Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka – 5 pomysłów

prezent na dzień babci i dziadka

Dwudziestego pierwszego i dwudziestego drugiego stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. To wspaniały moment, aby spędzić czas z dziadkami i podarować im miły upominek. Jaki prezent będzie idealny na Dzień Babci i Dzień Dziadka? Sprawdź nasz prezentownik, wiele pomysłów można wykonać własnoręcznie.

5 pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Książka do zbierania wspomnień

Aktualnie wiele osób decyduje się wręczyć swoim dziadkom wyjątkową książkę „Opowiedz mi Babciu” oraz „Opowiedz mi Dziadku„, która skłania do porozmawiają z wnukami o latach swojej młodości i dzieciństwa. W środku zadane są pytania, na które dziadkowie mogą odpowiedzieć lub opisać je w książce, Jest też miejsce na wklejenie zdjęć oraz rozpisanie własnego drzewa genealogicznego.

Własnoręcznie malowany kubek

Praktycznym prezentem na Dzień Babci i Dzień Dziadka będzie ręcznie pomalowany kubek. Wystarczy kupić prosty biały kubek lub filiżankę bez zdobień oraz farby i flamastry do malowania po szkle. To wyjątkowa pamiątka, w której każda herbata będzie smakować wybornie.

Ramka ze zdjęciami

Dziadkowie uwielbiają chwalić się swoimi wnukami, dlatego znakomitym prezentem będzie ramka ze wspólnym zdjęciem. Dla osób które mają plastyczne zacięcie oraz trochę kreatywności fajną alternatywą może być wykonanie kolażu lub przygotowanie antyramy, ze zdjęciami. Fajnym rozwiązaniem może być również zamówienie kalendarza na ścianę ze zdjęciami wnucząt.

Książka jest zawsze dobrym prezentem

Jeśli dziadkowie lubią spędzać czas na lekturze, znakomitym prezentem będzie podarowanie książki. Od gustów babci i dziadka zależy jakie książki najbardziej przypadną im do gustu. Z naszej strony polecamy piękne albumy i przewodniki, które wydawane są przez Parki Narodowe.

Coś na osłodę – własnoręcznie upieczone ciasteczka

Prezentem, który zawsze będzie trafiony jest przygotowanie z dziećmi ciasteczek lub ciasta, które podarujcie dziadkom. To wspaniała okazja, aby spotkać się na wspólną herbatę i obdarować dziadków ich ulubionymi słodkościami.

Czytaj też: 5 pomysłów na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!