Jakie pieluszki jednorazowe dla dziecka wybrać? Ranking i poradnik przy wyborze

pieluszki jednorazowe ranking i poradnik

Wybór odpowiednich pieluszek jednorazowych dla dziecka stanowi spore wyzwanie dla wielu rodziców. W zależności od własnych preferencji oraz indywidualnych potrzeb malucha możemy wybierać pomiędzy pieluszkami w różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów, przeznaczonych do użytkowania w dzień lub w nocy. Czym warto kierować się przy wyborze pieluszek dla dziecka? Jakie rodzaje jednorazowych pieluch są obecnie dostępne na rynku? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w poniższym poradniku oraz rankingu najpopularniejszych i najlepiej ocenianych obecnie pieluszek jednorazowych dla dzieci.

#1
Pampers Premium Care 0
Pampers Premium Care 0

Pieluszki Pampers Premium Care przeznaczone dla wcześniaków oraz dzieci z niską wagą urodzeniową nieprzekraczającą 3 kilogramów. Pieluszki są bardzo miękkie, dzięki czemu stanowią doskonały wybór dla maluchów o szczególnie delikatnej i wrażliwej skórze. Produkt wyposażony jest w bardzo praktyczny wskaźnik wilgotności, który pozwala szybko i sprawnie ocenić moment, w którym należy zmienić pieluszkę na nową.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Delikatne, chłonne pieluszki. Polecam serdecznie.”

Sprawdź cenę
#2
Huggies Soft 1
Huggies Soft 1

Pieluszki Huggies Elite Soft 1 przeznaczone dla dzieci o wadze od 3 do 5 kilogramów to uniwersalny wybór dla noworodków. Pieluchy zostały wykonane z miękkich, otulających ciało oraz oddychających materiałów, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie dla maluchów o szczególnie wrażliwej i delikatnej skórze.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Pieluszki prawie nigdy nie przemakają, ani po bokach, ani z tyłu, mają łatwe zapięcie na rzepy. Bardzo udany zakup.”

Sprawdź cenę
#3
Bambo Nature 2
Bambo Nature 2

Ekologiczne pieluszki Bambo Nature Mini w rozmiarze 2 to produkt przeznaczony dla noworodków o wadze wynoszącej od 3 do 6 kilogramów. Pieluchy zostały wykonane z miękkich i delikatnych materiałów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla dzieci o wyjątkowo delikatnej i wrażliwej skórze. Pieluszki idealnie dopasowują się do ciała malucha, dzięki czemu są niezwykle wygodne i komfortowe.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Pieluchy są genialne, kupuję do szpitala gdzie nie można użyć pieluch wielorazowych.”

Sprawdź cenę
#4
Pampers Premium Care 3
Pampers Premium Care 3

Pieluszki jednorazowe Pampers Premium Care w rozmiarze 3 przeznaczone dla dzieci o wadze wynoszącej od 6 do 10 kilogramów. Wykonane są z miękkiego i oddychającego materiału, dzięki czemu nie narażają delikatnej skóry maluszka na podrażnienia i zaczerwienienia. Pieluszki zostały wyposażone w niezwykle chłonny wkład, który pozostawia skórę dziecka suchą nawet do 12 godzin.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Pieluchy są bardzo chłonne i nie przeciekają. Polecam.”

Sprawdź cenę
#5
Pampers Active Baby 4
Pampers Active Baby 4

Pieluszki Pampers Active Baby w rozmiarze 4 przeznaczone dla dzieci o wadze wynoszącej od 9 do 14 kilogramów. Zestaw składa się ze 180 pieluszek, wykonanych z miękkiego oraz lekkiego materiału, który pozwala skórze dziecka oddychać i nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznych. Pieluszki zostały wyposażone w szybkoschnący wkład, który błyskawicznie wchłania wilgoć.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Próbowaliśmy różnych pieluch ale te okazały się najlepsze.”

Sprawdź cenę
#6
Pampers Active Baby 5
Pampers Active Baby 5

Pampers Active Baby 5 to uniwersalne pieluszki cieszące się obecnie bardzo dobrymi opiniami wśród wielu zadowolonych rodziców. Produkt przeznaczony jest dla dzieci o wadze wynoszącej od 11 do 16 kilogramów i może stanowić doskonałe rozwiązanie zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. W zestawie znajduje się 150 jednorazowych pieluszek.

➲ Przeczytaj pełną recenzję

„Świetne pieluszki, nie mam żadnych zastrzeżeń.”

Sprawdź cenę

Pieluchy jednorazowe dla dzieci – jakie rodzaje są dostępne w sprzedaży?

PIELUSZKI JEDNORAZOWE TRADYCYJNE PIELUSZKI JEDNORAZOWE TRADYCYJNE
+ Uniwersalny wybór
+ Przystępna cena
+ Duży wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych
+ Wiele rozmiarów do wyboru
– Mogą się rozpiąć w trakcie użytkowania
PIELUSZKI JEDNORAZOWE TYPU MAJTKI PIELUSZKI JEDNORAZOWE TYPU MAJTKI
+ Miękkie
+ Wygodne
+ Dobrze pochłaniają wilgoć
+ Zapewniają dziecku maksymalną swobodę ruchów
– Trudniej je zdjąć
PIELUSZKI JEDNORAZOWE DO WODY PIELUSZKI JEDNORAZOWE DO WODY
+ Chłonne
+ Wygodne
+ Gwarancja dobrej i higienicznej zabawy
+ Wykonane z wodoodpornego materiału
– Wyższa cena
PIELUSZKI JEDNORAZOWE PREMIUM PIELUSZKI JEDNORAZOWE PREMIUM
+ Przyjemne w dotyku
+ Wykonane z dobrych jakościowo materiałów
+ Estetyczna szata graficzna
+ Chłonne
– Wyższa cena
EKOLOGICZNE PIELUSZKI JEDNORAZOWE EKOLOGICZNE PIELUSZKI JEDNORAZOWE
+ Pozbawione perfumowanych substancji
+ Ekologiczny wybór
+ Przystępna cena
+ Przebadane dermatologicznie
– Mniejsza dostępność w sklepach stacjonarnych

Jak wybrać pieluchy jednorazowe dla dzieci?

Rodzaj i przeznaczenie
Rodzaj i przeznaczenie

Wybór pieluszek jednorazowych w sklepach stacjonarnych i internetowych jest obecnie naprawdę duży. W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka możemy wybierać pomiędzy standardowymi pieluszkami jednorazowymi, ekologicznymi, a także pieluchami typu majtki czy produktami premium. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj pieluch się zdecydujemy, to warto pamiętać, że powinny być one dobrze dopasowane do ciała dziecka, odpowiednio chłonne oraz antyalergiczne. Warto również zwrócić uwagę na sposób ich zakładania i ściągania, ponieważ możliwość szybkiej zmiany pieluszki może okazać się bardzo pomocna, zwłaszcza w bardzo wczesnych etapach życia dziecka, gdy częstotliwość wymiany pieluszek jest z reguły bardzo duża.

