Jaki samochód elektryczny dla dzieci wybrać? Porady i ranking

Jaki samochód elektryczny dla dzieci wybrać?

Elektryczny samochód to wymarzony prezent maluchów w różnym wieku. Jazda samochodzikiem sprawia dzieciom wiele frajdy a możliwość pokonania pierwszych kilometrów w wygodnym siedzisku to marzenie większości młodszych fanów motoryzacji. Jakie rodzaje samochodów elektrycznych są obecnie dostępne w sklepach? Czym kierować się przy zakupie elektrycznego pojazdu dla dziecka? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku oraz rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych dla dzieci. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy opiekun powinien znaleźć wśród nich najlepszy pojazd dla swojego dziecka.

#1
AM Protect Baby
AM Protect Baby

Samochód elektryczny na akumulator marki AM Protect Baby o długości 105 cm i szerokości 57 cm, przeznaczony dla maluchów powyżej 12 miesiąca życia. Maksymalne obciążenie autka wynosi 30 kg, więc może być ono użytkowane nawet do 4-5 roku życia dziecka. Model może być sterowany poprzez samodzielną jazdę dziecka lub przez opiekuna za pomocą dołączonego do zestawu, zdalnego pilota.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Fantastyczna zabawka! Synek jest zachwycony i nie chce wychodzić z autka. Polecam serdecznie.”

Sprawdź cenę
#2
Cerlo
Cerlo

Jednoosobowy samochód elektryczny dla dzieci marki Cerlo to uniwersalny model, dostępny w bardzo przystępnej cenie. Pojazd jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia, a jego maksymalne obciążenie wynosi 30 kg. Autko jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych i posiada wbudowane, przednie światła LED oraz intuicyjny panel muzyczny z wgranymi melodiami i piosenkami.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Świetne autko. Chrześniak był zachwycony prezentem.”

Sprawdź cenę
#3
AM Protect Baby CAR-JLX-10
AM Protect Baby CAR-JLX-10

Wytrzymały, dwuosobowy samochód elektryczny AM Protect Baby to doskonały prezent dla małych miłośników motoryzacji. Pojazd jest przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia, a jego maksymalne obciążenie wynosi 40 kg. Samochód może być sterowany poprzez samodzielną jazdę dziecka lub z wykorzystaniem zdalnego pilota, umożliwiającego opiekunowi kontrolowanie prędkości i kierunku jazdy auta.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Świetny wybór! Autko jest duże, solidne i sprawdza się na różnym podłożu. Syn jest zachwycony prezentem.”

Sprawdź cenę
#4
AMG
AMG

Elektryczny samochód BMW marki AMG, przeznaczony dla maluchów powyżej 12 miesiąca życia to licencjonowany, jednoosobowy pojazd na akumulator. Model został wyposażony w wiele dodatkowych udogodnień, wśród których warto wyróżnić funkcjonalny panel muzyczny, regulator głośności oraz wbudowane światła LED. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 30 kg.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Piękny samochodzik! Świetnie sprawdza się u naszego 3-latka. Polecam.”

Sprawdź cenę
#5
Wika G23
Wika G23

Samochód elektryczny Wika G23 to funkcjonalny model, przeznaczony dla maluchów powyżej 12 miesiąca życia. Auto zostało wyposażone w intuicyjny panel z wgranymi melodiami i utworami muzycznymi, które mogą uprzyjemnić maluchowi czas w trakcie jazdy po podwórku, ogrodzie lub placu zabaw. Pojazd jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czerwonym.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Świetny prezent dla dziecka! Samochodzik jest zwinny i bardzo ładnie się prezentuje. Polecam.”

Sprawdź cenę
#6
Range Rover Start Run
Range Rover Start Run

Zielony samochód elektryczny Range Rover Start Run o długości 92 cm i szerokości 60 cm to doskonały wybór dla dzieci, które ukończyły już 12 miesiąc życia. W zestawie oprócz auta znajdują się również dodatkowe akcesoria, takie jak zestaw montażowy, ładowarka, kabel Mini Jack oraz instrukcja obsługi. Średni czas ładowania samochodu to około 8-10 godzin. Maksymalne obciążenie auta wynosi 30 kg.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Lekkie, zwinne i solidne wykonane autko dla maluchów. Polecam.”

