Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Każda kobieta lubi pochwalić się zadbanymi dłońmi i paznokciami. Jednak w ciągu dnia często brakuje czasu na tradycyjny manicure, który jest dosyć nietrwały i musi być stale uzupełniany. Nikt nie przepada za odpryskami, jednak wielu paniom szkoda jest pieniędzy na regularne wizyty u profesjonalistki. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest samodzielne robienie manicure hybrydowego.

Czym jest manicure hybrydowy?

Popularna obecnie hybryda to metoda stylizacji paznokci, która polega na wykorzystaniu odpowiedniego preparatu i utwardzeniu go za pomocą lampy UV. Zastosowanie odpowiedniego kosmetyku i lampy sprawia, że paznokcie hybrydowe wyglądają świetnie nawet przez trzy tygodnie. Nie ma mowy o odpryskach ani uszkodzeniach płytki. To dobry wybór dla zapracowanych pań oraz na długie wyjazdy.

Co jest potrzebne, by zrobić manicure hybrydowy?

Przygotowanie do domowej stylizacji paznokci wymaga zakupienia kilku akcesoriów. Są to:

  • lampa – niezbędna do utrwalenia lakieru,
  • baza – do nałożenia przed pomalowaniem paznokci,
  • top – do nałożenia po pomalowaniu paznokci,
  • lakier hybrydowy – specjalny, przeznaczony do utwardzenia za pomocą lampy,
  • primer – odtłuszczacz przygotowujący płytkę paznokcia na nałożenie pozostałych kosmetyków,
  • cleaner – odtłuszczacz,
  • aceton – do usuwania starych hybryd,
  • drewniane patyczki – do odsuwania skórek,
  • ozdoby – nie są konieczne, mogą być dobrane wedle upodobań kobiety.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe – krok po kroku

Przede wszystkim paznokcie muszą być odpowiednio przygotowane. W tym celu należy wyrównać ich długość, usunąć stary lakier, skórki, wypolerować płytkę pilnikiem. Następny krok to odtłuszczenie paznokci. Potem można pomalować je primerem, utwardzić przez wskazany przez producenta czas, nałożyć bazę i znów utwardzić za pomocą lampy. Potem przychodzi kolej na nałożenie wybranego koloru lakieru i ponowne użycie lampy UV. By paznokcie prezentowały się zjawiskowo i nie było na nich prześwitów, dobrze jest nałożyć drugą warstwę lakieru i utrwalić. Po tym kroku można opcjonalnie nałożyć wybrane ozdoby – pyłek lub naklejki, oczywiście pamiętając o każdorazowym utwardzaniu. Na sam koniec należy nałożyć na paznokcie top i ponownie wsunąć palce do lampy. Dobrze jest przemyć płytkę cleanerem. Czas poświęcony na wykonanie tego typu manicure zostanie wynagrodzony kilkoma tygodniami pięknych paznokci bez odprysków.

Jak usunąć manicure hybrydowy?

By ułatwić sobie zadanie, dobrze jest delikatnie opiłować płytkę paznokcia za pomocą pilnika drobnoziarnistego lub bloku polerskiego. Na skórki i skórę wokół paznokci należy nałożyć zabezpieczającą przed wysuszeniem oliwkę. Hybrydy nie można pozbyć się zwykłym zmywaczem – konieczne jest użycie acetonu. Należy nanieść go na specjalną folię do usuwania hybrydy z wacikiem i owinąć folią palce. Po 10-15 minutach lakier powinien sam odchodzić od płytki paznokcia. Można pomóc sobie patyczkiem lub metalowym kopytkiem. Pozostałości bazy można pozbyć się za pomocą polerki. Wszystkie kroki należy wykonywać ostrożnie i delikatnie, by nie uszkodzić paznokci. Inaczej nie będą nadawały się do ponownego nałożenia hybrydy.

Podsumowanie

Manicure hybrydowy w domu to świetna propozycja dla pań, które mają dość klasycznych, nietrwałych lakierów, ale nie dysponują czasem i pieniędzmi na częste wizyty w salonie. Po nabraniu wprawy robienie hybrydy będzie łatwe i szybkie, a tak przygotowane paznokcie utrzymają swój piękny wygląd przez kilka tygodni. Jeśli po kilku miesiącach robienia manicure będą w słabszej kondycji, warto zrobić krótką przerwę. 

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!