TOP5 niezbędnych ubrań w ciąży!

Ciało w ciąży ulega zmianom, dlatego przyszła mama powinna zaopatrzyć się w bieliznę dla ciężarnych oraz mam karmiących. Czego będziesz potrzebować?

Sprawdziliśmy asortymenty sklepów i wybraliśmy dla Was najpotrzebniejsze rzeczy w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Ubrania w ciąży – Stanik w ciąży

Zarówno w trakcie ciąży, jak i naturalnego karmienia, piersi ulegają intensywnym zmianom, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie staniki. Biustonosze do karmienia umożliwią Ci bardziej komfortowe karmienie np. w miejscach publicznych, a stosowanie odpowiednich staników z wkładkami laktacyjnymi na noc ograniczy dyskomfort związany z wypływaniem pokarmu.      

Ubrania w ciąży – Koszula nocna lub piżama w ciąży

Komfort snu zapewnią Ci koszule nocne dla ciężarnych oraz mam karmiących. Mają one różnego typu rozwiązania ułatwiające nocne przystawianie maluszka do piersi. Jeżeli masz taką możliwość, przymierz koszule z różnymi typami dekoltu, by wybrać ten najwygodniejszy dla Ciebie!                                                                                                                                                        

Ubrania w ciąży – Szlafrok

Powiększający się brzuszek sprawi, że Twój dotychczasowy szlafrok stanie się za mały. W trzecim trymestrze warto zatem zaopatrzyć się w szlafrok ciążowy, który przyda się także podczas pobytu w szpitalu przed i po porodzie.

Ubrania w ciąży – Rajstopy ciążowe

Rajstopy ciążowe mają wysoki stan sięgający na cały ciążowy brzuch, dzięki czemu nie zsuwają się podczas chodzenia. To zdecydowany “must have”, jeśli lubisz spódnice i sukienki. Przydadzą się także pod spodnie w okresie jesienno-zimowym.

Ubrania w ciąży – Legginsy ciążowe

Na chłodniejsze dni lub odpoczynek w domowym zaciszu przydadzą się także wygodne legginsy z obszernym pasem ciążowym.

Bez tych elementów garderoby ani rusz! Każda przyszła mama, a konkretnie kobieta w ciąży powinna mieć je w swojej szafie!