Rozmiar - dopasowanie do wieku i wagi
Rozmiar – dopasowanie do wieku i wagi

Odpowiednio dobrane pieluszki jednorazowe powinny być dopasowane do wagi oraz wzrostu malucha. Dopasowanie pieluch do dziecięcego ciała sprawia, że spełniają one swoją funkcję i są dla dziecka wygodne oraz maksymalnie komfortowe. W zależności od wagi oraz wieku malucha, możemy wybierać między pieluchami oznaczony cyframi 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, oraz 7. Pieluszki w rozmiarze 0 przeznaczone są dla wcześniaków, natomiast te w rozmiarze 7 z reguły zalecane są dla dzieci, których waga przekracza 18 kilogramów. Warto pamiętać jednak, że szczegółowe zalecenia dotyczące wagi oraz wzrostu dziecka są zależne od producenta konkretnego produktu, dlatego przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu pieluch.

Materiał wykonania
Materiał wykonania

Dobra pieluszka jednorazowa powinna być wykonana z miękkiego, oddychającego materiału, zapewniającemu dziecku maksymalny komfort i wygodę. Aby uniknąć zakupu nieodpowiednich lub wręcz szkodliwych dla wrażliwej skóry dziecka pieluch, przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy w składzie konkretnych pieluszek znajduje się plastik, kauczuk oraz inne tworzywa sztuczne, które mogłyby zwiększać ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń na delikatnej skórze dziecka. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup pieluch wykonanych z bardziej naturalnych, delikatnych materiałów, takich jak bawełna czy włókna bambusowe.

Chłonność
Chłonność

Jednym z najistotniejszych czynników, wpływających na komfort w trakcie użytkowania przez dziecko pieluszki jest jej chłonność. Oczywiście warto wybierać te pieluchy, które cechują się jak największą chłonnością, zabezpieczającą skórę malucha przed wilgocią i podrażnieniami. Jednak niezależnie od tego, jak chłonne są konkretne pieluszki, to warto pamiętać o częstym i regularnym wymienianiu ich na nowe. W przypadku maluchów poniżej 3 miesiąca życia, wymiana pieluch powinna odbywać się po każdym karmieniu, maksymalnie co 2-3 godziny, natomiast w przypadku niemowląt powyżej 6 miesiąca życia można przebierać dziecko średnio co 4-5 godzin oraz zawsze wtedy, kiedy pieluszka jest pełna.

Dostosowanie do użytku w nocy
Dostosowanie do użytku w nocy

Pieluszki użytkowane w nocy powinny cechować się ponadprzeciętną chłonnością. Z tego względu wielu rodziców używa innych pieluch w ciągu dnia, a innych w nocy. Zmoczona, niezbyt chłonna pielucha mogłaby wywoływać u dziecka dyskomfort, utrudniając zrelaksowanie się i zasypianie. Oczywiście niezależnie od tego, jak chłonne są konkretne pieluchy, to należy pamiętać o regularnym wymienianiu ich na nowe, zarówno w ciągu dnia, jak i w czasie snu. W razie potrzebny można zakupić specjalne pieluszki przeznaczone do użytku w nocy, które najczęściej wyposażone są w dodatkową warstwę, skutecznie absorbującą większe ilości wilgoci.

Jakie są rozmiary pieluch jednorazowych?

Rozmiar 0 – pieluszki dla wcześniaków

Pieluszki w rozmiarze 0 przeznaczone są dla wcześniaków oraz dzieci o niskiej wadze urodzeniowej. Większość tego typu produktów zalecana jest dla dzieci ważących nie więcej niż 3 kilogramy.

Rozmiar 1 – pieluszki dla noworodków

Pieluszki w rozmiarze 1 przeznaczone są dla dzieci od 2 do 5 kilogramów i z tego względu jest to najczęściej wybierany rodzaj pieluch dla noworodków. Decydując się na zakup pieluch w rozmiarze 1 warto wziąć pod uwagę, że noworodki bardzo szybko przybierają na wadze, dlatego nie warto robić dużych zapasów pieluch w pierwszych tygodniach i miesiącach życia dziecka.

Rozmiar 2 – pieluszki następne

Pieluszki w rozmiarze 2 przeznaczone są dla noworodków o nieco wyższej wadze urodzeniowej wynoszącej od 4 do 6 kg. Wybór pieluszek w rozmiarze 2 będzie dobrym rozwiązaniem jeżeli spodziewana waga dziecka przed porodem wynosi około 4 kilogramów.  W takiej sytuacji zapewnienie maluchowi większych pieluch może zapobiec nadmiernemu uciskaniu wrażliwych części ciała dziecka.

Rozmiar 3 – pieluszki dla dzieci do 10 kg

Gdy waga dziecka wynosi około 5-6 kilogramów, to warto pomyśleć o zmianie pieluszek jednorazowych na większy rozmiar. W zależności od producenta, pieluszki w rozmiarze 3 zalecane są dla dzieci, których waga wynosi od 5-7 do 10 kilogramów. Ten rozmiar wybierany jest najczęściej gdy dziecko ukończy już 4 lub 5 miesiąc życia.

Rozmiar 4 – pieluszki dla dzieci do 14 kg

Jednorazowe pieluszki w rozmiarze 4 zalecane są dla maluchów, których waga wynosi od 7 do 14 kilogramów. Wartości te mogą różnić się w zależności od producenta konkretnych pieluch. W przypadku dzieci, których waga stanowi którąś z granicznych wartość zalecanej wagi, lepszym wyborem może okazać się zakup pieluch o mniejszym lub większym rozmiarze.

Rozmiar 5 – pieluszki dla dzieci powyżej 14 kg

Pieluszki w rozmiarze 5 z reguły przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszącej od 12 do 16 kilogramów. Pieluchy w tym rozmiarze cechują się stosunkowo dużą chłonnością i elastycznością, dzięki czemu nie powinny utrudniać dziecku swobodnego poruszania się.

Rozmiar 6 – pieluszki dla dzieci powyżej 15 kg

Jednorazowe pieluszki w rozmiarze 6 zalecane są dla dzieci, które ważą więcej niż 13-15 kilogramów. Ze względu na fakt, że szczegółowe zalecenia dotyczące wagi są zależne od producenta konkretnych pieluszek, warto zweryfikować tę informację przed planowanym zakupem.

