo wzmocnione pokrowcem z ekoskóry, który w razie potrzeby można z łatwością zdjąć i wyczyścić. Spacerówka jest przeznaczona dla dzieci o maksymalnej wadze wynoszącej 15 kg.

Regulowana konstrukcja

Wielofunkcyjna spacerówka Summer Baby w przeciwieństwie do większości standardowych wózków spacerowych posiada możliwość ułożenia oparcia w pozycji leżącej, dzięki czemu może być użytkowana przez dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siadać. Model został wyposażony w duży, regulowany daszek, który chroni dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi niezależnie od ułożenia siedziska i oparcia.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ Dobra amortyzacja
+ Folia przeciwdeszczowa
+ Torba na zakupy
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo dobry wózek, świetnie się u nas sprawdza.” – Manuela, Sopot
“Lekka, zgrabna spacerówka. Polecam serdecznie.” – Ewa, Zielona Góra

Baby Star

★★★★☆
Baby Star
SPECYFIKACJA
WAGA WÓZKA: 7.8 kg
LICZBA KÓŁ: 4
MAKSYMALNA WAGA DZIECKA: 18 kg
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

Uniwersalna spacerówka typu parasolka marki Baby Star to świetny wybór dla rodziców poszukujących funkcjonalnego i przystępnego cenowo wózka dla dziecka o maksymalnej wadze wynoszącej do 18 kg. Model został wykonany z solidnych i trwałych materiałów, dzięki którym cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych klientów. W zestawie oprócz wózka znajduje się również pokrowiec na nóżki, moskitiera oraz folia przeciwdeszczowa.

Folia przeciwdeszczowa

Lekka spacerówka Baby Star została wyposażona w wytrzymałą, transparentną folię przeciwdeszczową, która może okazać się niezwykle przydatna w okresie jesienno-zimowym. Możliwość rozłożenia folii pozwala ochronić dziecko przed nadmiernym wiatrem, deszczem oraz śniegiem. Folia posiada dodatkowe sznurki mocujące, które zapobiegają przemieszczaniu się oraz podnoszeniu materiału w trakcie spacerów.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Solidna konstrukcja
+ Folia przeciwdeszczowa
+ Moskitiera
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetna spacerówka w bardzo niskiej cenie, polecam.” – Joanna, Opole
“Bardzo dobry wybór. Wózek jest lekki, stabilny i łatwo się go prowadzi. Wszystko zgodne z opisem.” – Piotr, Olsztyn

Jakie dodatkowe funkcje i akcesoria mogą posiadać wózki spacerowe?

Nowoczesne wózki spacerowe posiadają wiele dodatkowych funkcji i akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność samej spacerówki, ale również wpływają bardzo korzystnie na komfort opiekuna w trakcie prowadzenia wózka podczas codziennych spacerów czy zakupów z dzieckiem. Wśród najpopularniejszych i najbardziej praktycznych dodatkowych akcesoriów, jakie występują w spacerówkach dziecięcych można wyróżnić między innymi moskitierę, folię przeciwdeszczową oraz kosz na zakupy.

Folia przeciwdeszczowa

Możliwość rozłożenia folii przeciwdeszczowej w trakcie spacerów może stanowić znaczne ułatwienie w okresie jesienno-zimowym. Folia może ochronić dziecko nie tylko przed deszczem, ale również przed ewentualnym śniegiem czy silnym wiatrem, dlatego stanowi bardzo pomocny element wyposażenia spacerówek.

Moskitiera

Moskitiera to niezwykle praktyczny element wyposażenia wózków spacerowych, który może okazać się szczególnie przydatny w okresie wiosenno-letnim, zwłaszcza w trakcie wieczornych spacerów po parku, łące czy lesie. Możliwość rozłożenia moskitiery pozwala ochronić dziecko przed ukąszeniami owadów oraz powstawaniem bolesnych lub swędzących ran po ewentualnym ugryzieniu.