Sprawdź cenę

Samochód elektryczny dla dzieci – rajdowa zabawa dla maluchów

Samochód elektryczny to funkcjonalna i rozwijająca zabawka, przeznaczona dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Jazda autkiem może zapewnić maluchowi wiele godzin doskonałej zabawy na świeżym powietrzu, jednocześnie poprawiając koncentrację dziecka oraz wzmacniając jego zdolności manualne i sensoryczne. Zakup elektrycznego samochodu może stanowić doskonały prezent nie tylko dla małych fanów motoryzacji, ale dla wszystkich maluchów uwielbiających aktywne zabawy na świeżym powietrzu.

Jakie są rodzaje samochodów elektrycznych dla dzieci?

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE Z NAPĘDEM NA DWA KOŁA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE Z NAPĘDEM NA DWA KOŁA
+ Odpowiednie dla młodszych dzieci
+ Mniejsza moc działania
+ Wyższy poziom bezpieczeństwa
+ Wpływają korzystnie na koordynację ruchową dziecka
– Osiągają mniejszą prędkość niż modele napędzane na cztery koła
SAMOCHODY ELEKTRYCZNE Z NAPĘDEM NA CZTERY KOŁA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE Z NAPĘDEM NA CZTERY KOŁA
+ Odpowiednie dla starszaków
+ Wyższa moc działania
+ Osiągają większą prędkość jazdy
+ Uczą koncentracji i poprawiają zdolności sensoryczne dziecka
– Nieodpowiednie dla najmłodszych dzieci

Jak wybrać samochód elektryczny dla dzieci? Na co zwrócić uwagę?

Wiek dziecka
Wiek dziecka

Samochodzik elektryczny powinien być dopasowany do wieku, wagi oraz wzrostu dziecka. Najmniejsze modele tego typu pojazdów przeznaczone są już dla 3-latków, natomiast w sklepach stacjonarnych i internetowych możemy znaleźć również o wiele większe samochodziki przeznaczone dla 8-latków lub 10-latków. Aby zakupiony samochodzik mógł posłużyć dziecku przez dłuższy okres czasu, najlepiej dokonać wyboru spośród modeli o większym zakresie wiekowym, najlepiej nieco przekraczającym aktualny wiek dziecka.

Wzrost dziecka
Wzrost dziecka

Jednym z kluczowych czynników, jakie warto wziąć pod uwagę przy wyborze samochodzika elektrycznego jest wzrost dziecka. To kryterium może mieć szczególne duże znaczenie w przypadku niskich lub bardzo wysokich dzieci, dla których pojazd dostosowany do ich przedziału wiekowego mógłby okazać się nieodpowiedni. W przypadku wątpliwości, warto sprawdzić jakie jest maksymalne obciążenie danego samochodzika i na tej podstawie dokonać wyboru odpowiedniego modelu.

Maksymalna prędkość
Maksymalna prędkość

Wybierając samochodzik elektryczny dla dziecka, warto zwrócić uwagę na maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć pojazd w trakcie zabawy. W przypadku młodszych dzieci najlepiej sprawdzają się wolniejsze modele, zapewniające maluchom większą stabilizację i wyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy Z kolei w przypadku starszaków, dobrym rozwiązaniem będzie wybór nieco szybszego modelu, który jest w stanie osiągać większe prędkości.

Ilość silników
Ilość silników

Samochody elektryczne dla dzieci to urządzenia napędzane za pomocą silniczków. W zależności od indywidualnych preferencji oraz wieku dziecka można dokonać wyboru pomiędzy modelami z napędem na dwa lub cztery koła. W przypadku maluchów, optymalnym rozwiązaniem będzie zakup pojazdu z napędem na dwa koła, natomiast jeśli planujemy zakup pojazdu dla starszaka, to warto wybrać spośród modeli napędzanych na cztery koła. Takie modele osiągają większe prędkości, a ich silniki mają większą moc.

Pojemność akumulatora
Pojemność akumulatora

Samochodziki elektryczne, wyposażone w akumulatory o większej pojemności pracują dłużej na jednym cyklu ładowania niż modele wyposażone w mniej pojemne akumulatory. Niektóre modele aut elektrycznych dla dzieci posiadają wbudowany wskaźnik pojemności akumulatora, który informuje nas o stopniu naładowania pojazdu i wskazuje, ile czasu zostało do całkowitego rozładowania auta. Takie rozwiązanie ułatwia zaplanowanie zabawy dziecka i zapobiega sytuacjom, w których maluch chciałby pojeździć autem, a nie ma takiej możliwości ze względu na nagłe rozładowanie zabawki.