Rozmiar 7 – pieluszki dla starszaków

Pieluszki w rozmiarze 7 to największy, dostępny obecnie na rynku rozmiar jednorazowych pieluszek dla dzieci. W zależności od producenta mogą być one przeznaczone dla dzieci, których waga wynosi więcej niż 15, 18 lub 20 kilogramów. W zależności od indywidualnych potrzeb dziecka mogą być użytkowane przez całą dobę lub wyłącznie w nocy.

Ranking pieluch jednorazowych dla dzieci

Rozmiar 0 – pieluszki dla wcześniaków

Pampers Premium Care 0

★★★★★
Pampers Premium Care 0
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 0-3 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 30
Sprawdź cenę

Ochrona skóry

Pieluszki Pampers Premium Care w rozmiarze 0 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maluchowi maksymalny komfort oraz ochronić wrażliwą skórę dziecka przed podrażnieniami, przesuszeniem czy zaczerwienieniem. Pieluchy zostały wykonane z niezwykle miękkiego i chłonnego materiału, który w krótkim czasie pochłania wilgoć, dzięki czemu skóra maluszka jest sucha i nie ma długotrwałego, bezpośredniego kontaktu z moczem i zanieczyszczeniami.

Wskaźnik wilgotności

Uniwersalne pieluszki Pampers Premium Care zostały wyposażone w bardzo praktyczny wskaźnik wilgotności, który zmienia swój kolor wtedy, gdy należy wymienić pieluszkę na nową. Jest to znaczne ułatwienie zwłaszcza w przypadku noworodków, u których wymiana pieluchy powinna odbywać się średnio co 2-3 godziny. Jednak w przypadku dzieci poniżej 3 miesiąca życia pielucha może wymagać zmiany z większą częstotliwością, a obecność wskaźnika znacznie ułatwia wyłapanie takich momentów.

ZALETY
WADY
+ Produkt polecany przez Polskie Towarzystwo Położnych
+ Wskaźnik wilgotności
+ Szybko pochłania wilgoć
+ Wykonane z miękkiego, otulającego materiału
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Delikatne, chłonne pieluszki. Polecam serdecznie.” – Anna, Białystok
“Najlepszy wybór. Doskonałe na pierwsze dni życia maluszka.” – Monika, Wrocław

Bella Baby Happy 0

★★★★★
Bella Baby Happy 0
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 1-2 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 46
Sprawdź cenę

Odpowiednie dla wcześniaków

Pieluszki Bella Baby Happy w rozmiarze 0 przeznaczone są dla dzieci o bardzo niskiej wadze urodzeniowej wynoszącej od 1 do 2 kilogramów. Aby ułatwić dopasowanie pieluszki do ciała dziecka, przy produkcji zastosowano system Flexi Fit, który umożliwia dopasowanie pieluszki do skóry malucha przy użyciu elastycznych, regulowanych boków.

Swoboda ruchów

Pieluszki Bella Baby Happy zostały wykonane z miękkich, otulających skórę materiałów. Ich wysoka jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami, które przyznawane są najlepszym pod względem jakości produktom dla dzieci. Elastyczna konstrukcja umożliwia bezproblemowe zakładanie i ściąganie pieluszek, dzięki czemu stanowią one w pełni komfortowe i praktyczne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

ZALETY
WADY
+ Odpowiednie dla wcześniaków
+ Pozbawione syntetycznych zapachów
+ System Flexi Fit
+ Łagodne dla skóry dziecka
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobre pieluszki w przystępnej cenie. Polecam serdecznie.” – Adam, Kostrzyn
“Świetny wybór dla wcześniaków. Bardzo dobrze się u nas sprawdziły.” – Karolina, Zielona góra

Bambo Nature 0

★★★★☆
Bambo Nature 0
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 1-3 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 72
Sprawdź cenę

Pieluszki premium

Jednorazowe pieluszki Bambo Nature w rozmiarze 0 przeznaczone są dla wcześniaków oraz dzieci o niskiej wadze urodzeniowej nieprzekraczającej 3 kilogramów. Pieluszki zostały wyprodukowane z najlepszych, ekologicznych materiałów, dzięki czemu są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż większość dostępnych obecnie na rynku pieluch jednorazowych.

Przyjemne dla skóry

Pieluszki Bambo Nature cechują się ponadprzeciętną elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ciała dziecka, nie ograniczając przy tym jego ruchów. W celu ułatwienia procesu zakładania pieluch oraz dopasowania ich materiału do skóry malucha, pieluszki zostały wyposażone w bardzo praktyczne panele boczne, które zostały wykonane z elastycznego stretchu.

ZALETY
WADY
+ Wybór premium
+ Wysoka jakość wykonania
+ Przyjemne w dotyku
+ Oddychający materiał
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo chłonne, elastyczne pieluszki, polecam.” – Barbara, Dębno
“Pieluszki są świetnie wykonane, nie podrażniają skóry dziecka.” – Damian, Ełk

Rozmiar 1 – pieluszki dla noworodków

Huggies Soft 1

★★★★★
Huggies Soft 1
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 3-5 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 26
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Jednorazowe pieluszki Huggies Elite Soft w rozmiarze 1 przeznaczone są dla noworodków o wadze wynoszącej od 3 do 5 kilogramów. Wykonane są z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, które delikatnie otulają skórę dziecka, zapobiegając przy tym powstawaniu podrażnień czy odparzeń. W zestawie znajduje się 26 jednorazowych pieluszek.

Niezwykle chłonne

Przy produkcji pieluszek Huggies Elite Soft zastosowano technologię Soft Absorb. Wewnętrzna warstwa pieluszki wyróżnia się ponadprzeciętną chłonnością, dzięki której cała wilgoć, jaka pojawia się na jej powierzchni jest wchłaniania w ciągu kilku sekund. Obecność warstwy Soft Absorb sprawia, że skóra dziecka jest sucha i czysta przez długi okres czasu, dzięki czemu ryzyko pojawienia się odparzeń jest znacznie mniejsze.

ZALETY
WADY
+ Wskaźnik wilgoci
+ Uniwersalny wybór dla noworodków
+ Wykonane z oddychającego materiału
+ Delikatne dla skóry
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluszki prawie nigdy nie przemakają, ani po bokach, ani z tyłu, mają łatwe zapięcie na rzepy. Bardzo udany zakup.” – Ewelina, Toruń
“Miękkie i bardzo chłonne pieluchy, polecam.” – Nina, Myślibórz

Bella Baby Happy 1

★★★★★
Bella Baby Happy 1
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 2-5 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 42
Sprawdź cenę

Najwyższa jakość

Jednorazowe pieluszki Bella Baby Happy są dostosowane do potrzeb dzieci o szczególnie wrażliwej i delikatnej skórze. Materiały, z jakich zostały wykonane pieluszki są całkowicie pozbawione dodatków zapachowych, chloru oraz kauczuku naturalnego, stanowiącego częstą przyczynę powstawania podrażnień, odparzeń oraz alergii skórnych. Pieluszki otrzymały świadectwo PZH, które przyznawane jest bezpiecznym i nietoksycznym produktom przeznaczonym dla osób w różnym wieku.

