Test na płeć dziecka – chłopiec czy dziewczynka?

chłopiec i dziewczynka z rodzicami

Okolice 13 tygodnia ciąży są bardzo ekscytujące dla przyszłych rodziców. To w tym czasie na USG lekarz może określić płeć dziecka. Każdy mama i tata pragnie mieć przede wszystkim zdrowe dziecko, ale ogromna ciekawość nie pozwala być obojętnym na płeć naszego dziecka. Czy istnieje test na płeć dziecka?

Czym jest test na płeć dziecka?

Rozwój medycyny, diagnostyki oraz nowych technologii wpływa na to, że możemy dowiedzieć się coraz więcej na temat naszego nienarodzonego dziecka. Poza tak ważnymi aspektami jak prawidłowy rozwój oraz obecność chorób genetycznych możemy na bardzo wczesnym etapie poznać płeć dziecka. 

Test na płeć dziecka z moczu

Bardzo niecierpliwi rodzice mogą skorzystać z testu na płeć dziecka, który pozwala dowiedzieć się czy będzie dziewczynka czy chłopiec już w 10 tygodniu ciąży. Jest to produkt przeznaczony do użytku w domu i tak jak test ciążowy jest wykonywany przy użyciu moczu kobiety. Z powodzeniem można zamówić go przez internet, jego koszt oscyluje w okolicach 100-150 zł. Ważne jest, aby mocz użyty do testu był pobrany z porannej wizyty w toalecie. Próba polega mianowicie na tym, aby wykryć w moczu kobiety hormony męskie, które sugerują, że w brzuchu mamy jest chłopiec. Ich brak wskazuje, że na świat przyjdzie dziewczynka. Test jest bardzo wrażliwy, dlatego jego dokładność wynosi 90%, o ile zostaną zachowane odpowiednie warunki. Mocz będzie z porannych godzin, kobieta nie wypiła nadmiernej ilości płynów, nie przyjmuje progesteronu oraz nie miał miejsce przed testem stosunek bez zabezpieczenia. 

Test na płeć dziecka z krwi

Innym sposobem na sprawdzenie płci dziecka jest wykonanie testu, którego próba polega na wykonaniu badania krwi matki. Na podstawie morfologii sprawdzane jest, czy w krwi kobiety obecny jest chromosom męski (Y). Od początku ciąży w krwioobiegu matki obecne są cząsteczki DNA dziecka. Dlatego test można przeprowadzić już w 7 tygodniu ciąży. Test daje możliwość poznania płci dziecka znacznie wcześniej niż dzieje się to w gabinecie ginekologicznym. Test jest całkowicie nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla mamy i dziecka. Informacje jakie można uzyskać z przeprowadzonego testu mogą mieć również zalety diagnostyczne. Niektóre choroby związane ściśle z płcią płodu, dlatego wykrycie nieprawidłowości może pomóc z zastosowaniu odpowiednio wcześnie odpowiedniej terapii. Ma to miejsce np. przy wykryciu wrodzonego rozrostu warstwy rdzennej nadnerczy u płodu, którą leczy się tylko u dziewczynek. 

Test nie jest jeszcze dystrybuowany w Polsce, ale bez problemu można nabyć go przez internet. Badaniu została poddana kwestia wiarygodności testu na płeć dziecka i wyniki są naprawdę imponujące. Zgodność płci dziecka z wynikiem testu sięga powyżej 95%. Wraz z rozwojem ciąży i kolejnymi tygodniami rozwoju płodu test staje się nieomylny i w 100% potwierdza płeć dziecka. 

Już nie musimy spekulować i wróżyć domowymi sposobami, pragnąc poznać płeć dziecka. W ofercie mamy bezpieczne, nieinwazyjne i bardzo wiarygodne rozwiązania, które pozwalają poznać płeć dziecka w bardzo wczesnym stadium ciąży. Niektórzy rodzice nie chcą znać płci, aż do momentu porodu. Jeśli nie należysz do tej grupy i zrobiłaś test na płeć dziecka, możesz spokojnie zacząć kupować różową lub niebieską wyprawkę. 

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!