Szacunkowy czas pracy na akumulatorze
Szacunkowy czas pracy na akumulatorze

Szacowany czas pracy samochodzika elektrycznego jest zależny od pojemności wbudowanego akumulatora. Planując zakup takiego urządzenia, warto wybierać spośród modeli, które po pełnym naładowaniu są w stanie działać przez minimum godzinę. W przeciwnym wypadku dziecko nie będzie mogło swobodnie się bawić, a przez konieczność częstego ładowania akumulatora, pojazd okaże się niepraktycznym i nieekonomicznym rozwiązaniem.

Posiadane certyfikaty bezpieczeństwa
Posiadane certyfikaty bezpieczeństwa

Dobry samochodzik elektryczny powinien posiadać niezbędne certyfikaty i atesty, potwierdzające wysoką jakość wykonania danego produktu oraz zgodność z normami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie UE. Jednym z najważniejszych certyfikatów, przyznawanych tego typu produktom jest oznaczenie CE, świadczące o tym, że dany produkt spełnia wymagania dyrektyw Nowego Podejścia UE.

Pilot do sterowania dla rodzica
Pilot do sterowania dla rodzica

Niektóre modele samochodzików elektrycznych posiadają dodatkowy pilot bluetooth, przeznaczony do zdalnego sterowania pojazdem przez rodziców lub opiekunów dziecka. Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa malucha w trakcie zabawy. W razie potrzeby opiekun jest w stanie zmienić tor jazdy samochodu lub całkowicie zatrzymać pojazd, co może mieć szczególnie duże znaczenie w ruchliwych i zatłoczonych miejscach.

Wygodne siedzisko
Wygodne siedzisko

Samochód elektryczny dla dziecka powinien posiadać szerokie, wygodne i odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Przed zakupem autka, warto zwrócić uwagę na to czy wbudowane miejsce do siedzenia umożliwia dziecku utrzymanie prawidłowej postawy ciała i czy maluch będzie miał możliwość siedzenia w wygodnej i komfortowej pozycji. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest siedzenie, a także na obecność i solidność wbudowanych pasów bezpieczeństwa.

Rodzaj i obecność pasów bezpieczeństwa
Rodzaj i obecność pasów bezpieczeństwa

Solidne pasy bezpieczeństwa to niezbędny element wyposażenia każdego elektrycznego autka dla dziecka. W zależności od rodzaju i konstrukcji pojazdu, autko może posiadać trzypunktowe lub pięciopunktowe pasy zabezpieczające. Ze względów bezpieczeństwa, najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków będzie zakup modelu wyposażonego w pasy pięciopunktowe, zwłaszcza wtedy, gdy autko ma być użytkowane przez dziecko poniżej 3 roku życia. Natomiast w przypadku starszaków można rozważyć zakup modelu z solidnymi pasami 3-punktowymi.

Samochody elektryczne dla dzieci ranking

AM Protect Baby

★★★★★
AM Protect Baby
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 12 miesięcy +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 105 cm
Sprawdź cenę

Bezpieczna zabawa

Autko na akumulator AM Protect Baby, przeznaczone dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia to solidny i ergonomiczny model, zapewniający dziecku wysoki komfort oraz maksymalne bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Pojazd został oznaczony certyfikatem CE, który jest przyznawany produktom spełniającym standardy techniczne i wszelkie normy bezpieczeństwa, jakie obowiązują obecnie na terenie UE.

Intuicyjna obsługa

Model marki AM Protect Baby jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu może być użytkowany przez najmłodsze dzieci. Samochodzik został wyposażony w praktyczne, otwierane drzwi, które umożliwiają maluchowi samodzielne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Do autka został dołączony funkcjonalny pilot, dzięki któremu opiekun może kontrolować prędkość i kierunek jazdy samochodu, a także całkowicie zatrzymać autko w nagłej sytuacji.