Bezpieczne dla skóry

Pieluszki Bella Baby Happy zostały wykonane z miękkich i bardzo przyjemnych w dotyku materiałów, które gwarantują maluchom maksymalny komfort i wygodę. Zewnętrzna warstwa pieluszek została wykonana z delikatnego, oddychającego laminatu, który zapobiega powstawaniu podrażnień i odparzeń, stanowiących bezpośrednią przyczynę rozwoju pieluszkowego zapalenia skóry.

ZALETY
WADY
+ Przebadane dermatologicznie
+ 42 pieluszki w zestawie
+ Neutralizują nieprzyjemne zapachy
+ Przystępna cena
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Dobrze oddychające pieluszki, polecam serdecznie.” – Izabela, Mińsk Mazowiecki
“Bardzo dobre pieluszki polskiego producenta. Przewiewne – nie odparzają pupy. Świetny wybór.” – Paulina, Dębno

Pampers Premium Care 1

★★★★☆
Pampers Premium Care 1
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 2-5 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 26
Sprawdź cenę

Odpowiednie dla noworodków

Jednorazowe pieluszki Pampers Premium Care w rozmiarze 1 to uniwersalny wybór dla noworodków o standardowej wadze urodzeniowej wynoszącej od 2 do 5 kilogramów. Zakup pieluszek może okazać się doskonałym rozwiązaniem przez pierwsze tygodnie życia dziecka. W zestawie znajduje się 26 jednorazowych pieluszek.

Wskaźnik wilgotności

Pieluszki Pampers Premium Care zostały wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, które zapewniają dziecku maksymalny komfort i wygodę. Zdecydowaną zaletą produktu jest niezwykle chłonna warstwa odprowadzająca wilgoć. Dzięki niej delikatna skóra maluszka nie ma bezpośredniego kontaktu z moczem oraz zanieczyszczeniami, co znacznie zmniejsza ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń.

ZALETY
WADY
+ Poręczne opakowanie
+ Przystępna cena
+ Chłonne
+ Przebadane dermatologicznie
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluszki są delikatne i bardzo chłonne, polecam.” – Jakub, Częstochowa
“Wszystko zgodne z opisem, pieluszki świetnie się nam sprawdzają.” – Katarzyna, Kielce

Rozmiar 2 – pieluszki następne

Bambo Nature 2

★★★★★
Bambo Nature 2
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 3-6 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 30
Sprawdź cenę

Ekologiczny wybór

Pieluszki Bambo Nature Mini zostały oznaczone Skandynawskim Znakiem Ekologicznym, który przyznawany jest produktom przyjaznym środowisku, zarówno jeśli chodzi o proces produkcyjny, jak i utylizację odpadów. Skład pieluch pozbawiony jest parabenów i substancji zapachowych, które mogłyby zwiększać ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń wrażliwej skóry dziecka.

Przyjazne dla skóry

Jednorazowe pieluchy Bambo Nature Mini zostały wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, które dopasowują się do skóry dziecka. Konstrukcja pieluch składa się z wielu warstw delikatnej tkaniny, która zabezpiecza skórę malucha i pozwala jej oddychać. Przy produkcji pieluch zastosowano system Top Dry, który gwarantuje szybkie i skuteczne wchłanianie wilgoci.

ZALETY
WADY
+ Nie podrażniają skóry
+ Wykonane z miękkiego materiału
+ 30 pieluszek w zestawie
+ Posiadają wskaźnik wilgotności
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluchy są genialne, kupuję do szpitala gdzie nie można użyć pieluch wielorazowych.” – Joanna, Warszawa
“Naturalne, nie podrażniają skóry dziecka. Świetny, ekologiczny wybór.” – Zuzanna, Szczecin

Dada Extra Care 2

★★★★★
Dada Extra Care 2
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 3-6 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 43
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Jednorazowe pieluszki Dada Extra Care w rozmiarze 2 przeznaczone są dla dzieci, których waga wynosi od 3 do 6 kilogramów. Zakup pieluch może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku noworodków o nieco większej wadze urodzeniowej wynoszącej około 4 kilogramów. W zestawie znajdują się 43 jednorazowe pieluszki.

Bezpieczne dla skóry dziecka

Pieluszki Dada Extra Care powstały we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka. Przy produkcji pieluch zastosowano technologię Secondry, dzięki której są one niezwykle chłonne i utrzymują skórę dziecka suchą nawet do 12 godzin. Pieluchy zostały wyposażone w niezwykle chłonne kanaliki, które pochłaniają całą wilgoć bardzo szybko i równomiernie.

ZALETY
WADY
+ Przystępna cena
+ Miękkie
+ Chłonne
+ Szybko i równomiernie rozprowadzają wilgoć
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super chłonne pieluszki! Dobre jakościowo za naprawdę rozsądną cenę. Polecam.” – Karolina, Piaseczno
“Najlepsze pieluchy dla niemowląt. Zakup uważam za udany.” – Paulina, Police

Bella Baby Happy 2

★★★★☆
Bella Baby Happy 2
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 3-6 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 78
Sprawdź cenę

Dobry skład

Jednorazowe pieluszki Bella Baby Happy zostały wykonane z przebadanych dermatologicznie, nietoksycznych materiałów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dzieci. Skład pieluch jest pozbawiony substancji zapachowych, chloru, elementów lateksowych oraz innych tworzyw sztucznych, które mogłyby zwiększać ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń.

System Flexi Fit

Pieluszki Bella Baby Happy wyróżniają się ponadprzeciętną elastycznością. Przy produkcji pieluch zastosowano system Flexi Fit, dzięki któremu doskonale dopasowują się one do ciała dziecka, nie powodując przy tym podrażnień. Niezwykle elastyczne boki pieluchy gwarantują optymalne ułożenie, nie powodując przy tym dyskomfortu w części krokowej, umożliwiając przy tym maluchowi w pełni swobodne i naturalne ruchy.

ZALETY
WADY
+ Duże opakowanie
+ Przystępna cena
+ Delikatne dla skóry
+ Nie podrażniają skóry
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Bardzo fajne pieluszki. Miękkie, nie uczulają, nie zdarzyło nam się aby przesiąkły. Polecam serdecznie.” – Bożena, Kartuzy
“Polecam, korzysta z nich już nasze drugie dziecko.” – Maria, Łódź

Rozmiar 3 – pieluszki dla dzieci do 10 kg

Pampers Premium Care 3

★★★★★
Pampers Premium Care 3
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 6-10 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 120
Sprawdź cenę

Odpowiednie dla niemowląt

Jednorazowe pieluszki Pampers Premium Care 3 przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszącej od 6 do 10 kilogramów. Pieluchy zostały wyposażone w bardzo chłonny wkład, który błyskawicznie pochłania wilgoć, pozostawiając skórę dziecka maksymalnie suchą i czystą. W zestawie znajduje się aż 120 jednorazowych pieluszek.

