Chiński kalendarz płci dziecka – planowanie płci dziecka

Kobieta w ciąży zakreśla dzień w kalendarzu

Przyszli rodzice zgodnie twierdzą, że nie liczy się płeć dziecka, tylko jego zdrowie. Mamy jednak pewne preferencje, o czym świadczy popularność różnych metod planowania płci dziecka.  Czym jest kalendarz płci i czy naprawdę się sprawdza?

Kalendarz płci

Kalendarz płci powstał około 700 lat temu na terenie Chin. Zgodnie z podaniem kalendarz znaleziono w jednym z grobowców i w tradycyjnych chińskich rodzinach jest to jeden ze sposobów przewidywania lub planowania płci dziecka. Fani chińskiej astrologii donoszą o dużej zgodności kalendarza z prawdziwą płcią dziecka.

Odczytanie płci jest możliwe, gdy zna się datę poczęcia dziecka oraz księżycowy wiek matki. Można go obliczyć przy użyciu kalkulatorów dostępnych w sieci. Nie jest jednak do końca jasne, czy liczy się wiek rocznikowy, czy zgodny z dokładną datą urodzenia matki. Metoda budzi sporo wątpliwości i należy traktować ją raczej jako formę zabawy.

Chiński kalendarz płci 2020

 Chiński kalendarz płci dziecka nie zmienia się z roku na rok. Jest to stała tabela, której wynik zależy od wieku matki oraz miesiąca poczęcia dziecka.

Wylicz płeć dziecka! Jak działa kalkulator płci?

Internet zachęca „oblicz płeć dziecka”! Czy to możliwe?  Kalkulator płci bazujący na chińskim kalendarzu płci dziecka bierze pod uwagę datę urodzenia matki oraz datę poczęcia dziecka lub przewidywany termin porodu. Dzięki kalkulatorowi nie trzeba sprawdzać niczego samodzielnie w tabeli. Wynik uzyskujemy w kilka sekund. 

Chiński kalendarz płci – czy się sprawdza?

Zwolennicy chińskiego kalendarza płci dziecka szacują, że działa on nawet w ponad 90%. Nie ma jednak dowodów na prawdziwość tych informacji. Kalendarz nie jest metodą medyczną, dlatego prawdopodobieństwo jego działania można porównywać do innych „ludowych” metod przewidywania płci dziecka. Każda taka metoda ma 50% szans na powodzenie, bo urodzi się albo chłopiec, albo dziewczynka. Nie ma jednak powodów, by go nie wypróbować! Wystarczy nie traktować wyniku zbyt poważnie.

Jak kształtuje się płeć dziecka?

Płeć dziecka determinowana jest przez połączenie komórki żeńskiej (zawierającej chromosom X) z komórką męską (zawierającą chromosom X lub Y). Połączenie komórki jajowej z plemnikiem zawierającym chromosom X doprowadza do rozwoju dziewczynki, a z plemnikiem zawierającym chromosom Y chłopca. W czasie rozwoju płodowego istotny jest także czynnik hormonalny. Mowa głównie o testosteronie, który stanowi sygnał do rozwoju wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych chłopca.

Lekarz ginekolog jest w stanie określić płeć dziecka z dużą pewnością między 18, a 22 tygodniem. Zdarza się jednak, że można ją rozpoznać już około 14 tygodnia przy odpowiedniej pozycji dziecka i wysokiej jakości obrazu.

Chiński kalendarz płci dziecka może być doskonałą zabawą podczas babyshower lub wieczoru z partnerem, kiedy zaczynacie wymyślać imiona dla malucha!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!