ZALETY
WADY
+ Pilot dla opiekuna w zestawie
+ 2 silniki
+ Otwierane drzwi
+ Wbudowany panel muzyczny
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Fantastyczna zabawka! Synek jest zachwycony i nie chce wychodzić z autka. Polecam serdecznie.” – Michalina, Wrocław
“Solidne, porządnie wykonane autko. Cena adekwatna do wysokiej jakości. Świetny wybór!” – Maria, Kostrzyn

Cerlo

★★★★★
Cerlo
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 86 cm
Sprawdź cenę

Duży zestaw

Samochód elektryczny Cerlo o długości 86 cm, przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Przy zakupie autka dziecko otrzymuje również blankiet prawa jazdy oraz tablicę rejestracyjną. Elementy te są przeznaczone do samodzielnego wypełnienia przez dziecko lub opiekuna, a dzięki nim maluch może poczuć się jak prawdziwy, dorosły kierowca. W zestawie znajduje się również ładowarka, akumulator i instrukcja obsługi.

Dodatkowe funkcje

Model marki Cerlo to wysoka jakość w bardzo przystępnej cenie. Samochód posiada funkcjonalny panel mp3 z wbudowanymi utworami muzycznymi, pozwalający dziecku słuchać wesołych melodii i piosenek podczas jazdy samochodem. Pojazd został wyposażony w automatyczny hamulec bezpieczeństwa, który jest uruchamiany w momencie puszczenia przez dziecko pedału gazu. Funkcja zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo malucha, jednocześnie ułatwiając dziecku zarządzanie autem w trakcie zabawy.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Kilka kolorów do wyboru
+ Wygodne siedzisko
+ Wbudowany panel muzyczny
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetne autko. Chrześniak był zachwycony prezentem.” – Joanna, Szczecin
“Super prezent dla dziecka. Polecam!” – Paweł, Gdynia

AM Protect Baby CAR-JLX-10

★★★★★
AM Protect Baby CAR-JLX-10
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 2 lata +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 40 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 125 cm
Sprawdź cenę

Komfort i bezpieczeństwo

Dwuosobowy samochód elektryczny AM Protect Baby przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia to wielofunkcyjny, solidnie wykonany pojazd, wyposażony w szerokie i elastyczne koła typu EVA, dzięki którym jazda autem jest cicha i bardzo komfortowa. Samochód został oznaczony certyfikatem CE, który przyznawany jest produktom spełniającym wymogi techniczne oraz standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują obecnie na terenie UE.

Najwyższa jakość wykonania

Model marki AM Protect Baby posiada wygodne, dwuosobowe siedzisko, które zostało wykonane z lekkiej i oddychającej skóry. Do siedziska zostały przymocowane solidne pasy bezpieczeństwa, które zapewniają maluchowi komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Samochód został wyposażony w wielofunkcyjny panel muzyczny z wgranymi melodiami i bajkami, które dziecko może samodzielnie uruchamiać podczas zabawy. Model posiada wejścia USB, AUX i Bluetooth.

ZALETY
WADY
+ Wysoka jakość wykonania
+ Pilot dla opiekuna w zestawie
+ Szerokie koła
+ Wbudowany panel muzyczny
– Wyższa cena
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny wybór! Autko jest duże, solidne i sprawdza się na różnym podłożu. Syn jest zachwycony prezentem.” – Julia, Poznań
“Duże, porządne autko dziecięce. Wszystko zgodne z opisem. Polecam!” – Klaudia, Olsztyn

AMG

★★★★★
AMG
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 12 miesięcy +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 100 cm
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Jednoosobowy samochód elektryczny marki AMG o długości 100 cm i szerokości 55 cm to uniwersalny model wyróżniający się smukłą i ergonomiczną konstrukcją, zapewniającą dziecku najwyższy komfort i wygodę w trakcie zabawy. Pojazd posiada wygodny, miękki fotel, który został wykonany z oddychającej ekoskóry. Siedzisko ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas zabawy, dzięki czemu nie wpływa obciążająco na kręgosłup dziecka.

Praktyczne wyposażenie

Elektryczny samochód dla dzieci AMG posiada wygodne, otwierane drzwi, które ułatwiają maluchowi wsiadanie i wysiadanie z auta. Pojazd został wyposażony w amortyzatory, światła i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pojazd może być użytkowany na różnorodnych płaskich nawierzchniach, takich jak trawa, chodnik, kostka brukowa, żwirek czy asfalt.