Praktyczny wybór

Zarówno założenie, jak i ściągnięcie pieluszek Pampers Premium Care jest bardzo wygodne i intuicyjne. Aby ułatwić proces zakładania, pieluchy zostały wyposażone w elastyczne krawędzie ze skrzydełkami, umożliwiającymi dopasowanie ułożenia tkaniny do ciała dziecka. Dzięki temu korzystanie z pieluszek jest dla dziecka maksymalnie komfortowe i wygodne, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

ZALETY
WADY
+ Duże opakowanie
+ Przystępna cena
+ Dobry skład
+ Chłonne
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluchy są bardzo chłonne i nie przeciekają. Polecam.” – Weronika, Zielona Góra
“Najlepsze pieluszki jakie używało moje dziecko. Super wybór.” – Katarzyna, Toruń

Bambo Nature 3

★★★★★
Bambo Nature 3
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 4-8 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 52
Sprawdź cenę

Chłonne

Przy produkcji jednorazowych pieluszek Bambo Nature zastosowano system Top Dry, zapewniający dziecku maksymalny komfort oraz wygodę zarówno w czasie różnych aktywności, jak i w trakcie odpoczynku. Konstrukcja pieluszek została zaprojektowana w taki sposób, aby chroniły one dziecko przed kontaktem z wilgocią, dzięki czemu skóra malucha pozostaje sucha i czysta, a ryzyko powstawania podrażnień i odparzeń jest znacznie zmniejszone.

Delikatne dla skóry

Pieluszki Bambo Nature zostały wykonane z miękkich, otulających skórę materiałów. Konstrukcja pieluch składa się z kilku warstw delikatnego, przewiewnego włókna, które pozwala skórze oddychać i chroni ją przed podrażnieniami oraz rozwojem reakcji alergicznych. Pieluszki zostały oznaczone Skandynawskim Znakiem Ekologicznym, który przyznawany jest produktom przyjaznym dla środowiska naturalnego.

ZALETY
WADY
+ Ekologiczny skład
+ Przyjazne dla środowiska
+ Wysoka jakość wykonania
+ Odpowiednie dla dzieci o szczególnie wrażliwej skórze
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluchy nie uczulają, nie odparzają, nie przeciekają i do tego są biodegradowalne. Super!” – Anita, Pisz
“Świetne Eko pieluszki które nie podrażniają skóry mojego dziecka. Polecam serdecznie.” – Magdalena, Miastko

Dada Soft 3

★★★★☆
Dada Soft 3
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 4-9 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 120
Sprawdź cenę

Odpowiednie dla skóry

Pieluszki Dada Soft w Rozmiarze 3 powstały we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka. Zostały wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, które umożliwiają optymalną cyrkulację powietrza i nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka. Pieluszki są lekkie i chłonne, dzięki czemu nie blokują swobodnych ruchów malucha, jednocześnie zabezpieczając zawartość pieluszki przed przeciekaniem.

Chłonne

Jednorazowe pieluszki Dada Soft zostały wyposażone w superchłonne kanaliki, które rozprowadzają wilgoć w sposób szybki i równomierny, chroniąc przy tym przed przeciekaniem oraz zabrudzeniem ubranek i bielizny dziecka. Dzięki niezwykle elastycznym, miękkim bokom pieluszki dopasowują się do ciała dziecka, gwarantując maluchowi maksymalną wygodę i komfort.

ZALETY
WADY
+ Chłonne
+ Bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka
+ Duże opakowanie
+ Lekkie
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluszki bardzo fajnie się sprawdziły. Dobrze wykonane, nie są sztywne.” – Marta, Gniezno
“Rewelacja, super chłonne pieluszki. Polecam.” – Aleksandra, Ełk

Rozmiar 4 – pieluszki dla dzieci do 14 kg

Pampers Active Baby 4

★★★★★
Pampers Active Baby 4
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 9-14 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 180
Sprawdź cenę

Funkcjonalny wybór

Pieluszki Pampers Active Baby zostały wyposażone w dodatkową warstwę chłonną, która rozprowadza wilgoć po powierzchni pieluchy w sposób równomierny, zapobiegając przeciekaniu. Wilgoć utrzymywana jest z dala od ciała dziecka, dzięki czemu skóra malucha nie jest narażona na rozwój podrażnień i odparzeń.

Elastyczny materiał

Boki pieluszek zostały wyposażone w elastyczne paski ze skrzydełkami, które umożliwiają dopasowanie pieluchy do ciała dziecka, zapewniając mu maksymalny komfort i wygodę. W dolnej części pieluchy znajdują się ochronne osłonki, które zapobiegają przeciekaniu moczu wokół nóżek malucha, chroniąc wrażliwą skórę dziecka przed podrażnieniami.

ZALETY
WADY
+ Bardzo duże opakowanie
+ Ekonomiczny wybór
+ Chłonne
+ Posiadają szybkoschnący wkład
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Próbowaliśmy różnych pieluch ale te okazały się najlepsze.” – Tomasz, Sopot
“Pieluszki są chłonne i bardzo łatwo się je nakłada. Polecam.” – Maria, Kielce

Bambo Nature 4

★★★★★
Bambo Nature 4
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 7-14 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 48
Sprawdź cenę

Uniwersalny kształt

Pieluszki Bambo Nature 4 to najpopularniejsze pieluszki ekologiczne na rynku. Zdecydowana zaletą produktu jest uniwersalna, anatomiczna konstrukcja, która umożliwia dopasowanie tkaniny do ciała dziecka, zapewniając maluchowi maksymalny komfort i wygodę. W zestawie znajduje się 48 jednorazowych pieluszek.

Wskaźnik wilgotności

Jednorazowe pieluszki Bambo Nature zostały wyposażone w niezwykle funkcjonalny wskaźnik wilgotności, który zmienia kolor w momencie, gdy pieluszka jest napełniona i powinna zostać wymieniona na nową. Warto dodać jednak, że pieluchy są bardzo chłonne i pozostawiają skórę dziecka suchą nawet przez całą noc.

