Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala?

noworodek w rożku

Narodziny dziecka to wyjątkowy i niezapomniany moment dla rodziny. Tatusiowie mdleją, babcie się radują, a mamy poznają smak macierzyństwa. Wszystko to owiane jest silnymi emocjami. W związku z tym pojawia się stres przy którym łatwo o czymś zapomnieć.

Żeby nic nie umknęło i wszystkie potrzebne akcesoria dla dziecka były gotowe podczas powrotu do domu, warto przygotować się do tego momentu wcześniej. Można zrobić to już około 34-35 tygodnia ciąży. Wszystkie rzeczy najlepiej spakować w wygodnej torbie podręcznej, która będzie czekała na wyjazd do szpitala. Powinno zmieścić się tam wszystko dla świeżo upieczonej mamy i noworodka.

Jak zaplanować strój dla noworodka?

Myśląc o ubrankach dla dziecka warto wziąć pod uwagę obecną porę roku i możliwe rodzaje pogody. Od deszczu, przez śnieg po duży upał. O ile to jest dość proste, o tyle problemem może być rozmiar ubranka dla noworodka. Uniwersalny rozmiar to 56. Jednak jeżeli lekarz poinformuje nas, że nasze dziecko jest nieco mniejsze albo większe, a dowiemy się tego dzięki badaniu USG – to możemy zabrać mniejsze rozmiary na dziecko 50 cm albo większe na 62 cm. Warto zwrócić uwagę także na materiał wykonania. Zaleca się bawełnę wysokiej jakości, która jest przewiewna i miękka. Najważniejsza jest troska o skórę małego dziecka, która powinna mieć dopływ powietrza i nie być podrażniona przez sztuczne materiały.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala?

Ubiór noworodka na wiosnę i lato

W tym okresie polecany jest ubiór typu body, który piosiada rękaw oraz pajacyk jako warstwę wierzchnią. Dzięki możliwości rozpinania pajacyka na całej długości ciała dziecka będzie wygodniej je przewijać. Latem zdecydowanie postawić warto na lekkie i naturalne tkaniny. Obok pajacyka w zestawieniu ląduje również body z krótkim rękawkiem. To chyba jeden z najbardziej wygodnych elementów ubranka dla noworodka. Body powinno łatwo zakładać się przez główkę i tak samo szybko zdejmować w razie konieczności. Zwykle mają one napy przy szyi powiększające otwór na główkę na czas zakładania ubranka. W sklepach można znaleźć tanie i ciekawe komplety, które mają w swojej ofercie aż 5 sztuk, dzięki czemu można przygotować się na różne ewnetualności.

Warto pamiętać także o czapce, zwłaszcza wiosną czy nawet wczesnym latem. Ogólnie rzecz biorąc przez pierwszy miesiąc życia dziecka zaleca się, by czapka była na głowie zawsze. W okresie letnim można znaleźć ciekawe czapki letnie z cienkim materiałem, porą wczesnowiosenną czapkę wiązaną. Nowonarodzone dzieci nie mają jeszcze rozwiniętej odporności, więc nawet chłodniejszy wiatr może skutkować u nich przeziębieniem.

Jak ubrać dziecko na zimę?



Tutaj również pomocne okazać się może body ale tym razem z długim rękawem. Warto także zaopatrzyć się w śpioszki ze stópkami, a jeżeli takich się nie posiada można zainwestować w ciepłe skapetki. Pod ręką warto mieć także półśpiochy. To doskonała alterantywa dla spodni dresowych. W tym wypadku także należy pamięać o ciepłej czapce i sweterku lub bluzie. Na rynku dostępne są także bluzy z kapturem, co dodatkowo może pomóc ochronić i ogrzać główkę malucha.

Standardowym wyborem podczas zimowej aury jest także gruba kurtka i kombinezon. Jednak dla kreatywnych są także inne rozwiązania. W modzie pojawiają się coraz częściej specjalne śpiworki. Co ciekawe istnieje szereg modeli dopasowanych do wózka, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Można je także zapiąć w foteliku samochodowym.

Co przygotować oprócz ubranek?

Równie ważne są między innymi jednorazowe pieluszki, które mogą przydać się w czasie powrotu do domu. Warto zaopatrzyć się takżę w wilgotne chusteczki i coś do podłożenia podczas przewijania dziecka. Dodatkowo w przypadku, gdy dziecko będzie karmione butelką, należy takową przygotować wraz ze smoczkiem. Do tego przyda się termos z gorącą wodą i zapas mieszanki dla noworodka.

W samochodzie wymagany jest naturalnie fotelik dla noworodka. Trzymanie dziecka na rękach jest bardzo niebezpieczne i niezgodne z obecnymi przepisami ruchu dorogowe. Fotelik najlepiej zakupić jeszcze przed narodzinami dziecka. Jego zakup pochłania sporo czasu i znalezienie odpowiedniego to nie łatwa sztuka.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!