Narodziny i pierwszy miesiąc życia dziecka - Młoda Mamo
pierwszy miesiąc życia dziecka

Narodziny i pierwszy miesiąc życia dziecka

Gratulacje! Właśnie zaczyna się Twoja niesamowita przygoda z rodzicielstwem! Pierwszy miesiąc życia dziecka to czas wzajemnego poznawania. Maluch potrzebuje dużo bliskości i uwagi. Je średnio co 2 godziny lub na żądanie. Początkowo potrzebuje około 20 mililitrów mleka podczas jednego karmienia, by w wieku 30 dni wypijać już prawie 700 ml dziennie. Dziecko potrzebuje także dużo snu – średnio między 14, a 17 godzin dziennie. 

Pierwszy miesiąc życia dziecka

W ciągu pierwszych 30 dni życia maluch preferuje czarno-białe obrazy, choć najchętniej przygląda się twarzy mamy, taty i rodzeństwa. Rozpoznaje niektóre dźwięki i zapach mleka. Preferuje miękkie tekstury, ale dbając o jego rozwój sensoryczny, z czasem warto proponować mu różne kształty i tekstury. 

Jest to także czas tak zwanych wizyt patronażowych, które przeprowadza wykwalifikowana położna. Dodatkowo skorzystać można z porad doradcy laktacyjnego oraz fizjoterapeuty dziecięcego, który nauczy młodych rodziców prawidłowego podnoszenia dziecka, bezpiecznych sposobów noszenia na różnych etapach życia, czy sposobu postępowania podczas zmiany pieluszki.      

Poradzisz sobie!  Gdybyś potrzebowała dodatkowych informacji, wybrałyśmy dla Ciebie naszym zdaniem najważniejsze kwestie w pierwszych tygodniach życia dziecka:

Higiena Niemowlaka – jak dbać o niemowlaka?

Czkawka u niemwolaka

Zielona kupka u niemowlaka – co oznacza?

Niemowlak nie chce spać – przyczyny i pomoc w zasypianiu

Szczepienia niemowlaka – kiedy i jakie?

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!
Sklep z tapetami Tapety.org