Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?

Pojawienie się młodszego brata lub siostry to wielkie wydarzenie w życiu małego człowieka. Jak przygotować go na zmiany w ciele mamy oraz nową sytuację w domu? Z pomocą przychodzą cudowne książki!

Pokażmy dzieciom, że bycie starszym bratem lub siostrą to nie tylko dzielenie się wszystkim, ale także duża odpowiedzialność i mnóstwo frajdy! Idealne przykłady znajdują się w książkach, które w prosty sposób pokazują, że finalnie całkiem fajnie jest mieć dzidzisuia w domu! Które tytuły zasługują na szczególną uwagę? Znaleźliśmy dla Was 5 wartościowych i pięknie ilustrowanych pozycji.

  1. “Basia i nowy braciszek” Zofia Stanecka – Basia ma już brata, ale starszego! Teraz czeka ją pojawienie się niemowlaka, który będzie potrzebował uwagi mamy i skupi na sobie wszystkie spojrzenia sąsiadów. Jak wyglądają pierwsze dni po pojawieniu się nowego dziecka? Basia powie to Wam bez ogródek. Jest trudno, jest się zazdrosnym i wiele rzeczy wydaje się głupie.
  2. “Moja młodsza siostra” Astrid Desbordes  – bohatera tej książeczki wiele dzieci zna już z bajki “Miłość”. Teraz mały chłopiec musi dowiedzieć się, czy miłość rodziców można podzielić na dwoje?!
  3. “Moja siostra! Mój brat!” Rocio Bonilla – ta książka ma dwie części, pierwsza to opowieść siostry o jej bracie, a druga to spojrzenie brata na siostrę. Z jednej strony dużo ich dzieli, a z drugiej nie mogą bez siebie żyć. Co będzie, gdy w domu pojawi się… trzecie dziecko?
  4. “Brat ze słoika” Emilie Chazerand – ciekawa książka z nutą magii. W życiu małego chłopca pojawia się brat ze słoika. Nie jest maluchem, ale jego rówieśnikiem. Pomaga mu w obowiązkach, ale nie tylko tym się dzielą. Przyjaciele nie są już tylko jego, tak jak mama i tata.
  5. “Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach” Helene Druvert – to rewelacyjna książka obrazująca zmiany zachodzące w ciele ciężarnej mamy. Pozycja obowiązkowa, gdy na brata czeka dziecko w wieku ponad 4 lat.

Czy takie książki są drogie?

Otóż nie! Te naprawdę fajne tytuły znaleźć można w bardzo okazyjnych cenach między innymi na portalu www.taniaksiazka.pl , gdzie w jednym miejscu znajdziecie wszystkie wyżej wymienione tytuły! Kuszące ceny to okazja, z której warto skorzystać, a internetowa księgarnia to świetna alternatywa dla kolejek w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Czytajcie dzieciom od początku ciąży, a Wasze maluchy przekonają się, że posiadanie brata lub siostry nie jest takie złe! Wszak miłość się mnoży, a nie dzieli!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!