Możliwość montażu pokrycia w formie śpiworka

Część dostępnych na rynku spacerówek posiada dodatkowe ocieplacze w formie przytulnych i miękkich śpiworków, które można nałożyć na nóżki oraz stopy dziecka. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne nie są zbyt sprzyjające dla maluchów.

Uchwyt na kubek i butelkę

Niektóre modele spacerówek są wyposażone w specjalne uchwyty, umożliwiające opiekunowi umieszczenie w nich kubka oraz butelki z napojem dla siebie lub mlekiem dla dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu wybrane płyny są zawsze pod ręką i nie ma ryzyka, że wyleją się w wózku czy w torebce.

Torba

Do niektórych spacerówek dołączana jest dopasowana pod względem kolorystyki oraz wzoru torba, w której opiekun może przechowywać pieluszki, nawilżane chusteczki, przytulanki, zapasowe ubranka czy przekąski dziecka. Możliwość przechowywania wszystkich akcesoriów w jednym miejscu może znacznie usprawnić oraz ułatwić opiekunowi proces przygotowywania się z dzieckiem do spaceru.

Kosz na zakupy

Poręczny kosz na zakupy może stanowić znaczne ułatwienie w trakcie regularnych wypraw z dzieckiem do sklepu. Obecność kosza może również znacznie ułatwić przechowywanie i przewożenie w wózku pieluszek, nawilżanych chusteczek, zabawek oraz przekąsek dla dziecka.

Od kiedy wózek spacerowy dla dziecka? Jakie są zalecenia?

Większość dostępnych na rynku wózków spacerowych to modele przeznaczone dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Maluchy na tym etapie rozwoju zaczynają samodzielnie siadać i spacery w standardowych gondolach stają się dla nich mniej komfortowe i atrakcyjne. Oczywiście na rynku możemy znaleźć również modele spacerówek, które mogą być użytkowane już od pierwszych dni życia dziecka, natomiast są to wózki z możliwością rozkładania siedziska na płasko, aby maluch mógł przebywać w nich w pozycji leżącej.  

Wózek spacerówka 3w1 czy standardowa spacerówka typu parasolka? Która opcja jest lepsza?

Wybór wózków dziecięcych, jakie są obecnie dostępne w sklepach jest naprawdę duży. Z tego względu wielu opiekunów ma trudności z wybraniem odpowiedniego modelu dla swojego dziecka. Od wielu lat niezmiennie dużą popularnością cieszą się standardowe spacerówki typu parasolka. Takie modele stanowią świetny wybór dla osób poszukujących uniwersalnego wózka do spacerów po chodnikach i w parkach. Warto podkreślić jednak, że zakup parasolki nie będzie odpowiednim wyborem dla osób, które planują spacerować po lasach oraz mniej uczęszczanych ścieżkach o nierównej powierzchni.

W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup wielofunkcyjnej spacerówki 3w1. Takie modele wyposażone są najczęściej w wiele możliwości regulacji poszczególnych części wózka, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wieku oraz zmieniających się potrzeb dziecka. Jednak niezależnie od tego, na jaki rodzaj wózka się zdecydujemy, to warto wziąć pod uwagę orientacyjną wagę spacerówki oraz wielkość jej kółek, które powinny być dostosowane do rodzaju powierzchni, po której planujemy najczęściej się poruszać. W przypadku wątpliwości, warto zdecydować się na kółka o standardowym rozmiarze i wybierać proste lub umiarkowanie wyboiste trasy spacerowe.

Jaki wózek spacerowy wybrać dla dziecka? Podsumowanie

Wybór odpowiedniej spacerówki dla dziecka stanowi spore wyzwanie dla większości opiekunów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli i wariantów wózków spacerowych, różniących się od siebie wielkością, konstrukcją, maksymalnym obciążeniem oraz obecnością lub brakiem dodatkowych funkcji i udogodnień. Aby ułatwić wybór najlepszej spacerówki stworzyliśmy powyższy poradnik zakupowy oraz ranking najpopularniejszych i najlepiej ocenianych obecnie wózków spacerowych. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy opiekun powinien znaleźć wśród nich wózek dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb swojego dziecka.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!