Prezent na komunię – co kupić na komunię

Prezent na komunię- pomysły na prezent dla chłopca i dziewczynki

Komunia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. To pierwsza taka świadoma uroczystość, dlatego przeżycie dla dziecka jest ogromne. Wybierając się na przyjęcie komunijne oczywiście mamy kłopot z zakupem odpowiedniego prezentu, a jeszcze większy problem pojawia się jeśli występujemy w roli mamy chrzestnej. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie rodzice chrzestni są jednymi z najważniejszych gości podczas ceremonii Komunii i od nich też oczekuje się niezapomnianego prezentu. Nie masz pomysłu na prezent? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Co kupić na komunię dziewczynce?

Zazwyczaj wychodzimy z założenia i przekonania, że dla dziewczynki łatwiej kupić prezent. Być może i trochę w tym prawdy. Wybierając prezent warto kupić coś, co będzie pamiątką przez wiele lat, ale zarówno trafi w gust małej dziewczynki. Od wielu lat bardzo popularnym prezentem i niezwykle uniwersalnym jest złota biżuteria. My również podtrzymujemy to zdanie! Złoty łańcuszek z zawieszką czy delikatne kolczyki zawsze świetnie się sprawdzają jako pomysł na prezent! Wybierając rodzaj biżuterii można wybrać taką z motywem religijnym- będzie dodatkowo nawiązaniem do uroczystości Komunii Świętej. Z pewnością złota biżuteria zostanie pamiątką na wiele lat jak i nie na całe życie.

Dobrym pomysłem jest również wybór praktycznego prezentu- tutaj świetnie sprawdzą się rowery, hulajnogi czy rolki. Wybierając prezent dla dziewczynki możemy wybrać taki z dziewczęcym motywem. Rolki mogą być ozdobione różowymi dodatkami- podkreśli to przede wszystkim indywidualny charakter prezentu. Bardzo często dla dziewczynek kupuje się również pierwszy zegarek- zazwyczaj wybiera się ten na białym pasku. To również bardzo uniwersalny prezent, który z pewnością będzie długowieczną pamiątką.

Bardziej dla dziewczynek jak dla chłopców są polecane książki jako pomysł na prezent- można kupić różnorodne encyklopedie, słowniki czy książki nawiązujące do zainteresowań dziecka. Z pewnością będą praktycznym pomysłem na prezent, który również przyda się podczas nauki. Dodatkowo można do takiego prezentu dołączyć tradycyjnie kopertę z pieniędzmi.

Co kupić na komunię chłopcu?

W przeciwieństwie do dziewczynek chłopcy mniej cieszą się z prezentu złotej biżuterii- chociaż i takie prezenty się pojawiają. Niewątpliwie chłopcy cieszą się z prezentów elektronicznych- tutaj świetnie sprawdzają się wszelkie xboxy, play station, komputery, ale również i gry na te urządzenia. Warto wcześniej zorientować się czy chłopiec nie ma już konsoli w domu. Jeśli tak- nic traconego. Zawsze można dokupić do niej różne akcesoria- w sklepach elektronicznych znajdziemy pady, kontrolery ruchu, a także wcześniej wspomniane gry. Niezwykle popularnym prezentem od niedawna stał się smartwatch, czyli elektroniczny zegarek z wieloma funkcjami. Wkładając do niego kartę sim można wykonywać i odbierać połączenia, a rodzice dodatkowo mogą kontrolować dziecko za pomocą nadajnika GPS.

Popularnym prezentem jest również aparat cyfrowy– zazwyczaj to pierwsze własne urządzenie. Czy jest przydatne? Owszem! Szczególnie podczas wycieczek szkolnych czy wakacyjnych wyjazdów. Dziecko może uwieczniać wspaniałe chwile z rówieśnikami. Aby prezent był dodatkowym zaskoczeniem można wybrać aparat instax, czyli taki, który wykonuje natychmiastowy wydruk zdjęcia. Gwarantujemy, że będzie ciekawym zaskoczeniem! 

Ostatnio bardzo nietypowym pomysłem na prezent jest wykupienie wycieczki dla dziecka np. do Disneylandu, Heide Parku czy Energylandii- są to typowe miejsca z rozrywkami dla dzieci, ale również dla dorosłych. Taki wyjazd z pewnością zachwyci każde dziecko i dostarczy mu niezapomnianych wrażeń, które zostaną zapamiętane na długi czas. Taki pomysł na prezent warto jednak skonsultować z rodzicami, aby mogli oni zorganizować wspólnie taki wyjazd.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!