ZALETY
WADY
+ Przyjazne dla środowiska
+ Przystępna cena
+ Chłonne
+ Posiadają wskaźnik wilgotności
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Najtańsze ekologiczne pieluchy jednorazowe, polecam.” – Marzena, Białystok
“Pieluszki są super. Bez zbędnej chemii, bardzo chłonne i estetycznie wyglądające.” – Karolina, Olsztyn

Pampers Splashers 4

★★★★★
Pampers Splashers 4
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 9-15 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 11
Sprawdź cenę

Odpowiednie na basen

Pieluszki Pampers Splashers w rozmiarze 4 przeznaczone są dla dzieci, których waga wynosi od 9 do 15 kilogramów. Pieluchy zostały wykonane z wodoodpornego materiału, umożliwiającemu maluchowi aktywną i w pełni higieniczną zabawę w basenie, na plaży lub w wodnym parku rozrywki. W zestawie znajduje się 11 jednorazowych pieluszek.

Pieluszki do pływania

W przeciwieństwie do standardowych pieluszek jednorazowych, pieluchy Pampers Splashers nie pęcznieją w wodzie, zapewniając dziecku maksymalny komfort i wygodę. Zdecydowaną zaletą pieluch jest obecność elastycznej taśmy, która dopasowuje tkaninę w talii dziecka, dzięki czemu pieluszka przylega do ciała jak dobrze dopasowany strój kąpielowy. Pieluchy są bardzo łatwe do założenia i ściągnięcia.

ZALETY
WADY
+ Wodoodporne
+ Odpowiednie do zabawy w basenie
+ Nie pęcznieją w wodzie
+ Łatwe do założenia
– Niewielka ilość pieluszek w zestawie
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluchy świetnie się sprawdzają w wodzie, polecam.” – Paulina, Jelenia Góra
“Super opcja na basen. Wszystko zgodne z opisem.” – Kornelia, Karpacz

Rozmiar 5 – pieluszki dla dzieci do 18 kg

Pampers Active Baby 5

★★★★★
Pampers Active Baby 5
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 11-16 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 150
Sprawdź cenę

Sprawdzony wybór

Pieluszki Pampers Active Baby cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród wielu zadowolonych rodziców. Pieluchy zostały wykonane z miękkiego oraz bardzo przewiewnego materiału, zapewniającego optymalną cyrkulację powietrza i zabezpieczającego skórę malucha przed powstawaniem podrażnień lub odparzeń.

Bezpieczne dla skóry dziecka

Konstrukcja pieluszek Pampers Active Baby została zaprojektowana w taki sposób, aby nie uciskały one ciała dziecka. Pieluchy zostały wyposażone w dodatkową warstwę chłonną, która umożliwia rozprowadzanie wilgoci w równomierny sposób, dzięki czemu skóra malucha nie ma bezpośredniego kontaktu z wilgocią i zanieczyszczeniami.

ZALETY
WADY
+ Duże opakowanie
+ Przystępna cena
+ Skuteczna ochrona przed przeciekaniem
+ Chłonne
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Świetne pieluszki, nie mam żadnych zastrzeżeń.” – Michalina, Goleniów
“Dobry wybór na dzień i na noc. Polecam.” – Aleksandra, Poznań

Pampers Premium Care 5

★★★★★
Pampers Premium Care 5
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 11-16 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 88
Sprawdź cenę

Uniwersalny wybór

Jednorazowe pieluszki Pampers Premium Care w rozmiarze 5 przeznaczone są dla dzieci, których waga wynosi od 11 do 16 kilogramów. Pieluchy zostały wykonane z elastycznych, miękkich materiałów, które gwarantują maluchowi maksymalny komfort i wygodę. Ze względu na ponadprzeciętną chłonność nadają się do użytku zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Miękka powłoka

Wewnętrzna część pieluszek została wykonana z delikatnej, przewiewnej powłoki, która w szybki i skuteczny sposób pochłania wilgoć, jednocześnie zabezpieczając skórę dziecka przed zamoczeniem. Ponadto pieluchy zostały wyposażone w intuicyjny wskaźnik wilgotności, który zmienia swój kolor, gdy należy wymienić pieluchę na nową.

ZALETY
WADY
+ Chłonne
+ Odpowiednie dla niemowląt
+ Bezpieczne dla skóry
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pampersy nie przeciekają i spełniają swoje zadanie. Polecam.” – Sandra, Przemyśl
“Dobry wybór, brak jakichkolwiek odparzeń u dziecka.” – Beata, Kraków

Bambo Nature 5

★★★★★
Bambo Nature 5
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 12-18 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 132
Sprawdź cenę

Dobry skład

Pieluszki Bambo Nature 5 zostały wykonane z miękkich, delikatnych włókien, które otulają ciało dziecka, zapewniając przy tym optymalną cyrkulację powietrza. Skład pieluch pozbawiony jest sztucznych substancji zapachowych, parabenów, kauczuku oraz innych substancji, które mogłyby podrażniać wrażliwą skórę dziecka. Wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do produkcji pieluch są przebadane dermatologicznie.

Elastyczna konstrukcja

Jednorazowe pieluszki Bambo Nature 5 wyróżniają się ponadprzeciętną elastycznością, dzięki której bez problemu dopasowują się do ciała dziecka, gwarantując mu maksymalny komfort i swobodę ruchów. Anatomiczny kształt pieluch sprawia, że nie podrażniają one wrażliwych części ciała malucha, zmniejszając przy tym ryzyko powstawania przetarć czy odparzeń.

ZALETY
WADY
+ Duży zestaw
+ Ekologiczny wybór
+ Nie podrażniają skóry
+ Dobry skład
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“To jedynie pieluszki jakich używamy, najlepszy wybór.” – Monika, Zakopane
“Bardzo polecam. Pieluchy nie przemakają i świetnie sprawdzają się w nocy.” – Tomasz, Stargard Szczeciński

Rozmiar 6 – pieluszki dla dzieci powyżej 18 kg

Pampers Premium Care 6

★★★★★
Pampers Premium Care 6
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 13-15 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 38
Sprawdź cenę

Komfort dla skóry

Jednorazowe pieluszki Pampers Premium Care w rozmiarze 6 przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszące od 13 do 15 kilogramów. Pieluchy zostały wykonane z miękkich, nietoksycznych materiałów, dzięki czemu zapewniają dziecku maksymalny komfort i swobodę ruchów. Ze względu na bardzo dobry skład, pieluchy nie powinny wywoływać podrażnień oraz reakcji alergicznych.

Chłonne

Pieluszki Pampers Premium Care zostały wyposażone w bardzo chłonny wkład, który pochłania wilgoć w krótkim czasie, dzięki czemu nie ma ona bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka. Zdecydowaną zaletą pieluch jest obecność intuicyjnego wskaźnika wilgotności, który zmienia swój kolor, w momencie, gdy pieluszka jest napełniona i nadaje się do zmiany.

