W czym prać ubranka dla noworodka?

pralka w łazience

Od miesięcy kompletujesz wyprawkę dla swojego maluszka i dostajesz prezenty z okazji jego zbliżających się narodzin! Czas pomyśleć w czym prać ubranka dla noworodka!?

Pranie ubranek dla noworodka – dlaczego jest ważne?

Ubranka, które bierzesz ze sklepowej półki lub dostajesz w uroczym kartoniku jako prezent przebyły długą drogę! Były przechowywane w magazynach, rozpakowywane i wykładane na półki przez pracowników sklepu, a często były także poddawane działaniu chemikaliów, aby zachowały świeży wygląd podczas transportu.

Pranie wyprawki dla noworodka

W czym prać ubranka noworodka?

Zanim odzieży noworodka trafi do pralki, musisz wybrać odpowiedni detergent. Na sklepowych półkach jest bardzo dużo produktów do wyboru, ale najlepiej zdecydować się na te:

  • bezzapachowe, bo niektóre dzieci mogą są wrażliwe na produkty z zapachowymi dodatkami,
  • hypoalegiczne, które przeznaczone są specjalnie dla niemowląt lub alergików.

Jeżeli chcesz być pewna w czym pierzesz rzeczy dla niemowlaka możesz przygotować własny detergent. Takie rozwiązanie bywa tańsze niż zakup droższych środków do prania dla dzieci. W sieci można znaleźć wiele domowych przepisów, a większość z nich zawiera tylko kilka składników, co sprawia, że można je dość szybko przygotować. Unikaj jednak olejków eterycznych, a szczególnie olejków z drzewa herbacianego i lawendy ze względu na potencjalne działanie estrogenne.

W jakiej temperaturze prać ubranka dla noworodka?

Zalecane jest pranie wszystkich ubrań, nawet tych dla niemowląt, w temperaturze 30 ° C lub 40 ° C. Jest to temperatura wystarczająca, aby usunąć plamy z ubrań, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest bardziej ekologiczna! Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Twój maluch jest chory lub ubranie jest naprawdę mocno zabrudzone. Wtedy wyższa temperatura może być korzystna, aby pozbyć się zarazków.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy wybierzesz gotowy produkt, czy domowy środek, zawsze przechowuj detergent na wysokiej półce poza dostępem dzieci!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!