Czy bez wytrysku można zajść w ciążę?

Mężczyzna i kobieta siedzący na murku

Może to się wydać dziwne, ale wiele kobiet nie zna odpowiedzi na pytanie, czy można zajść w ciąże bez stosunku i czy możliwa jest ciąża bez wytrysku? 

Nowy ‘adept doznań seksualnych’ niejednokrotnie potrafi  posiadać większą wiedzę teoretyczną, niż jego zaprawieni w praktycznym boju rodzice, ponieważ poszukuje on odpowiedzi. Jeśli  i Ty chcesz się dowiedzieć, czy można zajść w ciążę bez wytrysku lub jak bardzo prawdopodobna jest ciąża bez stosunku, zapoznaj się z zamieszczonymi poniżej informacjami.

Możliwość zapłodnienia bez wytrysku 

Zapłodnienie bez wytrysku, czy też ciążą bez wytrysku, będąca konsekwencją takiego zapłodnienia, możliwa jest u par praktykujących stosunek przerywany. Przeźroczysty płyn preejakulacyjny zawiera w sobie niewielką ilość słabych plemników. Mężczyzna wydziela preejakulat w trakcie odczuwania przyjemności, jednak jeszcze przed orgazmem. Ciąża bez seksu jest możliwa, jednak szansa na to wydarzenie nie jest duża. 

Zapłodnienie bez stosunku, czyli czy ciąża bez stosunku jest możliwa?

Czy można zajść w ciążę bez wytrysku w pochwie?  Szanse  nie są duże, jednak przez utratę kontroli możemy spodziewać się i takiego rozpoznania. Czasami wystarczy, że ‘świeże plemniki’ zostaną przeniesione na palcach dłoni lub innych przedmiotach do dróg rodnych kobiety. Na szczęście plemniki stosunkowo szybko tracą żywotność poza organizmem. Ponadto oszacowana ilość spermy (ok 3ml.) powinna zostać wprowadzona głęboko do pochwy i najlepiej pod określonym ciśnieniem (5m/s). 

Nasuwa się pytanie, ile plemników potrzeba do zapłodnienia kobiety? W jednym wyrzucie ejakulatu mieścić się około 500 mln plemników. Jednak do zapłodnienia kobiety wystarczy tylko jeden z nich. Wzrost ilości plemników zwiększa możliwość wystąpienia wśród nich tego najsilniejszego. Zatem szanse na zapłodnienie bez penetracji są dużo niższe niż przy pełnym stosunku, jednak nie można ich wykluczyć.

Zaszłam w ciążę bez stosunku”; słowa te na pewno zszokowałyby twojego lekarza.

Jak można zajść w ciąże?

Najłatwiej zajść w ciąże przez odbycie stosunku seksualnego bez stosowania środków antykoncepcji, uwieńczonego orgazmem mężczyzny we wnętrzu pochwy kobiety. Przeniesienie spermy z członka partnera do dróg rodnych kobiety może się odbyć również  na innej drodze: palce, przedmioty. Stosunek przerywany nie jest bezpieczną metodą antykoncepcji. Utrata kontroli nad ejakulacją przydarzyć się może każdemu mężczyźnie. Ponadto preejakulat, w którym również mogą pojawić się plemniki wydziela się przed orgazmem mężczyzny.

Funkcjonują również techniki sztucznego zapłodnienia, ale to jest już inna sprawa – świadomie podjęta decyzja.

Czy łatwo jest zajść w ciążę?

Wcale nie jest tak łatwo zajść w ciąże, na co wskazuje liczba starających się o to par. Zapłodnienie to skomplikowany proces. Plemnik jest w stanie przetrwać w drogach rodnych kobiety do 72 godzin, przy odpowiednim pH. Dzięki specjalnej witce męska komórka rozrodcza przemieszcza się do jajowodu, gdy napotka w nim komórkę jajową zapładnia ją. Zatem największe ryzyko zapłodnienia istnieje w trakcie dni płodnych, w okolicach owulacji. Z połączenia komórek powstaje zarodek. Wędruje do macicy by zagnieździć się w jej ścianie. Następnie przez kolejne 9 miesięcy nieustannie rozwija się.

Chyba już wiesz, jak można zajść w ciążę bez stosunku. Gdy przydarzy się  Tobie ciąża bez penetracji wcześniejszej, pojawia się też ogromne zaskoczenie a i żal, że stosunek nie odbył się tak,  jak się należy.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!