ZALETY
WADY
+ Posiadają wskaźnik wilgotności
+ Chłonne
+ Przyjemne w dotyku
+ Przystępna cena
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluchy premium care najlepsze na wszystko, nieprzemakalne, bez dodatkowych perfum. Świetna jakość.” – Magdalena, Piaseczno
“Bardzo polecam, wszystko zgodne z opisem. Pieluchy świetnie się u nas sprawdzają.” – Kamila, Chojna

Pampers Active Baby 6

★★★★★
Pampers Active Baby 6
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 13-18 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 128
Sprawdź cenę

Dobra jakość

Jednorazowe pieluszki Pampers Active Baby w rozmiarze 6 przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszącej od 13 do 18 kilogramów. Pieluchy zostały wykonane z dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Pieluchy są chłonne, przyjemne dla skóry i gwarantują maluchowi maksymalny komfort i wygodę zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Funkcjonalny wybór

Pieluszki Pampers Active Baby zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić szybką i sprawną wymianę pieluszek. Na powierzchni pieluch znajdują się kolorowe wzory ułatwiające odróżnienie przedniej i tylnej strony, co może okazać się bardzo pomocne zwłaszcza w godzinach wieczornych przy niesprzyjającym oświetleniu. Pieluchy zostały wyposażone w dodatkową warstwę chłonną, która pochłania wilgoć, rozprowadzając ją równomiernie po powierzchni pieluchy.

ZALETY
WADY
+ Duży zestaw
+ Chłonne
+ Odpowiednie na dzień i na noc
+ Wykonane z elastycznego materiału
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluszki najlepsze. Super jakość, polecam serdecznie.” – Daria, Wrocław
“Bardzo dobra jakość produktu, pieluchy super się u nas sprawdzają.” – Karolina, Przemyśl

Bella Baby Happy 6

★★★★★
Bella Baby Happy 6
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 16-20 kg
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 108
Sprawdź cenę

Odpowiednie dla starszaków

Jednorazowe pieluszki Bella Baby Happy w rozmiarze 6 przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszącej od 16 do 20 kilogramów. Mogą być użytkowane przez całą dobę. Zakup pieluch może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które z różnych powodów moczą się w nocy, natomiast w ciągu dnia korzystają z nocnika lub toalety. W zestawie znajduje się 108 jednorazowych pieluszek.

Praktyczne opakowanie

Pieluszki Bella Baby Happy mieszczą się w kolorowym, estetycznie wykończonym opakowaniu, które jest zamykane na zamek. Pudełko zostało wykonane z tektury falistej i nadaje się do wielokrotnego użytku. Po zużyciu pieluszek może służyć jako miejsce do przechowywania zabawek, pieluszek, kosmetyków, a także maskotek i plac plastycznych malucha.

ZALETY
WADY
+ System Flexi Fit
+ Duże opakowanie
+ Bezpieczne dla skóry dziecka
+ Łatwe do nałożenia
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Pieluszki są świetne, bardzo chłonne i delikatne dla skóry dziecka.” – Joanna, Warszawa
“Świetny produkt, jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu.” – Damian, Kostrzyn

Rozmiar 7 – pieluszki dla starszaków

Pampers Active Baby 7

★★★★★
Pampers Active Baby 7
SPECYFIKACJA
WAGA DZIECKA: 15 kg+
LICZBA SZTUK W OPAKOWANIU: 116
Sprawdź cenę

Duży rozmiar

Jednorazowe pieluszki Pampers Active Baby w rozmiarze 7 są przeznaczone dla dzieci o wadze większej niż 15 kilogramów. Mogą być stosowane zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Zakup pieluch może okazać się niezastąpioną pomocą dla rodziców, których dziecko ma problem z samodzielną mikcją i defekacją. W zestawie znajduje się 116 jednorazowych pieluszek.

Skuteczna ochrona przed przeciekaniem

Pieluchy Pampers Active Baby wyróżniają się ponadprzeciętną chłonnością, gwarantującą dziecku maksymalny komfort i wygodę zarówno w trakcie aktywnej zabawy, jak i w czasie odpoczynku. Pieluszki zostały wyposażone w niezwykle funkcjonalny, szybkoschnący wkład, który wchłania wilgoć w kilka sekund, pozostawiając skórę dziecka suchą i czystą.

ZALETY
WADY
+ Największy dostępny rozmiar pieluszek
+ Chłonne
+ Odpowiednie na dzień i na noc
+ Delikatne dla skóry dziecka
– Brak
OPINIE UŻYTKOWNIKÓW
“Super pieluchy, które nie przeciekają! Polecam!” – Weronika, Olsztyn
“Pampersy są chłonne. Są naprawdę duże w pasie i sprawdzają się w przypadku starszaków. Polecam.” – Barbara, Katowice

Jak działa pielucha jednorazowa?

Pieluszki jednorazowe są produktem higienicznym i przeznaczone są do jednokrotnego użytku. Najczęściej wykonane są z miękkich i chłonnych materiałów, które zabezpieczają skórę dziecka przed nadmiernym kontaktem z moczem oraz kałem, jednocześnie zabezpieczając przed zabrudzeniem bieliznę, ubranka oraz pościel malucha.

Poziom skuteczności pieluszki jednorazowej jest zależny od jej chłonności oraz tego, z jakich materiałów została wykonana. Jednak niezależnie od stopnia chłonności, w  przypadku dzieci poniżej 3 miesiąca życia wymiana pieluszek powinna odbywać się maksymalnie co 2-3 godziny, a w przypadku nieco starszych dzieci z częstotliwością co 4-5 godzin. 

Po zużyciu pieluszkę należy zwinąć, wyrzucić do kosza i wymienić na nową. Oczywiście należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i nawilżeniu wrażliwej skóry dziecka, co pozwoli uniknąć odparzeń i podrażnień, stanowiących często przyczynę tak zwanego pieluszkowego zapalenia skóry.

Co ile powinno się zmieniać pieluchę jednorazową?

Niezależnie od wieku malucha, częstotliwość wymiany pieluszek jednorazowych powinna być zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Oczywiście w przypadku noworodków wymiana pieluszek powinna odbywać się znacznie częściej niż w przypadku niemowląt powyżej 6 miesiąca życia.

W przypadku noworodków do 3 miesiąca życia wymiana pieluszek powinna odbywać się po każdym karmieniu, w odstępach nieprzekraczających 2-3 godzin. Wymiana pieluszek z taką częstotliwością powinna odbywać się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Oczywiście jeżeli widzimy, że pieluszka jest już pełna i wymaga wymiany, to należy zmienić ją od razu.

W przypadku starszych dzieci, które ukończyły już 6 miesiąc życia wymiana pieluszek może odbywać się co 4-5 godzin w ciągu dnia i w nocy. Pozostawienie mokrej pieluchy na dłuższy okres czasu mogłoby prowadzić do podrażnienia oraz zaczerwienienia wrażliwej skóry dziecka. Warto pamiętać również, że im starsze jest nasze dziecko, tym bardziej jest ruchliwe i energiczne, co zwiększa ryzyko przesuwania się oraz przeciekania pieluchy.

