Sucha skóra latem – jak dbać o skórę?

Słońce, lato, i sucha skóra. Słoneczne, upalne dni chociaż cieszą wszystkich urlopowiczów, źle wpływają na stan ich skóry. Korzystając w pełni radości z tego, co daje nam lato, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na naszą skórę. Nie zapominajmy, że skóra jest naszą wizytówką. Zdrowa i zadbana, może przez długie lata cieszyć nas młodym, jędrnym wyglądem. Niestety słona woda, suche powietrze i promienie słoneczne to naturalni wrogowie naszej skóry, którzy w nadmiarze mogą wyrządzić jej nieodwracalne szkody. Jednym z najbardziej dokuczliwych odczuć, jakie mogą nam towarzyszyć, podczas upalnych dni jest suchość skóry. Aby zapobiec temu niezbyt komfortowemu odczuciu, należy szczególnie zadbać o skórę latem.

Jak dbać o suchą skórę latem?

1. Unikaj opalania się

Bardzo istotną kwestią w zachowaniu zdrowej skóry, jest unikanie ekspozycji na słońcu zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni. Promienie słoneczne, chociaż obdarowują nas piękną opalenizną, powodują wysychanie skóry oraz przyczyniają się do jej przedwczesnego starzenia się oraz pojawianiu się nieestetycznych przebarwień i znamion. Agresywne promienie słoneczne są niezwykle niebezpieczne dla naszej skóry i mogą być przyczyną poważnych chorób, tj. nowotwory skóry.

2. Nawilżaj skórę

Latem, gdy suche powietrze i słońce narażają naszą skórę na wysuszenie, traci ona swoją elastyczność i jędrność. Koniecznie chroń się przed takimi zmianami, które w konsekwencji prowadzą do pojawienia się zmarszczek i wczesnego starzenia się. Według najnowszych badań, picie minimum 1,5 litra dobrej jakościowo wody, sprzyja dostatecznemu nawilżeniu skóry. Pamiętaj, że optymalna ilość wody, wpływa na skuteczną tarczę ochronną, jaką stanowi Twoja skóra. Aby wspomóc naturalny poziom nawilżenia skóry, stosuj dedykowane ku temu specjalistyczne kremy, zawierające w sobie substancje nawilżające, tj. fosfolipidy, kolagen, elastyna czy kwas hialiuronowy. Na bazie tych substancji, produkowane są najlepsze kremy nawilżające.

3. Pilingi

Nawet najlepszy krem nawilżający, nie jest w stanie przebić się przez martwe komórki a tym samym zadziałać na głębszej powierzchni skóry. Regularne oczyszczanie skóry to podstawa w prawidłowej pielęgnacji.

4. Filtry ochronne na suchą skórę

Jeżeli bardzo chcesz się opalać, używaj filtrów. Filtry to podstawa, absolutny niezbędnik podczas sezonu letniego. Chronią przed poparzeniami słonecznymi i negatywnym wpływem słońca, Stosując tego typu ochronę, dbamy o skórę nie rezygnując z modnej opalenizny.

5. Nawilżanie od zewnątrz

Bardzo skuteczną metodą nawilżania skóry jest woda termalna w sprayu. Zabieg spryskiwania skóry podczas upalnych dni, umożliwi prawidłowe jej nawilżenie oraz zredukuje dyskomfort (zaczerwienienie, pieczenie), związany z warunkami atmosferycznymi. Wody termalne są w wygodnych, łatwych do przenoszenia i aplikacji opakowaniach.

6. Konsekwencja i systematyczność

Codzienne procesy pielęgnacyjne nie przerywaj ze względu na wyjazd lub zmęczenie. Twoja skóra potrzebuje szczególnej troski, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy narażona jest na te wszystkie czynniki atmosferyczne, niesprzyjające zachowania  jej w dobrej kondycji. Bez względu na to, czy jesteś w górach, nad morzem, na wsi czy w zgiełku zatłoczonej metropolii, codziennie znajdź chwilę na pielęgnację skóry.

Pamiętaj, że dobre nawyki procentują i dzięki codziennym, wręcz rutynowym zabiegom pielęgnacyjnym, będziesz mogła być dumna i cieszyć się zdrową, zadbaną, pozbawioną zmarszczek i przebarwień skórą. Szanuj, dbaj i rozpieszczaj swoją skórę podczas letniego wypoczynku, codziennie to ona ochrania Ciebie.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!