Jaki kolor włosów do jasnej karnacji?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrany kolor włosów może nie tylko podkreślić atuty urody, ale również zatuszować pewne niedoskonałości. Aby znaleźć odpowiedni kolor włosów, konieczne jest dopasowanie go zarówno do karnacji, jak i barwy oczu. Dzisiaj podpowiadamy, jaki odcień powinny wybrać posiadaczki jasnej karnacji oraz niebieskich, zielonych i brązowych oczu.

Kolor włosów do jasnej karnacji i niebieskich oczu

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji i niebieskich oczu? Najczęściej polecaną barwą jest jasny chłodny blond, który uwypukla atuty takiej urody. Taki zabieg podkreśla niebieskie oczy, sprawiając, że spojrzenie jest bardziej wyraziste.

W tym przypadku warto wybierać chłodne odcienie, ponieważ podkreślą one delikatność urody. Ciepłe odcienie mogą sprawić, że subtelne rysy twarzy staną się jeszcze bardziej stonowane i wygląd starci na swym charakterze.

Specyficznym kolorem jest rudy. Warto pamiętać o tym, że przy jasnych oczach i jasnej karnacji może on uwypuklić wszelkie niedoskonałości cery. Dlatego tak często rude osoby kojarzą nam się z piegami. Barwa ta bowiem podkreśla piegi i sprawia, że wydają się bardziej widoczne dla osób postronnych. Jednak umiejętnie dobrany odcień rudego może pogłębić błękit tęczówki.

Niebieskookie kobiety, które lubią odważniejsze połączenia, mogą rozważyć chłodną czerń, wpadającą w granat. Takie zestawienie z niebieską barwą tęczówki może dać oszałamiający efekt.

Kolor włosów do jasnej karnacji i zielonych oczu

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji i zielonych oczu? Zieleń jest najrzadziej spotykanym kolorem oczu wśród populacji. Z tego też względu dobór właściwego koloru podczas farbowania włosów może być nie lada wyzwaniem. Zielony pochodzi z ciepłej palety barw.

Zazwyczaj zielonookie kobiety mają naturalnie brązowe lub miedziane włosy. Osoby, którym zależy na oryginalnej i rzucającej się w oczy stylizacji, mogą zdecydować się na ognisto rude włosy. Konieczne jest odpowiednie dopasowanie tonacji farby, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Zielone oczy doskonale komponują się z głębokimi odcieniami brązu. Kobiety, które zdecydowanie lepiej czują się w jasnych kolorach, mogą rozważyć wybór brązowych włosów ze świetlistymi refleksami. Refleksy odświeżą fryzurę, a także sprawią, że cały look będzie prezentował się naturalnie.

Kolor włosów do jasnej karnacji i brązowych oczu

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji i brązowych oczu? Specjaliści w tym konkretnym przypadku zalecają unikanie kontrastów. Niezbyt naturalnie prezentować się będzie zestawienie brązowych oczu z jasnym platynowym blondem.

Brązowookie kobiety o jasnej karnacji ciekawie wyglądać będą we wszelkich odcieniach brązu, które podkreślą ich naturalną barwę tęczówki. Mowa tu m.in. o jasnym brązie, gorzkiej czekoladzie czy kasztanowych włosach. Intrygującym połączeniem jest czerń, która wpada w brąz. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku ciemnobrązowych oczu.

Kobiety, które lepiej czują się w jasnych kolorach, mogą sięgnąć po ciemniejsze odcienie blondu w ciepłych tonach. Świetnie sprawdzą się jasne refleksy, które będą kojarzyć się z włosami naturalnie muśniętymi słońcem. W ostatnim czasie popularnością cieszy się odcień bronde, który stanowi połączenie brązu i blondu. Taka barwa prezentuje się niezwykle naturalnie i pasuje niemalże do każdego typu urody.

Czasami wystarczy zmiana koloru włosów, aby poczuć się lepiej we własnym ciele, stać się atrakcyjniejszą i pewniejszą siebie. Aby być w pełni zadowoloną z koloryzacji, warto podczas wyboru koloru farby uwzględnić zarówno własne preferencje, jak i swój typ urody oraz barwę tęczówki.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!