Jak dopasować rozmiar pieluchy do wieku i wagi?

Kluczowym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę planując zakup pieluszek dla dziecka jest waga malucha. Gdy już zdecydujemy się na zakup pieluch od konkretnego producenta, to wystarczy sprawdzić, dla jakiego przedziału wagowego przeznaczony jest konkretny rozmiar pieluch. 

Każdy z dostępnych na rynku rozmiarów posiada jakąś graniczną wartość. W przypadku pieluszek w rozmiarze 2 wynosi ona około 6 kilogramów. Jeżeli nasze dziecko waży 6 kilogramów, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór większych pieluszek w rozmiarze 3, które przeznaczone są dla dzieci o wadze wynoszącej od 5 do 9 kilogramów. 

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto wybierać większy rozmiar pieluch zanim dziecko osiągnie graniczną wartość dla danego rozmiaru pieluszek. W takiej sytuacji najwygodniejszym rozwiązaniem może okazać się kupowanie kolejnych rozmiarów od tego samego producenta. Wtedy ryzyko zakupienia nieodpowiedniego rozmiaru będzie znacznie mniejsze.

Jakie powinny być pieluchy dla dziecka?

Dobre pieluchy powinny być przede wszystkim elastyczne, miękkie oraz dopasowane do wzrostu i wagi dziecka. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru pieluch jest jednym z kluczowych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem, ponieważ źle dopasowane pieluchy będą dla dziecka niewygodne i mało komfortowe, a w efekcie nie będą spełniały swojej roli.

Planując zakup jednorazowych pieluch dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na ich chłonność oraz rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia u dziecka silnych reakcji uczuleniowych czy odparzeń, warto wybrać pieluchy antyalergiczne, które odpowiadają potrzebom maluchów o najbardziej wrażliwej i delikatnej skórze.

Z jakich materiałów mogą być wykonane pieluszki dla dziecka?

Zewnętrzna część pieluszki dla dziecka może być wykonana z bawełny, włókien bambusowych, a także z różnych innych miękkich tkanin i elastycznych tworzyw sztucznych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj pieluch się zdecydujemy, to warto sięgać po te, które wykonane są z bardziej naturalnych materiałów. Pieluchy, które zawierają w składzie plastik, kauczuk czy folię mogą podrażniać wrażliwą skórę dziecka, zwiększając przy tym ryzyko powstawania odparzeń czy pieluszkowego zapalenia skóry.

Środek pieluszek składa się najczęściej z wykrojonej włókniny poliestrowej, cechującej się właściwościami pochłaniającymi wilgoć do środka i nie wypuszczającymi ich na zewnątrz. W zależności od rodzaju oraz producenta, skład poszczególnych modeli pieluszek może się od siebie różnić. Planując zakup pieluszek jednorazowych, warto wybierać te, które wykonane są z miękkich, antyalergicznych oraz przebadanych dermatologicznie materiałów, stanowiących doskonałe rozwiązanie dla wrażliwej i delikatnej skóry dziecka.

Pieluchy jednorazowe na dzień i na noc – czy jest różnica?

Wielu rodziców zastanawia się, czy pieluszki wykorzystywane przez dziecko w ciągu dnia nadają się również do użytku w ciągu nocy. Okazuje się, że większość dostępnych na rynku pieluszek jednorazowych ma uniwersalne zastosowanie i nadaje się do stosowania przez całą dobę.

Zakup pieluszek przeznaczonych do użytku w nocy może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci, dla których standardowe dzienne pieluszki są za mało chłonne i przemakają w trakcie snu dziecka, powodując przy tym dyskomfort i podrażnienia. Pieluszki nocne mogą okazać się przydatne również w przypadku starszych dzieci, które nie korzystają z dziennych pieluszek, ale wciąż mają problemy z moczeniem się w nocy.

Pieluchy jednorazowe dla dzieci czy wielorazowe?

Obecnie największą popularnością wśród rodziców cieszą się pieluszki jednorazowe. Nic dziwnego, jest to dla wielu osób najwygodniejsza i najbardziej praktyczna forma wymiany pieluch, ponieważ po zużyciu są one wyrzucane, dzięki czemu nie trzeba ich oczyszczać, prać i suszyć. Korzystanie z jednorazowych pieluszek wiąże się również ze znaczną oszczędnością czasu oraz dużym komfortem, zwłaszcza jeśli zmieniamy pieluszkę w miejscu publicznym i nie musimy zabierać jej ze sobą do domu.

Warto pamiętać jednak, że istnieją bardziej ekologiczne rozwiązania. Wśród rodziców szczególnie dbających o środowisko dużym zainteresowaniem cieszą się pieluszki wielorazowe, które wykonane są najczęściej z bambusowej lub bawełnianej tetry. W tym przypadku koszt pojedynczej pieluszki jest znacznie wyższy niż w przypadku pieluszek jednorazowych, natomiast nadają się one do wielokrotnego użytku, dzięki czemu w dłuższej perspektywie czasu jest to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Jakie marki pieluch jednorazowych są najpopularniejsze na rynku?

Obecnie na rynku jest wielu producentów specjalizujących się w sprzedaży jednorazowych pieluch dla dzieci. Z tego względu wybór odpowiedniej i sprawdzonej marki może okazać się problematyczny dla wielu młodych rodziców, którzy nie mają doświadczenia w kupowaniu tego typu akcesoriów. Aby ułatwić sobie dokonanie trafnego wyboru zakupowego, warto sięgać po produkty tych producentów, którzy cieszą się obecnie najlepszymi opiniami wśród konsumentów. Za najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie firmy zajmujące się sprzedażą pieluszek dla dzieci można uznać marki, takie jak:

  • Pampers,
  • Dada,
  • Huggies,
  • Bambo,
  • Bella Baby.

Jakie pieluszki jednorazowe wybrać? Podsumowanie

Pieluszki jednorazowe to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka. Odpowiednio dobrane pieluchy powinny być chłonne, łatwe do założenia i ściągnięcia, a przede wszystkim dopasowane do wzrostu, wagi oraz wieku malucha. W zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb dziecka możemy wybierać pomiędzy standardowymi pieluszkami jednorazowymi, ekologicznymi, przeznaczonymi do użytkowania w wodzie, a także modelami premium. Aby ułatwić podjęcie trafnej decyzji zakupowej stworzyliśmy powyższy poradnik oraz ranking najchętniej kupowanych pieluszek jednorazowych dla dzieci w różnym wieku. W zestawieniu znalazły się modele w różnych cenach i wielkościach, dlatego każdy rodzic powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do potrzeb swojego dziecka.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!