ZALETY
WADY
+ Blokada drzwi
+ Pilot w zestawie
+ Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa
+ Wbudowany panel muzyczny
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Piękny samochodzik! Świetnie sprawdza się u naszego 3-latka. Polecam.” – Joanna, Białystok
“Autko jest stabilne, zwinne i posiada wszystkie najważniejsze zabezpieczenia, dzięki którym maluch jest bezpieczny w trakcie zabawy.” – Karolina, Miastko

Wika G23

★★★★★
Wika G23
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 12 miesięcy +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 87 cm
Sprawdź cenę

Wielofunkcyjny wybór

Jednoosobowy samochód na akumulator marki Wika został wyposażony w funkcję automatycznego bujania. Po naciśnięciu przycisku z napisem SWAG auto zaczyna się delikatnie kołysać. Takie rozwiązanie może pomóc dziecku w wyciszeniu się podczas przymusowych postojów lub przerw w zabawie. Samochód posiada funkcję Wolny Start, dzięki czemu proces uruchomienia auta jest stopniowy i spokojny, a samo urządzenie nie szarpie i nie zacina się w trakcie ruszania z zajmowanego wcześniej miejsca.

Bezpieczna zabawa

Samochód elektryczny G23 z napędem akumulatorowym to uniwersalny model, przeznaczony dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Auto zostało wyposażone w solidne, biodrowe pasy bezpieczeństwa, zapewniające maluchom najwyższy komfort i stabilność w trakcie zabawy. Samochód posiada również automatyczny hamulec bezpieczeństwa, który uruchamia się w momencie ściągnięcia nogi z pedału gazu. Takie rozwiązanie jest bardzo intuicyjne w użyciu i ułatwia dziecku zarządzanie pojazdem.

ZALETY
WADY
+ Wbudowane światła LED
+ Pilot w zestawie
+ Dostępne w dwóch kolorach
+ Wygodne siedzisko
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetny prezent dla dziecka! Samochodzik jest zwinny i bardzo ładnie się prezentuje. Polecam.” – Marta, Stargard Szczeciński
“Solidne autko w pięknym, intensywnym kolorze. Samochodzik jest porządnie wykonany, więc powinien posłużyć dziecku przez dłuższy okres czasu.” – Paulina, Gorzów Wielkopolski

Range Rover Start Run

★★★★★
Range Rover Start Run
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 12 miesięcy +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 92 cm
Sprawdź cenę

Bezpieczna zabawa

Samochód elektryczny dla dzieci Range Rover Start Run jest przeznaczony dla maluchów powyżej 12 miesiąca życia. Model posiada wszystkie najważniejsze zabezpieczenia, które zapewnią maluchowi najwyższy komfort i bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Pojazd został wyposażony w podwójne amortyzatory, światła LED, solidne pasy oraz otwierane, boczne drzwi z wbudowaną blokadą bezpieczeństwa.

Zdalne sterowanie

W zestawie z autem Range Rover otrzymujemy funkcjonalny pilot, służący do zdalnej kontroli rodzicielskiej. Dzięki obecności pilota, opiekun ma możliwość sterować autkiem z odpowiedniej odległości i w razie potrzeby zmieniać tempo lub kierunek jazdy. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w przypadku maluchów, które nie są w stanie samodzielnie kierować pojazdem. Warto dodać jednak, że pilot może okazać się przydatny również w wielu innych sytuacjach, takich jak wypadek czy drobna stłuczka na trasie po której porusza się maluch.

ZALETY
WADY
+ Odpowiednie dla maluchów powyżej 12 miesiąca życia
+ Pilot w zestawie
+ Światła LED
+ Funkcja Wolny Start
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Lekkie, zwinne i solidne wykonane autko dla maluchów. Polecam.” – Monika, Ełk
“Samochód posiada wszystkie najważniejsze funkcje i jest solidnie wykonany. Dobry produkt w rozsądnej cenie.” – Jowita, Zakopane

Range Rover Start Run 2.4

★★★★☆
Range Rover Start Run 2.4
SPECYFIKACJA
WIEK DZIECKA: 3 lata +
MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE: 30 kg
DŁUGOŚĆ POJAZDU: 92 cm
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Dwuosobowy samochód elektryczny Range Rover Start Run, przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Pojazd o długości 92 cm został wyposażony w przednie i tylne światła LED, które umożliwiają dziecku zabawę autem w godzinach wieczornych. Samochód jest dostępny w kilku różnych wariantach kolorystycznych. Maksymalne obciążenie pojazdu wynosi 30 kg.

Rozbudowany panel audio

Samochód elektryczny Range Rover Start Run posiada funkcjonalny, bogato wyposażony panel muzyczny z wgranymi melodyjkami. Pojazd został wyposażony w wejście na karty SD, USB, a także w wejście AUX, które umożliwia podłączenie auta ze smartfonem lub odtwarzaczem mp3. Na kierownicy samochodu znajdują się interaktywne przyciski umożliwiające włączenie wybranych melodii, w tym dźwięku klaksonu.

