Naturalne kosmetyki do twarzy – co wybrać?

Zarówno przed ciążą, w trakcie, jak i po ciąży powinnyśmy dbać o naszą skórę twarzy, a w zasadzie o całą jej powierzchnię. Niezależnie od pory roku wiele czynników ma negatywny wpływ na stan i wygląd naszej skóry, w tym warunki atmosferyczne oraz zmiany hormonalne. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja, gdyż tylko ona zapewni komfort nam i naszemu ciału. Czym zatem powinnyśmy się kierować podczas doboru kosmetyków i jak dobrać dobre produkty do naszego typu skóry? Dowiesz się jeśli przeczytasz nasz artykuł!

Skład kremu do twarzy

Podstawowym czynnikiem, który powinien być bardzo poważnie rozpatrywany podczas doboru kremu do twarzy jest jego skład. Zawarte w nim składniki chemiczne oraz organiczne wchłaniają się poprzez skórę twarzy do organizmu i mają realny wpływ na jej wygląd, stan, a nawet kolor.

Idealny krem do twarzy to połączenie różnych olejków, tłuszczy, witamin oraz wody. W zależności od konsystencji tworzy on większą lub mniejszą warstwę ochronną, dla wewnętrznej warstwy lipidowej, dzięki czemu nasza cera jest prawidłowo zabezpieczona np. przed mrozem lub światłem słonecznym UV.

Dobry krem do twarzy składa się między innymi z:

  • Lipidów – czyli tłuszczy,
  • Olei roślinnych;
  • Witamin – w szczególności witamin A, E i K;
  • Składników wiążących wodę,
  • Filtru SPF – chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.

Powinnyśmy pamiętać, że od ilości danych składników zależny jest ich wpływ i działanie na naszą skórę twarzy.

Nie bez znaczenia jest również typ naszej cery, gdyż w zależności od niego będziemy dobierać typ kremu, odpowiadającego naszym potrzebom.

Rodzaje skóry twarzy

Obecnie kosmetolodzy wyróżniają pięć typów skóry twarzy: cerę tłustą, cerę suchą, cerę mieszaną, cerę naczynkową oraz cerę wrażliwą.

Każda z nich potrzebuje innego typu pielęgnacji i kemu, który w najlepszy sposób ją odżywi i wzmocni. Na przykład osoby z cerą tłustą powinny unikać kremów, które zawierają bardzo duże ilości tłuszczy i olei roślinnych, gdyż spowoduje to, że ich skóra będzie się jeszcze bardziej nadmiernie błyszczeć. Natomiast krem do cery mieszanej powinien być odpowiednio zbilansowany, w jego skład powinny wchodzić śladowe ilości tłuszczy, dużo wody oraz witamin. W przypadku cery suchej kremy powinny być tłuste, aby właściwie ją odżywić i ujędrnić. Kremy do cery naczynkowej oraz cery wrażliwej powinny mieć bardzo naturalny, a zarazem neutralny skład. Niewłaściwe mikroelementy zawarte w danym produkcie mogą niesamowicie podrażnić skórę twarzy przez co nasze działania odnoszą przeciwny skutek – cera jest jeszcze bardziej czerwona i nadwrażliwa, a nawet boli.

Każdy typ skóry ma swoje potrzeby, jedne potrzebują większego nawilżenia inne mniejszego, natomiast każdy z nich potrzebuje odpowiedniej porcji witamin. Typ cery może się zmieniać wraz z wiekiem lub zmianami hormonalnymi np. wywołanymi ciążą i połogiem. Bezdyskusyjnie wraz z biegiem czasu, nasza skóra potrzebuje również związków organicznych, które kiedyś produkowała w większej ilości, na przykład kolagenu.

Obecnie na rynku jest wiele produktów przeznaczonych do codziennego użytku jednak, czym się one od siebie różnią?

Jaki rodzaj kremu wybrać?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, drogeriach, jak i sklepach internetowych możemy znaleźć wiele kremów do twarzy, które mają wspomóc codzienną pielęgnację. Możemy wyróżnić kremy regenerujące, odmładzające, nawilżające, przeciw przebarwieniom oraz wiele innych stworzonych pod konkretny typ cery.

Czym się charakteryzują niektóre z nich?

Kremy regenerujące są bardzo bogate w składniki odżywce, które mają poprawić stan naszej cery w momencie, kiedy trochę ją zaniedbałyśmy.

Kremy odmładzające albo inaczej kremy przeciwzmarszczkowe mają wzbogacić skórę o hormony, związki chemiczne i mikroelementy, które skóra produkuje w mniejszych ilościach niż dawniej, dzięki czemu będzie wyglądała młodziej i bardziej sprężyście.

Nawilżające tak, jak sama nazwa wskazuje mają nawilżyć naszą skórę i dostarczyć jej odpowiednią ilość wody w głębsze warstwy, a kremy przeciw przebarwieniom mają zredukować czerwone plamy i innego rodzaju zmiany w kolorycie naszej cery.

Jak wiadomo nie od dziś najlepsze są kremy o naturalnym składzie, jednak są kremy, które swoim składem podbijają świat, są to m.in. kosmetyki bazujące na olejkach CBD. Kremy z wyciągiem z konopi indyjskiej niesamowicie regenerują, nawilżają, odżywiają, a nawet odmładzają. Zawarte w nich substancje działają leczniczo, dlatego są idealne dla każdego typu skóry, niezależnie od wieku, a przy tym nie uczulają ani nie podrażniają skóry twarzy.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!