Jak zlikwidować rozstępy – medycyna estetyczna

rozstępy na brzuchu

Rozstępy na piersiach, udach lub brzuchu to koszmar wielu kobiet! Powstają one w momencie nadmiernego rozciągania skóry, dlatego występują nie tylko po ciąży, ale także u osób, które urosły w bardzo szybkim czasie. Są naturalne i popularne, ale wciąż stanowią źródło kompleksów. Jak zlikwidować rozstępy po porodzie?

Rozstępy po porodzie – czy znikną?

Rozstępy przypominają wąskie linie, które pojawiają się na powierzchni skóry. Dotykają one około 8 na 10 kobiet w ciąży i najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach i piersiach. Pierwszą zauważalną oznaką tworzenia się rozstępów może być swędzenie obszaru, w którym skóra stała się cieńsza. Po porodzie brzuch powoli wraca do normy sprzed ciąży, ale choć świeże rozstępy stopniowo blakną, nie znikają całkowicie.

Domowe sposoby na rozstępy

Niestety, cudowne domowe sposoby na rozstępy nie istnieją! Możesz jednak zastosować środki, które zminimalizują ryzyko pojawianie się kolejnych rozstępów oraz wspomogą zmniejszanie ich widoczności.

1. Witamina A nazywana retinoidem, sprawia, że skóra jest gładsza. Znajduje się ona w wielu kremach, ale oprócz stosowania miejscowego możesz przyjmować ją także w formie suplementów. Wolisz unikać tabletek? Stosuj dietę bogatą w marchew i słodkie ziemniaki.

2. Cukier uważany jest czasami za naturalną formę mikrodermabrazji. Wcieranie słodkiego peelingu w skórę działa złuszczająco. Domowy przepis to jedna szklanka cukru na 1/4 szklanki środka zmiękczającego np. oleju kokosowego z odrobiną soku z cytryny. Najlepszych efektów możesz się spodziewać stosując taką miksturę kilka razy w tygodniu i wcierając ją przez minimum 5-6 minut.

3. Olej kokosowy został przebadany pod względem na jego właściwości leczniczych i stwierdzono, że u szczurów skraca czas gojenia ran skóry.

4. Sok z cytryny i ogórka pomaga leczyć i zmniejszać blizny oraz zapewnia efekt kojący. Połącz sok z ogórka i cytryny w równych częściach i nałóż go na newralgiczne obszary skóry na ok. 10 minut.

Jak usunąć rozstępy? Co oferuje medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna ma kilka rozwiązań zarówno na nowe, jak i na stare rozstępy! Do dyspozycji młodych mam jest laseroterapia, mezoterapia i mikrodermabrazja.

  • Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu skóry w sposób, którego nie zapewniają domowe peelingi. Badania naukowe wykazały, że zabieg znacząco poprawiła wygląd rozstępów.
  • Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych substancji poprawiających stan skóry.
  • Peelingi chemiczne – intensywnie złuszczają skórę.
  • Osocze bogatopłytkowe – pobudza wytwarzanie kolagenu i stymuluje mikrokrążenie.

Kochane Mamy, bez względu czy macie świeże rozstępy czy takie, które już zbladły wciąż jesteście piękne!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!