Punkt G – gdzie jest i jak go stymulować

Punkt G to niewielki obszar znajdujący się na przedniej ścianie kobiecej pochwy. Odszukanie tego wyjątkowo erogennego miejsca nie jest łatwe, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie go szukać. Odnalezienie i odpowiednie stymulowanie punktu G pozwala dać partnerce niezwykłą rozkosz.

Krótka historia punktu G

Jako pierwszy informację na temat niewielkiej wyniosłości zlokalizowanej w kobiecej pochwie, biegnącej wzdłuż cewki moczowej przekazał w 1950 roku Ernst Gräfenberg. Na podstawie przeprowadzonych badań i obserwacji ten niemiecki ginekolog doszedł do wniosku, że stymulacja tego miejsca prowadzi do uzyskania niezwykle intensywnego orgazmu. Więcej szczegółów na temat tego wyjątkowego obszaru dostarczyli w latach osiemdziesiątych XX wieku John Perry oraz Beverly Whipple. Ich zdaniem wyniosłość zlokalizowana na przedniej ścianie pochwy ma wymiary 1,5 x 2 cm, a w czasie stymulacji zwiększa swoją objętość o około 50%. Na cześć Gräfenberga miejsce to nazwali punktem G. Pomimo upływu lat temat ten nadal wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Zdaniem niektórych badaczy cała przednia ściana pochwy jest silnie unerwiona, dlatego punkt G nie istnieje. Inni naukowcy twierdzą, że jego lokalizacja nie jest stała, a w opinii kolejnych nie każda kobieta punkt G posiada.

Gdzie szukać punktu G 

Odszukanie punktu G nie jest zadaniem łatwym. Aby ułatwić sobie zadanie, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Do poszukiwania tego mitycznego miejsca najlepiej użyć palców środkowego i wskazującego, złączonych ze sobą i skierowanych ku przedniej ścianie pochwy. Aby uniknąć nieprzyjemnych infekcji oraz bolesnych zadrapań należy pamiętać o wcześniejszym przycięciu paznokci i dokładnym umyciu dłoni. Punkt G zlokalizowany jest około 4-5 cm od wylotu pochwy na 2/5 jej głębokości. Jego lekko wypukła powierzchnia sprawia, że potocznie nazywany jest guziczkiem. Charakterystyczną cechą tego obszaru jest odmienna, bardziej szorstka struktura. W związku z tym, że miejsce to znajduje się blisko wylotu pochwy, do jego odnalezienia można również użyć języka. Za oralne pieszczoty najlepiej zabrać się, gdy kobieta jest podniecona, ponieważ wtedy punkt G jest powiększony i bardziej wypukły. Do poszukiwania tej wyjątkowej strefy erogennej można również wykorzystać męskie przyrodzenie. Przyjęcie odpowiedniej pozycji podczas stosunku sprzyja stymulowaniu tej erogennej strefy.

Stymulowanie punktu G

Po odszukaniu punktu G można przystąpić do jego stymulacji. To wrażliwe na dotyk miejsce najlepiej masować opuszkiem palca, wykonując delikatne ruchy okrężne lub posuwisto-zwrotne. W czasie seksu oralnego wskazane jest wykonywanie ruchów językiem polegających na zmienianiu siły nacisku na ten mocno unerwiony obszar. Przyjmuje się, że do stymulowania punktu G najlepiej nadaje się pozycja seksualna „na pieska„. W momencie, gdy kobieta klęczy, partner może wchodzić w nią od tyłu, delikatnie uderzając nasadą członka w to wrażliwe miejsce. Do stymulowania tego obszaru nadają się wszystkie pozycje „od tyłu”. Wiele przyjemności partnerom dać może pozycja na łyżeczkę, w której kochankowie leżą na tym samym boku, kobieta z przodu, a mężczyzna z tyłu. Kolejny sposób umożliwiający stymulowanie punktu G polega na zastosowaniu wibratora. W sprzedaży dostępne są  klasyczne urządzenia przypominające swym wyglądem męskie przyrodzenie, a także sprzęt o odpowiednio wyprofilowanym kształcie przeznaczony specjalnie do pobudzania tego wyjątkowego obszaru. Poszukiwanie punktu G stanowi także znakomity pomysł na grę wstępną. Jego odnalezienie daje mężczyźnie dużą satysfakcję, a kobiecie ogromną rozkosz i wyjątkowo intensywny orgazm.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!