ZALETY
WADY
+ Panel muzyczny
+ Wejście na karty SD
+ Dostępne w różnych kolorach
+ Tablica rejestracyjna z imieniem dziecka w zestawie
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super samochodzik! Autko ma naprawdę mocne światła, więc maluch może bawić się wieczorami. Polecam.” – Miłosz, Mińsk Mazowiecki
“Polecam na prezent dla dziecka! Mina synka po otrzymaniu autka była bezcenna!” – Karolina, Łódź

Auto elektryczne dla dzieci – od którego roku nadaje się dla dziecka?

Niektóre elektryczne auta dla dzieci mogą być użytkowane przez maluchy powyżej 12 miesiąca życia. Jednak ze względów bezpieczeństwa samochodziki nie powinny być użytkowane przez maluchy, które nie potrafią samodzielnie siadać i nie są w stanie utrzymać ciała w pozycji siedzącej przez dłuższy okres czasu. Decyzja o zakupie elektrycznego auta dla malucha powinna być dostosowana do indywidualnych predyspozycji oraz stopnia rozwoju dziecka.

Przy wyborze elektrycznego pojazdu dla dziecka, warto zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe, które powinny znajdować się na opakowaniu produktu. Warto pamiętać, że niektóre, bardziej zaawansowane i większe modele aut są dedykowane dla znacznie starszych dzieci i nie będa odpowiednie dla maluchów. W sklepach możemy znaleźć zarówno małe autka przeznaczone dla 2-latków, jak i znacznie większe modele dedykowane 6-latkom i 10-latkom.

Czy warto kupić samochód elektryczny dla dzieci? Zalety i wady

Odpowiednio dobrany samochód elektryczny może pełnić funkcję bezpiecznej, rozwijającej zabawki, zapewniającej maluchowi wiele przygód i wrażeń. Dzięki obecności wygodnych, odpowiednio wyprofilowanych siedzisk, solidnych pasów bezpieczeństwa oraz przydatnych funkcji, takich jak limit prędkości pojazdu, samochodziki elektryczne stanowią doskonałą alternatywę dla hulajnóg i rowerków dziecięcych. Zabawa samochodzikiem może wpłynąć korzystnie na zdolności manualne dziecka oraz poprawić jego koncentrację i koordynację ruchową.

Mimo licznych zalet, podarowanie dziecku elektrycznego auta może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Warto pamiętać, że tak jak w przypadku rowerów czy rolek, samochody mogą rozpędzać się do dość dużych prędkości, co może wiązać się z ryzykiem powstawania wypadków lub stłuczek, a w efekcie prowadzić do bezpośredniego zagrożenia zdrowia dziecka. Warto pamiętać również, że zabawa autem nie zastąpi maluchowi innych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu, takich jak jazda rowerem, bieganie czy spacerowanie, a zbyt częste korzystanie z samochodu elektrycznego może prowadzić do osłabienia kondycji fizycznej dziecka.

Jakie dodatkowe funkcje mogą posiadać samochody elektryczne dla dzieci?

Wybór elektrycznych samochodów dla dzieci jest obecnie naprawdę duży. W sklepach wciąż pojawiają się nowe modele, wyposażone w liczne, dodatkowe funkcje. Wśród najpopularniejszych udogodnień, jakie można znaleźć w dostępnych na rynku autach dla dzieci, można wyróżnić:

  • klakson,
  • światła LED,
  • panel muzyczny,
  • wejście mp3,
  • wskaźnik naładowania akumulatora,
  • automatyczny hamulec bezpieczeństwa,
  • funkcja STOP,
  • funkcja wolny start.

Jaki samochód elektryczny dla dzieci wybrać? Podsumowanie

Odpowiednio dobrany samochód elektryczny to doskonały prezent dla maluchów w różnym wieku. W sklepach możemy znaleźć pojazdy o różnych parametrach i w różnych przedziałach cenowych, przeznaczone dla 3-latków, 5-latków i 10-latków. Przed zakupem samochodzika dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry, takie jak maksymalne obciążenie pojazdu, moc akumulatora, ilość silników czy szacowany czas pracy urządzenia po pełnym naładowaniu. W powyższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele samochodzików elektrycznych. W zestawieniu

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!