Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – 7. edycja

kino

Kino, sztuka, kultura to zjawiska społeczne z którymi nasze dzieci powinny obcować od najmłodszych lat, aby lepiej poznawać otaczający je świat. Od 26 września do 4 października nadarzy się ku temu świata okazja. Rusza siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. W tym roku edycja ma hybrydowy charakter i część projekcji będzie można zobaczyć online.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. Wybrane filmy to przygotowywane dla dzieci już od 4 roku życia perełki sztuki filmowej. Filozofia organizatorów jest taka, aby wartościowe, edukacyjne filmy mogła zobaczyć jak najszersza publiczność. Filmy, które wyświetlane są w ramach festiwalu niosą za sobą walory artystyczne, edukacyjne oraz produkcyjne. Zapewniamy, że nikt nie będzie nudził się podczas seansów! Dzieci będą zachwycone, a i rodzice mogą być pod wrażeniem oferowanych produkcji.

W tym roku widzowie 7 edycji festiwalu, będą mieli okazję zobaczyć filmy stacjonarnie w kinach, oraz ze względu na pandemię, również online. Miasta, które biorą udział w tym znakomitym wydarzeniu to Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Białystok, Toruń, Szczecin, Gliwice, Łódź, Słupsk, Częstochowa, Konin, Świebodzin Jarocin, Gdynia, Ciechanów, Elbląg i Olsztyn.

W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów. Filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów od 4 roku życia. To weselekcjonowane i nagradzane filmy, które zachwycają, wzruszają i bawią. Podczas trwania festiwalu będą odbywać się rówież ciekawe wydarzenia towarzyszczące, jak warsztaty, wystawy i wyjątkowe spotkania oraz dyskusje. Filmy, które dzieci będą mogłby zobaczyć w ramach festiwalu w ciągu nabliższych miesięcy trafią do kin.

Zakup biletów i więcej informacji na stronie Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!